ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.01.2024
Просмотров: 566
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Жаңа сабақ Жаңа білімді игеру | Мұғалімнің көмегімен талқылау нәтижесінде сүйікті және ұнатпайтын өнімдерде пайдасы бар екенін анықтау керек. Мұғалім витаминдер, ақуыздар, майлар мен көмірсулар туралы бірнеше сөз айтуы керек, олар әртүрлі мөлшерде әр түрлі өнімдерде кездеседі және адам ағзасының өмірі үшін қажет емес, теңдестірілген тамақтанудың маңыздылығы туралы. Балалардың өздері тек тәттілерді немесе гамбургерлерді жеуге бола ма деген сұрақ туралы ойлансын және бұл жағдайда не болатыны туралы нұсқасын ұсынсын. Балалардың өздері қалай тамақтану керек, қандай тағамдар пайдалы және қайсысы аз екендігі туралы қорытындыға келуі маңызды. Қазақ халқы қонақжайлығымен танымал болған. Қонақтардың құрметіне мерекелік дастархан жайылады. Қазақ тағамдары өте алуан түрлі. Тегене - ауыр ыдыс, сондықтан оны тек мерекелерде және ерекше жағдайларда пайдаланады. Қалған уақытта ол майланады және күн сәулесі тікелей түспейтін жерде сақталады. Қымыз салуға арналған шеттері түзу және дөңгелек "құлақшалары" бар сыйымды ыдыс. Қатты ағаштан жасалған, кейде құлақтар темірден немесе мыстан жасалған. Күміс және сүйек үлгілерімен безендірілген. Өрнектелген ағаш қақпақ ыдысқа қосымша нәзіктік береді. Бүгін сабақта сіз пластилиннен жасалған ыдысқа (ыдысқа) орналастырылатын тағамды таңдайсыз. | сұқпатқа қатысу Әңгімелесу | Өзін-өзі бағаллау | Презинтация |
Сергіту сәті | Тәжірибелік жұмыс Сіз ермексазбен жұмыс істедіңіз және Қауіпсіз жұмыстың барлық ережелерін білесіз. Модельдеу ережелерін сақтай отырып, "тегене" немесе қазақ мәдениетінің кез-келген ыдысын жасаңыз. (торсық, саптаяқ, тостаған және т.б.) сіз өз жұмысыңызды ою-өрнекпен безендіре аласыз. Олар ыдыс-аяқтарды жасау кезінде қандай техниканы қолданғанын айтады.Олар өз жұмыстарын қалай безендірді. Өз жұмыстарын көрсету. Жұмыс орындарын тазалау. | Жаттығуды орындау | Мадақтау | Сайд |
Бекіту Кері байланыс Рефлексия | Дескриптор: Оқушылар қазақ халқының тағамдарын мүсіндеуді үйренді. Ыдыс-аяқтарын ою- өрнекпен безендірді. Сабақтың критерийлері бойынша нәтижені өзін- өзі бақылау және өзін-өзі бағалады Дайын жұмыстарды көрсетті | Тәжірибелік жұмыс (таңдау) Оқушылар басқалардың жұмысын түсініктемелер арқылы бағалайды Іс-қимыл арқылы көресетеді | Бағалау Өзін-өзі бағалау Мадақтау | Ермексаз немесе полимерлі түсті саз, стектер, жұмысқа арналған картон, майлықтар. Слайд | ||
Білім беру ұйымының атауы | | |||||
Пәні: | Еңбекке балу | |||||
Бөлім: | Тағам және сусын | |||||
Педагогтің аты-жөні: | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Дән тұқымдарынан мозайка құрастыру | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 1.1.2.1 Материалдың негізгі атауы мен қолданылу саласын анықтау 1.1.3.1 шығармашылық идеялары мен ерекшелігін (пішін, фактурасы, біріктіру тәсілі, дайындау технологиясы ) салыстырып көрсету | |||||
Сабақтың мақсаты: | Шығармашылық идеяны зерттеу және дамыту. Материал атауы мен қолданылу саласын білу және түсіну |
Смарт мақсаты: | Барлық оқушылар дән тұқымдарынан мозайка құрастыру тақырыбын игерді. Көпшілігі Материалдың негізгі атауы мен қолданылу саласын анықтайды Кейбіреулер өз жұмыстарын жасау кезінде шығармашылық тұрғыдан келді | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Ұйымдастыру | Сәлемдесу. | дискусия Жауап беру | | | |
| | презентация | Презентация | ||
Өткен тақырыптар бойынша қайталау | Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау: Тамақ-бұл біздің ағзамызға отын, ол денені қажетті энергиямен қамтамасыз етеді. Адам тамақсыз өмір сүре алмайды. Әрі қарай балаларға тамақ өнімдері (ет және сүт, жұмыртқа, ұн, кондитерлік өнімдер, жемістер, көкөністер) қандай екендігі туралы сұрақ қойылады. Олардың қайсысы пайдалы, қайсысы жақсы емес? Және неге? Балалар өз пікірлерін айтуы керек. Өсіп келе жатқан организм үшін қандай өнімдер қажет? | презентация Өзін-өзі бағалау | Презентация | ||
Жаңа білім | Витаминдер көкөністер мен жемістерде кездеседі. Сіз қандай пайдалы көкөністер мен жемістерді білесіз. Сергіту сәті | | |
| | Жаттығу жасайды | Өзін-өзі бағалау | |
| | Презентация https://youtu.be/- w7yS52vjRQ | ||
Жұппен жұмыс Эскиз орындайды | | | ||
Тәжірибелік жұмыс Астық тұқымдарынан мозаика жасау Мозаика тақырыбын таңдау. А4 парағындағы Мозаика эскизі Мозаика бойынша жұмыс таңқаларлық түрде жасалуы мүмкін. Балалар бірден түрлі-түсті дақтарды бояумен жұмыс істей алады, содан кейін бөлшектердің тұқымын желімдей алады, мұндай жұмыс күтпеген сәттер мен импровизациямен қызықты. Сіз алдымен қарындашпен сурет салып, содан кейін тұқыммен жұмыс жасай аласыз. Әрине, бірінші сынып оқушылары тегіс кескін жасай отырып, жергілікті дақтармен жұмыс істейді. Мүмкін, біреу киізден жасалған қаламдар, түрлі-түсті | | | |
Бекіту | қарындаштар немесе қарындаштар, көкөністер мен жемістерді кесіп, сәндік натюрморт жасағысы келеді. Сыныпта неғұрлым әртүрлі шешімдер болса, соғұрлым жақсы болады. Есіңізде болсын, балалар бір-бірінен шығармашылықпен "жұқтырады". Мұғалім балалардың өзіндік жұмысы кезінде жеке кеңестер береді және қажетті көмек көрсетеді. Дескриптор: Оқушылар өз жұмыстарының эскиздерін бағалайды, өз жұмыстарын қалай жалғастыратынын айтады. Жұмыс орындарын тазалау. Импровизацияланған материалдың атауын біліңіз. Олар оларды мозаикада қолдануды ұсынады. | | Оқушылар басқалардың жұмысын түсініктемелер арқылы бағалайды | Презентация |