ВУЗ: Глуховский национальный педагогический университет им. А. Довженко
Категория: Дипломная работа
Дисциплина: Педагогика
Добавлен: 08.02.2019
Просмотров: 2064
Скачиваний: 5
(Розв'язати задачу двома способами: зведенням до дробу і за допомогою пропорції).
(Керівники груп записують відповідь на дошці. Скидаємо останній баласт)
- Керівники груп, підійдіть до повітряної кулі і прикріпіть метелики – бажання.
VІІ. Підсумок уроку
- Молодці! Ви задачі розв’язали, баласти скинули і наша повітряна куля з мріями піднімається вгору і пролітає над Україною. Ми зараз зможемо побачити відомі шедеври мистецтва 20 ст.
(Знімаю кулю. Під кулею – фантастичні композиції М. Приймаченко)
- Що це за шедевр? Можливо, він вам відомий?
Так, це фантастична композиція Приймаченко. Естетика в композиціях незвичайна, як у казці, входить в реальність. Казковість зливається з повсякденністю. Ми сьогодні здійснили подорож у казку, з надією на здійснення мрій. Не судилося здійснитися мрії художників України.„От якби зібрати з усієї України народних майстрів, що за дива витворили б – цвів би не лише садами Київ. Будинки б сміялися до людей...”
А я мрію, щоб посмішка добра зігрівала кожного з вас, і тоді світ стане теплішим, думки – загадковими.
Нехай ваші мрії і мрії наших гостей за будь-яких умов здійсняться. Хай усміхається вам фантастичний світ М. Приймаченко і через тисячу років!!!
- Заповніть, будь ласка, листки самоконтролю. Я довіряю вам оцінити свої знання, тому оцінки мають бути об’єктивними
(Звучить тихо класична музика)
* Технологія „Інтерв’ю”
- Чи швидко минув час уроку?
- Як ви гадаєте, чому ми подорожували „країною мрій”?
- Що найбільше сподобалось на уроці?
- Чи бажаєте повторити сьогоднішні відчуття?
VІІІ. Домашнє завдання
Скласти цікаві задачі з життя на відсоткові розрахунки.
ДОДАТОК Б Розробка уроку з математики
Тема уроку : ЗАСТОСУВАННЯ ВІДСОТКІВ У БАНКІВСЬКІЙ СПРАВІ
6 клас
Мета: узагальнити знання з теми; розв'язати ряд типових задач з теми; ознайомити учнів з поняттям « банк »; розглянути застосування теми в банківській справі. Обладнання: таблиця «Відсотки», завдання для групової роботи, зразки банківських платівок, квитанцій, рекламні буклети.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання. Вчитель відповідає на запитання , які можливо виникли під час виконання домашнього завдання ; учні зачитують розв'язання задач, на дошці записують правильні відповіді. У цей час двоє учнів розв'язують задачі біля дошки.
1. У класі 54 учні, із них дівчат - 27 . Скільки відсотків учнів класу становлять дівчата ? 2. У класі 32 учні і серед них 8 відмінників. Скільки відсотків становлять відмінники у цьому класі?
II. Актуалізація опорних знань.
-
Усні вправи та теоретичні питання. Як розв'язуються задачі на знаходження відсотків від даного числа? Знайти 5 % від 35. Як розв'язати задачу на знаходження відсот- кового відношення двох чисел? Скільки відсотків становить 50 від 200 ? Як розв'язати задачу на знаходження числа за 17 його відсотком? 75 становить 10 % від даного числа. Яке це число? 2. Робота в парах. Обчислити, який відсоток становить: 14 від 56; 15 від 75; 3 від 24.
-
III. Узагальнення знань з теми. 1. Теоретична частина На уроці нам треба з'ясувати, де застосовуються знання, які ви отримали під час вивчення теми «Відсотки». Поговоримо про банк та деякі аспекти його повсякденної роботи. Банк — це установа, яка акумулює тимчасово вільні кошти на принципах строковості, надає кредити, здійснює грошові розрахунки. Часто можна почути такі терміни: кредит, депозит, іпотека тощо. Може хтось із вас знає, що означають ці терміни і коли їх слід вживати? Кредит — кошти, що надаються банком громадянам і юридичним особам для використання з поверненням банку з відсотками. Депозит — кошти, що приймаються банком від громадян і юридичних осіб, зберігаються і повертаються особам з відсотками. Банки відіграють важливу роль в економіці та розвитку нашої держави. За формою власності банки бувають державні та приватні. За спеціалізацією банки поділяються на: 18 - інвестиційні, які надають кредити під розширені відтворення фірм, тобто фінансують капіталовкла- дення; - інноваційні, що надають позики під здійснення науково-технічних програм; - іпотечні, що надають позики під заставу нерухо- мості. Прибуток банку формується залежно від вкладів і кредитів: кредити дають під 10 % — 20 %, депозити приймають під 5 % — 18 %. Прибуток банку — це різниця між депозитом і кредитом.
-
Задача. Комерційний банк « Алекс » прийняв від приватної фірми на депозитні рахунки 800 000 грн. під 12 % річних та надав кредити на суму 700 000 грн. під 20 % річних. Чому дорівнює прибуток банку? Учитель зачитує задачу, а учні, формулюючи математичну модель, розв'язують її. 800 000 • 0,12 = 96 000 (грн). 700 000 • 0,2 = 140 000 ( грн). 140 — 96 = 44 000(грн) — прибуток. 3. Самостійна робота в п а р а х.
1)У який банк ви б поклали свої гроші: туди, де нарахо- вують 14 % річних, чи туди, де нараховують 19 % річних?
2)Один банк надає кредит під 12 % річних, а інший — під 18 % річних. У якому банку ви б узяли кредит? 19 4. Навчаємося під час гри. Учні представляють задачі по ролях, розігруючи рольові сценки. Представник «Агробанку». Наш банк надає ряд послуг, серед яких пільгове кредитування для придбання вітчизняних автомобілів «Славута». Перший внесок 25 % загальної вартості автомобіля з подальшою виплатою остачі від вартості автомобіля протягом двох років під 12 % річних. Рольова задача - гра «Хочу мати автомобіль» Задачі читають учні, що сидять за однією партою. - Я почула рекламу «Агробанку» і хотіла б оформити кредит на купівлю автомобіля. - Який автомобіль ви хочете придбати? - «Славута». Який перший внесок я повинна заплатити, щоб отримати кредит? - Зараз ми виконаємо розрахунки. На сьогодні «Славута» коштує 15 000 грн. 25 % від 15 000 це 15 000 • 0,25 = 3750 (грн) - перший внесок. Залишиться 15 000-3750 = 11 250 (грн). Нараховуємо відсотки банку, тобто 12 % від 11250 грн: 11 250 • 0,12 = 1350 (грн). Загальна сума, що залишається для оплати протягом двох років, становитиме 11 250 + 1350 = = 12 600 (грн) і кожного місяця слід сплачувати 12 600 : 24 = 525 (грн). Представник банку «Шанс». Наш банк розробив широку програму іпотечного кредитування, тобто надання кредиту під заставу майна на дуже вигідних умовах. 20
Задача – сценка «Хочу розширити свій бізнес»
- Я підприємець, маю магазин. Хочу розширити свій бізнес і взяти позику 300 000 грн, давши під заставу свою двокімнатну квартиру. - Ми можемо запропонувати вам кредит під 20 % річних. - Панове , прошу зробити мені розрахунки. 300 000 • 0,2 = 60 000 (грн); 300 000 + 60 000 = 360 000 (грн).
Вчитель. Ми розглянули задачі на знаходження відсотків від даного числа.
Представник банку «Кредо». Наш банк має цікаві напрацювання у роботі з пенсіоне- рами. Задача –сценка « Баба Клава » - Мене звати баба Клава, я уклала з банком угоду, що отримуватиму лише відсотки від пенсії, а решту заощаджу- ватиму на навчання внукам. Я отримала 66 грн, а чула, що пенсію підвищили. То я хочу знати, яка в мене тепер пенсія? - Наш банк надає таку інформацію. Під який відсоток ви уклали угоду? - Я уклала угоду під 12 % річних. - 66 грн становить 12 % 66 : 0,12 = 550 (грн).
Вчитель. Ми розв'язали задачу на знаходження числа за відсотком.
IV. Закріплення.
1. Робота в групах 21
1)Складіть задачу на знаходження відсотків від даного числа.
2)Складіть задачу на знаходження відсоткового відно- шення двох чисел.
3)Складіть задачу на знаходження числа за відсотком.
2. Розв'язування задач.
1) Скільки відсотків даного числа становить число, яке у 5 раз більше від даного числа?
2) Знайдіть число, 8 % якого дорівнює 40.
3) Ощадний банк виплачує 15 % річних. Скільки випла- тив банк вкладникові за рік, якщо вклад становить:
а) 100 грн;
б) 1000 грн;
в) 10 000 грн ?
V. Домашнє завдання. Скласти задачу за схемою: 35 : 5 • 100 ; 56 • 4 : 100