ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 10.01.2024
Просмотров: 170
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақ жоспары № 32-33-34-35
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3-бөлім– Гимнастика | Мектеп: | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | | ||||||
Сабақ тақырыбы | Гимнастикалық жабдықтардығы жаттығулардың түрлері. | |||||||
Оқу мақсаттары | 7.1.5.1. Тапсырмаларда спецификалық қозғалыс әрекеттерін қолдану 7.1.4.1. өзінің және басқалардын шығармашылық қабілеттерін қолдану, сонымен қатар балама шешімдерді ұсыну | |||||||
Сабақ мақсаттары | Белгілі мақсатты гимнастика жаттығуды орындауда бірлескен жұмыс жүргізулері керек. | |||||||
Жетістік критерийлері | Оқушылар акробатикалық элементтерді және гимнастикалық снарядтарда жұмыс істеуді оқиды. Оқушылар спорт снарядтарында акробатикалық элементтерден және ырғақты гимнастика элементтерінен реттіліктерді жеке және шағын топтармен құрады, бұл реттіліктерді оқушылар бағалайды. | |||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: акробатика және ырғақты гимнастика элементтерін білуді көрсете және талқылай алады. Кілт сөздер мен тіркестер. бұрылулар, аударылып түсулер, тік тұрулар Диалог / жазылымға арналған пайдалы сынып. Сендер гимнастикада қозғалыс реттілігін неліктен жоспарлау керектігін айта аласыңдар ма? | |||||||
Құндылықтарды дарыту |
| |||||||
Пәнаралық байланыстар | Математикамен байланыс: бағыт, кеңістік, уақыт, баға. | |||||||
АКТ қолдану дағдылары | Фото және видео пайдалану | |||||||
Бастапқы білім | Бұл бөлімде оқушылар бірқатар жеңіл атлетикалық жаттығуларды орындау кезінде жеке қозғалыс техникаларын жақсартумен жұмыс істейді. Секіру, лақтыру техникаларын жақсартады, әсіресе жүгіру техникасын мұқият зерттейді. Оқушылар шағын топтарда бірлесе жұмыс істеп, дайындық жаттығуларын ойлап шығарады. | |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
Сабақтың басы | (Б, К, Ж, Тәж) Сапқа тұру. Рапорт тапсыру.Сабақтың тақырыбын хабарлау. Орыннан оңға, солға бұрылу.Техника қауіпсіздігі Саптық жаттығулар. Ж.Д.Ж. қозғалыста Ж.Д.Ж.бір орында. Аяқты артқа бүгіп жүгіру Тізені жоғары қөтеріп жүгіру. Оң жақ иықпен адымдап секіру. Сол жақ иықпен адымдап секіру Әрбір адымда секіріп жүгіру | Үлкен бос таза кеңістік. Мұғалімге секундомер . мен ысқырғыш, түрлі түсті белгілер мен конуста Бос кең кеңістік. Әр оқушыға және мұғалімге секіргіш | ||||||
Сабақтың ортасы | (Ж, Б) Оқушылар жұптарда және шағын топтарда жұмыс істеп, гимнастикалық снарядтардағы элементтерді кешенде орындайды (мұғалімнің таңдауы бойынща), мысалы, гимнастикалық снарядтардағы күшпен сығымдап көтеру, бұрылып көтеру, тірекке шығу, алға бұрылып кшпен көтеру. (Б, Ф) Командалардан 10 м арақашықтықтар екі оқушы тұрады және құрсауларды еденде тік күйінде ұстайды. Құрсаудың артында гимнастикалық маттар жатады және одан әрі бағандар тұрады. Мұғалімнің белгісі бойынша командалардағы бірінші ойыншылар жүгіреді, құрсауға алға қарай аударылып түсіп секіреді, одан әрі бағандарды айналып өтеді және кері құрсаудан өтеді (жүгіріп өтеді) де, эстафетаны келесі ойыншыға береді. | |||||||
Сабақтың соңы | (Б, ф) Оқушылар отырындар. Бұл жүрек соғысы жиілігімізді баяулатып, ойымыз бен денемізді тыныштандыруға мүмкіндік береді. Әдемі отырған кезінде оқушыларды иығынан түртіп, оларға ақырын аяқтарының ұшымен есік жанына барып тізіліп, шығып, сыныпқа қайтуға дайындаңыз. | |||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||
|
| Ғылыммен байланысы – жене мен денсаулық, жаттығу белсенділігі, жүрек/демалу жиілігі, дене қызуы, терлеу, қорғаныс. | ||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||
| ||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Сабақ жоспары № 36-37-38-39
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3-бөлім– Гимнастика | Мектеп: | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||
Сынып: 7Ә,Б | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | | ||||||
Сабақ тақырыбы | Өнер көрсетуді құрастыру мен топтарда бағалау процесі | |||||||
Оқу мақсаттары | 7.2.2.1.-көшбасшылық және командалық дағдыларын көрсету және талқылау 7.2.5.1. Ағзаның функционалды жүйесіне әсер ететін жаттығуларды орындау | |||||||
Сабақ мақсаттары | Белгілі мақсатты атлетикалық жаттығуды орындауда бірлескен жұмыс жүргізулері керек. | |||||||
Жетістік критерийлері | Түрлі жаттығу қарқыны, оның әсері және энергия жүйесімен байланысы хабардарлығын дамыту және тәжірибелеу | |||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: жеңіл атлетикадағы қозғалыс дағдылары жайлы өз білімдерін салыстыра және көрсете алады Кілт сөздер мен тіркестер. қозғалыс координациясы Диалог / жазылымға арналған пайдалы сынып. Ұсынылған оқу тапсырмаларында сендерге тағы қандай ерекше қозғалыс әрекеттерін қолдануға тура келді? | |||||||
Құндылықтарды дарыту |
| |||||||
Пәнаралық байланыстар | Математикамен байланыс: бағыт, кеңістік, уақыт, баға. | |||||||
АКТ қолдану дағдылары | Фото және видео пайдалану | |||||||
Бастапқы білім | Бұл бөлімде оқушылар бірқатар жеңіл атлетикалық жаттығуларды орындау кезінде жеке қозғалыс техникаларын жақсартумен жұмыс істейді. Секіру, лақтыру техникаларын жақсартады, әсіресе жүгіру техникасын мұқият зерттейді. Оқушылар шағын топтарда бірлесе жұмыс істеп, дайындық жаттығуларын ойлап шығарады. | |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
Сабақтың басы | (Б, К, Ж, Тәж) Сапқа тұру. Рапорт тапсыру.Сабақтың тақырыбын хабарлау. Орыннан оңға, солға бұрылу.Техника қауіпсіздігі Саптық жаттығулар. Ж.Д.Ж. қозғалыста Ж.Д.Ж.бір орында. Аяқты артқа бүгіп жүгіру Тізені жоғары қөтеріп жүгіру. Оң жақ иықпен адымдап секіру. Сол жақ иықпен адымдап секіру Әрбір адымда секіріп жүгіру | Үлкен бос таза кеңістік. Мұғалімге секундомер . мен ысқырғыш, түрлі түсті белгілер мен конуста Бос кең кеңістік. Әр оқушыға және мұғалімге секіргіш | ||||||
Сабақтың ортасы | (Ж, Ф) Оқушылар шағын топтарда ұсынылған бейне материалдарды пайдаланып, ырғақты гимнастика кешендерін орындайды. Өзіндік бағалау мен өзара бағалау және топ жұмысын талдау жүргізу керек. | |||||||
Сабақтың соңы | (Б, ф) Оқушылар отырындар. Бұл жүрек соғысы жиілігімізді баяулатып, ойымыз бен денемізді тыныштандыруға мүмкіндік береді. Әдемі отырған кезінде оқушыларды иығынан түртіп, оларға ақырын аяқтарының ұшымен есік жанына барып тізіліп, шығып, сыныпқа қайтуға дайындаңыз. | |||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||
|
| Ғылыммен байланысы – жене мен денсаулық, жаттығу белсенділігі, жүрек/демалу жиілігі, дене қызуы, терлеу, қорғаныс. | ||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||
| ||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Сабақ жоспары № 40-41-42-43
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4-бөлім – Қазақ ұлттық ойындары | Мектеп: | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||
Сынып: 7Ә,Б | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | | ||||||
Сабақ тақырыбы | Қазақ ұлттық ойындары | |||||||
Оқу мақсаттары | 7.2.7.1.- жарыс кезінде отан сүйгіштікті, әділ ойынды көрсететін мінез-құлықты бейімдеу және талқылау 7.2.3.1.- қолайлы оқу ортасын құру үшін бірлесе тиімді жұмыс жасау дағдыларын көрсетуді және талқылауды білу | |||||||
Сабақ мақсаттары | Белгілі мақсатты атлетикалық жаттығуды орындауда бірлескен жұмыс жүргізулері керек. | |||||||
Жетістік критерийлері | Түрлі жаттығу қарқыны, оның әсері және энергия жүйесімен байланысы хабардарлығын дамыту және тәжірибелеу | |||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: қазақ ұлттық ойныдарындағы өздерінің қозғалыс дағдыларын және стратегиялық ойлауын талқылай, салыстыра және талдай алады. Кілт сөздер мен тіркестер. стратегия, тактика, жүріс Диалог / жазылымға арналған пайдалы сынып. Сендер осы ойында артықшылық алу үшін қандай стратегиялық шабуылдарды қолдана аласыңдар? | |||||||
Құндылықтарды дарыту |
| |||||||
Пәнаралық байланыстар | Математикамен байланыс: бағыт, кеңістік, уақыт, баға. | |||||||
АКТ қолдану дағдылары | Фото және видео пайдалану | |||||||
Бастапқы білім | Бұл бөлімде оқушылар бірқатар жеңіл атлетикалық жаттығуларды орындау кезінде жеке қозғалыс техникаларын жақсартумен жұмыс істейді. Секіру, лақтыру техникаларын жақсартады, әсіресе жүгіру техникасын мұқият зерттейді. Оқушылар шағын топтарда бірлесе жұмыс істеп, дайындық жаттығуларын ойлап шығарады. | |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
Сабақтың басы | (Б, К, Ж, Тәж) Сапқа тұру. Рапорт тапсыру.Сабақтың тақырыбын хабарлау. Орыннан оңға, солға бұрылу.Техника қауіпсіздігі Саптық жаттығулар. Ж.Д.Ж. қозғалыста Ж.Д.Ж.бір орында. Аяқты артқа бүгіп жүгіру Тізені жоғары қөтеріп жүгіру. Оң жақ иықпен адымдап секіру. Сол жақ иықпен адымдап секіру Әрбір адымда секіріп жүгіру | Үлкен бос таза кеңістік. Мұғалімге секундомер . мен ысқырғыш, түрлі түсті белгілер мен конуста Бос кең кеңістік. Әр оқушыға және мұғалімге секіргіш | ||||||
Сабақтың ортасы | (Т, Тәж, Ф) Оқушылар «Сокыртеке» ойынын ойнайды. Оқушыларды үш топқа бөліңіз. Әрбір топта көзі байланған (соқыр теке) бір оқушы болады. Осы топтағы басқа ойыншылар белгілі бір аумақта олардың айналасына жиналады және көзі байланған ойыншыға қол тигізуге, бірақ оған ұсталып қалмауға тырысады. Егер оқушы «жүргізушіні» ұстап алса, жаңа «жүргізушіге» айналады. Содан кейін олар өздеріне қол тигізуден қорғау үшін пайдаланған тактиканы, ал «жүргізушілер» бос оқушыларды ұстап алу үшін пайдаланған тактиканы талқылайды. (Т, ЖЖ, Тәж, Ф) Оқушылар қазақ ұлттық және қозғалыс ойындарын зерттеу үшін топтарда жұмыс істейді. Олар ойынның таныстырылымын құрады. Өз топтарының аясында оқушылар өзерінің топтық таныстырылым барысын қарастырады, өздері қарастыратын ойынның көресітілімін өткізеді. Өзара бағалау кезінде қай топ ойынның көрсетілімін ойын ережесіне байланысты жақсы әрі діл өткізгенін анықтайды. | |||||||
Сабақтың соңы | (Б, ф) Оқушылар отырындар. Бұл жүрек соғысы жиілігімізді баяулатып, ойымыз бен денемізді тыныштандыруға мүмкіндік береді. Әдемі отырған кезінде оқушыларды иығынан түртіп, оларға ақырын аяқтарының ұшымен есік жанына барып тізіліп, шығып, сыныпқа қайтуға дайындаңыз. | |||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||
|
| Ғылыммен байланысы – жене мен денсаулық, жаттығу белсенділігі, жүрек/демалу жиілігі, дене қызуы, терлеу, қорғаныс. | ||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||
| ||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Сабақ жоспары № 40-41-42-43
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4-бөлім – Қазақ ұлттық ойындары | Мектеп: | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||
Сынып: 7Ә,Б | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | | ||||||
Сабақ тақырыбы | Қазақ ұлттық ойындары | |||||||
Оқу мақсаттары | 7.2.7.1.- жарыс кезінде отан сүйгіштікті, әділ ойынды көрсететін мінез-құлықты бейімдеу және талқылау 7.2.3.1.- қолайлы оқу ортасын құру үшін бірлесе тиімді жұмыс жасау дағдыларын көрсетуді және талқылауды білу | |||||||
Сабақ мақсаттары | Белгілі мақсатты атлетикалық жаттығуды орындауда бірлескен жұмыс жүргізулері керек. | |||||||
Жетістік критерийлері | Түрлі жаттығу қарқыны, оның әсері және энергия жүйесімен байланысы хабардарлығын дамыту және тәжірибелеу | |||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: қазақ ұлттық ойныдарындағы өздерінің қозғалыс дағдыларын және стратегиялық ойлауын талқылай, салыстыра және талдай алады. Кілт сөздер мен тіркестер. стратегия, тактика, жүріс Диалог / жазылымға арналған пайдалы сынып. Сендер осы ойында артықшылық алу үшін қандай стратегиялық шабуылдарды қолдана аласыңдар? | |||||||
Құндылықтарды дарыту |
| |||||||
Пәнаралық байланыстар | Математикамен байланыс: бағыт, кеңістік, уақыт, баға. | |||||||
АКТ қолдану дағдылары | Фото және видео пайдалану | |||||||
Бастапқы білім | Бұл бөлімде оқушылар бірқатар жеңіл атлетикалық жаттығуларды орындау кезінде жеке қозғалыс техникаларын жақсартумен жұмыс істейді. Секіру, лақтыру техникаларын жақсартады, әсіресе жүгіру техникасын мұқият зерттейді. Оқушылар шағын топтарда бірлесе жұмыс істеп, дайындық жаттығуларын ойлап шығарады. | |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
Сабақтың басы | (Б, К, Ж, Тәж) Сапқа тұру. Рапорт тапсыру.Сабақтың тақырыбын хабарлау. Орыннан оңға, солға бұрылу.Техника қауіпсіздігі Саптық жаттығулар. Ж.Д.Ж. қозғалыста Ж.Д.Ж.бір орында. Аяқты артқа бүгіп жүгіру Тізені жоғары қөтеріп жүгіру. Оң жақ иықпен адымдап секіру. Сол жақ иықпен адымдап секіру Әрбір адымда секіріп жүгіру | Үлкен бос таза кеңістік. Мұғалімге секундомер . мен ысқырғыш, түрлі түсті белгілер мен конуста Бос кең кеңістік. Әр оқушыға және мұғалімге секіргіш | ||||||
Сабақтың ортасы | (Т, Тәж, Ф) Оқушылар «Сокыртеке» ойынын ойнайды. Оқушыларды үш топқа бөліңіз. Әрбір топта көзі байланған (соқыр теке) бір оқушы болады. Осы топтағы басқа ойыншылар белгілі бір аумақта олардың айналасына жиналады және көзі байланған ойыншыға қол тигізуге, бірақ оған ұсталып қалмауға тырысады. Егер оқушы «жүргізушіні» ұстап алса, жаңа «жүргізушіге» айналады. Содан кейін олар өздеріне қол тигізуден қорғау үшін пайдаланған тактиканы, ал «жүргізушілер» бос оқушыларды ұстап алу үшін пайдаланған тактиканы талқылайды. (Т, ЖЖ, Тәж, Ф) Оқушылар қазақ ұлттық және қозғалыс ойындарын зерттеу үшін топтарда жұмыс істейді. Олар ойынның таныстырылымын құрады. Өз топтарының аясында оқушылар өзерінің топтық таныстырылым барысын қарастырады, өздері қарастыратын ойынның көресітілімін өткізеді. Өзара бағалау кезінде қай топ ойынның көрсетілімін ойын ережесіне байланысты жақсы әрі діл өткізгенін анықтайды. | |||||||
Сабақтың соңы | (Б, ф) Оқушылар отырындар. Бұл жүрек соғысы жиілігімізді баяулатып, ойымыз бен денемізді тыныштандыруға мүмкіндік береді. Әдемі отырған кезінде оқушыларды иығынан түртіп, оларға ақырын аяқтарының ұшымен есік жанына барып тізіліп, шығып, сыныпқа қайтуға дайындаңыз. | |||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||
|
| Ғылыммен байланысы – жене мен денсаулық, жаттығу белсенділігі, жүрек/демалу жиілігі, дене қызуы, терлеу, қорғаныс. | ||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||
| ||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Сабақ жоспары № 44-45-46-47
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4-бөлім – Қазақ ұлттық ойындары | Мектеп: | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||
Сынып: 7Ә,Б | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | | ||||||
Сабақ тақырыбы | Зияткерік ойындар | |||||||
Оқу мақсаттары | 7.2.5.1.- өзінің және басқалардың шығармашылық қаблеттерін қолдану, сонымен қатар балама шешімдер ұсыну | |||||||
Сабақ мақсаттары | Белгілі мақсатты атлетикалық жаттығуды орындауда бірлескен жұмыс жүргізулері керек. | |||||||
Жетістік критерийлері | Түрлі жаттығу қарқыны, оның әсері және энергия жүйесімен байланысы хабардарлығын дамыту және тәжірибелеу | |||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: қазақ ұлттық ойныдарындағы өздерінің қозғалыс дағдыларын және стратегиялық ойлауын талқылай, салыстыра және талдай алады. Кілт сөздер мен тіркестер. стратегия, тактика, жүріс Диалог / жазылымға арналған пайдалы сынып. Сендер осы ойында артықшылық алу үшін қандай стратегиялық шабуылдарды қолдана аласыңдар? | |||||||
Құндылықтарды дарыту |
| |||||||
Пәнаралық байланыстар | Математикамен байланыс: бағыт, кеңістік, уақыт, баға. | |||||||
АКТ қолдану дағдылары | Фото және видео пайдалану | |||||||
Бастапқы білім | Бұл бөлімде оқушылар бірқатар жеңіл атлетикалық жаттығуларды орындау кезінде жеке қозғалыс техникаларын жақсартумен жұмыс істейді. Секіру, лақтыру техникаларын жақсартады, әсіресе жүгіру техникасын мұқият зерттейді. Оқушылар шағын топтарда бірлесе жұмыс істеп, дайындық жаттығуларын ойлап шығарады. | |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
Сабақтың басы | (Б, К, Ж, Тәж) Сапқа тұру. Рапорт тапсыру.Сабақтың тақырыбын хабарлау. Орыннан оңға, солға бұрылу.Техника қауіпсіздігі Саптық жаттығулар. Ж.Д.Ж. қозғалыста Ж.Д.Ж.бір орында. Аяқты артқа бүгіп жүгіру Тізені жоғары қөтеріп жүгіру. Оң жақ иықпен адымдап секіру. Сол жақ иықпен адымдап секіру Әрбір адымда секіріп жүгіру | Үлкен бос таза кеңістік. Мұғалімге секундомер . мен ысқырғыш, түрлі түсті белгілер мен конуста Бос кең кеңістік. Әр оқушыға және мұғалімге секіргіш | ||||||
Сабақтың ортасы | (Т, Тәж, Ф) Оқушылар «Сокыртеке» ойынын ойнайды. Оқушыларды үш топқа бөліңіз. Әрбір топта көзі байланған (соқыр теке) бір оқушы болады. Осы топтағы басқа ойыншылар белгілі бір аумақта олардың айналасына жиналады және көзі байланған ойыншыға қол тигізуге, бірақ оған ұсталып қалмауға тырысады. Егер оқушы «жүргізушіні» ұстап алса, жаңа «жүргізушіге» айналады. Содан кейін олар өздеріне қол тигізуден қорғау үшін пайдаланған тактиканы, ал «жүргізушілер» бос оқушыларды ұстап алу үшін пайдаланған тактиканы талқылайды. (Т, ЖЖ, Тәж, Ф) Оқушылар қазақ ұлттық және қозғалыс ойындарын зерттеу үшін топтарда жұмыс істейді. Олар ойынның таныстырылымын құрады. Өз топтарының аясында оқушылар өзерінің топтық таныстырылым барысын қарастырады, өздері қарастыратын ойынның көресітілімін өткізеді. Өзара бағалау кезінде қай топ ойынның көрсетілімін ойын ережесіне байланысты жақсы әрі діл өткізгенін анықтайды. | |||||||
Сабақтың соңы | (Б, ф) Оқушылар отырындар. Бұл жүрек соғысы жиілігімізді баяулатып, ойымыз бен денемізді тыныштандыруға мүмкіндік береді. Әдемі отырған кезінде оқушыларды иығынан түртіп, оларға ақырын аяқтарының ұшымен есік жанына барып тізіліп, шығып, сыныпқа қайтуға дайындаңыз. | |||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||
|
| Ғылыммен байланысы – жене мен денсаулық, жаттығу белсенділігі, жүрек/демалу жиілігі, дене қызуы, терлеу, қорғаныс. | ||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||
| ||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |