ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 14.11.2019

Просмотров: 1242

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Оформлення конспекту діагностичного заходу (складові):

НАЗВА ДІАГНОСТИЧНОГО ЗАХОДУ


Метод дослідження (тести, інтерв’ю, стандартизовані спостереження, опитування, анкетування, експертна оцінка …)

Мета (завдання): дослідження (рівня адаптації, мотивації до навчання, шкільної тривожності, інтелекту, обдарованості, професійних інтересів, діагностика соціометричного статусу тощо)

Дата (строки) проведення

Кількість та контингент досліджуваних (вік, хлопчики/дівчатка)

Метод / методика обстеження (детальний опис)

Обладнання

Хід проведення

Підготовча частина

Повідомити мету дослідження для респондентів. інформувати учня про те, хто буде ознайомлений з отриманими даними.

Основна частина

Інструктаж

Процедура проведення діагностики

Підведення підсумку

Повідомлення про час та місце коли респондент може дізнатися результати дослідження

Протокол* (ведеться вільно або за схемою (тести, інтерв’ю, стандартизовані спостереження, експериментальні методики). Це можуть бути анкети, бланки, де досліджуваний сам відмічає потрібні пункти. Протокол має містити – дату, П.І.Б., назви використаних методик, опис поведінки під час проведення дослідження, результати, робочі гіпотези, висновки.)

Висновки (містить кількісний та якісний аналіз)

Рекомендації

Література


Оформлення конспекту профілактичного, профорієнтаційного, виховного, просвітницького заходу (складові):

НАЗВА ПРОФІЛАКТИЧНОГО ЗАХОДУ

(профорієнтаційного, виховного, просвітницького)

Форма проведення (бесіда, ранок, лекція, година спілкування, конференція, конкурс, екскурсія тощо)

Мета (завдання) заходу:

Дата (строки) проведення

Місце проведення

Кількість та контингент

Обладнання

План проведення

  1. Організаційний етап

  2. Мотиваційний етап, повідомлення теми, мети

  3. Основний етап

  4. Підведення підсумків

ХІД ПРОВЕДЕННЯ

  1. Організаційний етап

  2. Мотиваційний етап

  3. Основний етап

  4. Підведення підсумків

Література


Оформлення конспекту розвивального заняття (складові):

ТЕМА РОЗВИВАЛЬНОГО ЗАНЯТТЯ


Мета

Завдання

Вік

Кількість учасників

Місце проведення

Час проведення

Матеріали

Хід заняття

(до кожної вправи вказується - назва, мета, приблизний час проведення, інструкція, хід)


Вступна частина (привітання, з якого починається заняття)

Основна частина (послідовність вправ)

Заключна частина (підбиття підсумків, рефлексія заняття у двох аспектах: емоційному та змістовному. обговорення заняття, обмін враженнями, думками. Завершальним етапом є момент прощання.)

Література


Оформлення конспекту корекційно-реабілітаційного заняття (складові):

ТЕМА КОРЕКЦІЙНОГО ЗАНЯТТЯ

(реабілітаційного)

Мета

Завдання

Вік

Кількість учасників

Місце проведення

Час проведення

Матеріали

Хід заняття

(до кожної вправи вказується - назва, мета, приблизний час проведення, інструкція, хід)


Вступна частина (привітання, з якого починається заняття; з’ясування емоційного стану кожної дитини)


Основна частина (сукупність психотехнічних вправ і прийомів, спрямованих на вирішення завдань психокорекційного комплексу)

Заключна частина (ігри для зняття емоційного й фізичного напруження. Слід також з’ясувати емоційний стан кожної дитини на кінець заняття.)

Література


Оформлення конспекту консультації (складові):

ТЕМА КОНСУЛЬТАЦІЇ

Дата проведення

Мета

Проблема звернення

Короткий запис змісту консультації

Висновок

Рекомендації

Література


ІІІ. Норми оцінювання студентів:

п/п

Види соціально-педагогічної діяльності

К-сть балів

1

Планування індивідуальної роботи практиканта, ведення щоденника

1-5

2

Вивчення нормативно-правових засад діяльності закладу (з аналізом специфічних проблем життєдіяльності установи та шляхів їх вирішення)

1-5

3

Вивчення нормативно-правової бази та документації професійної діяльності соціального педагога навчально-виховного закладу

1-5

4

Оволодіння прийомами та технологіями організаційної, діагностичної, прогностичної, консультативної, корекційно-реабілітаційної, захисної, профілактичної діяльності СП

1-35

5

Здійснення соціального супроводу проблемних клієнтів (сім'ї)

1-10

6

Науково-дослідна діяльність, яку проводив студент-практикант під час практики

1-10

7

Якість оформлення звітної методичної папки


8

Самоаналіз професійної діяльності в межах практики

1-10

9

Ступінь володіння професійно-значущими знаннями та вміннями, аргументація добору методів та технологій соціально-педагогічного впливу, що були застосовані студентом у процесі практики (за результатами співбесіди)

1-10

10

Сумлінність, старанність, відповідальність, ініціативність

1-10

11

Заохочувальні бали за: отримання подяки від керівництва установи-бази практики, ініціацію і проведення соціально-педагогічних заходів інноваційного характеру; висвітлення роботи в межах практики у засобах масової інформації

1-10

12

Штрафні бали за: несвоєчасне подання звітної документації, порушення трудової дисципліни, недотримання вимог професійної етики

1-10

Всього

100


ВИД ПРАКТИКИ: ВИРОБНИЧА В СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБАХ (VІ КУРС)

Метою практики є удосконалення комплексу професійних умінь і особистісних якостей майбутніх соціальних педагогів, формування практичних умінь і навиків організації науково-дослідної роботи.

Завдання практики:

  • виконання професійних обов'язків соціального педагога відповідно до профілю базового закладу практики;

  • формування професійно значущих якостей особистості майбутнього соціального педагога;

  • удосконалення комунікативних, організаційних, діагностичних, дидактичних, аналітичних, проектувальних умінь і навичок;

  • проектування власної соціально-педагогічної діяльності для вирішення конкретних соціально-педагогічних проблем;

  • удосконалення умінь використання форм і методів соціально-педагогічної діяльності;

  • розвиток творчого потенціалу студентів, науково-дослідницького та творчого підходів до вирішення професійних проблем і виконання професійних обов'язків.


Переддипломна соціально-педагогічна практика сприяє розвитку творчого потенціалу майбутніх соціальних педагогів, забезпечує формування професійних компетенцій.

Зміст професійної діяльності студентів-практикантів:

1. Вивчення і аналіз закладу соціальної сфери і складання його соціально-педагогічного паспорту.

Для цього слід познайомитися із закладом: визначити загальні відомості про заклад, його структуру, основні напрямки діяльності, про склад спеціалістів, їх функціональні обов’язки, про проблеми закладу, вивчити нормативно-правові документи, які регламентують діяльність закладу, звітну документацію. Зафіксувати всі дані в щоденнику практики.

2. Вивчення і аналіз досвіду соціально-педагогічної діяльності спеціалістів соціально-педагогічної служби. Студентам рекомендується вивчити досвід соціально-педагогічної роботи одного із спеціалістів, помічником якого вони призначені. За допомогою методів спостереження, бесіди, інтерв’ю, аналізу документів і матеріалів роботи слід отримати інформацію, яка б дала можливість проаналізувати і узагальнити досвід соціально-педагогічної діяльності спеціалістів.

3. Вивчення особистості одного із клієнтів соціального закладу. Виконання завдання передбачає складання карти-характеристики особистості і розробку комплексної програми соціально-педагогічної допомоги.

4. Реалізація розробленої програми соціально-педагогічної допомоги клієнту (сім’ї) та оцінити її результативність. Для цього слід здійснити таку роботу: 1) провести всі заходи, які передбачені розробленою програмою; 2) проаналізувати результати своєї самостійної діяльності, оцінити їх.

5. Розробка варіанту етичного кодексу соціального педагога (соціального працівника) з урахуванням специфіки даного закладу. Для цього необхідно проаналізувати характер професійно-етичних стосунків соціального педагога з клієнтами, їх найближчим оточенням, колегами у даному закладі та у тих закладах та установах, з якими він взаємодіє. Варіант етичного кодексу може включати наступні розділи: стосунки з клієнтами; стосунки з колегами та іншими спеціалістами; ставлення до професії; норми етикету.

6. Дослідження мікросоціуму та його виховного потенціалу, а також факторів ризику, які негативно впливають на соціальне благополуччя клієнтів служби (завдання виконується за умови практичної роботи в мікросоціумі).

7. Організація соціально-педагогічної допомоги, участь у проведенні соціально значущих справ. Завдання виконується протягом всієї практики під керівництвом спеціаліста закладу і включає в себе:

1) участь у соціально-педагогічній діяльності спеціалістів соціальної сфери;

2) участь у розробці соціально значущих справ з різними категоріями населення;

3) індивідуальну соціально-педагогічну допомогу тим, хто її потребує;


4) проведення діагностичного обстеження;

5) взаємодія з іншими студентами-практикантами в організації та проведенні спільних форм роботи.

8. Колективна розробка програми по вирішенню найбільш актуальної для даного закладу соціально-педагогічної проблеми. Програма розробляється групою студентів під керівництвом викладача, оформлюється окремим звітом та презентується на підсумковій конференції.

Індивідуальний план подається у вигляді таблички, яка повинна містити наступні колонки:

  1. Дата

  2. Напрям роботи

  3. Зміст роботи

  4. Відмітка про виконання

Щоденник: в щоденник студент-практикант систематично записує свої враження про кожний день практики, скорочені записи занять та заходів (відвіданих та проведених), свої спостереження та висновки про них, результати соціального супроводу проблемного клієнта (сім’ї), різні відомості про проведену роботу. Запис в щоденнику та самоаналіз професійної діяльності ведеться протягом робочого дня або ввечері. По закінченню практики щоденник подається груповому керівнику. Схема щоденника:

  1. Дата

  2. Характеристика-опис проведеної роботи

  3. Зауваження

Звіт пишеться у відповідності зі змістом діяльності студентів та індивідуальними планом роботи.

1. Коротка характеристика умов роботи в даній установі (обладнання, матеріальна база, штатний розклад, проблема установи, пріоритетні завдання, шляхи їх реалізації (коротко)).

2. Виконання індивідуального плану. Відхилення від плану.

3. Враження від відвіданих та проведених занять.

4. В якій мірі оволоділи методикою роботи соціального педагога (соціального працівника)? Які труднощі відчули під час проведення роботи?

5. Уміння і навички, набуті в процесі практики.

6. Враження від практики. Загальні висновки, пропозиції щодо поліпшення практики.


Форми звітності студента про практику:

І. Оформлення і подання звітної документації:

  • індивідуального плану соціально-педагогічної роботи;

  • щоденника психолого-педагогічних спостережень (самоаналіз професійної діяльності студента-практиканта) ;

  • плану-конспекту бесіди із проблемним клієнтом (сім'єю) під час здійснення соціального супроводу ;

  • конспекту проведення корекційно-реабілітаційної, діагностичної, консультативної, профілактичної діяльності;

  • проекту організаційної, прогностичної, захисної діяльності, здійсненої в соціальному закладі ;

  • протоколу соціального супроводу проблемного клієнта (сім'ї);

  • творчого завдання (обґрунтування та аналіз);

  • характеристики на роботу студента із рекомендованою оцінкою та підписами адміністрації та фахівців соціальної служби;

  • звіту про роботу під час практики.

ІІ. Презентація результатів проходження практики на звітній конференції.


ІІІ. Норми оцінювання студентів:

п/п

Види соціально-педагогічної діяльності

К-сть балів

1

Планування індивідуальної роботи практиканта

1-5

2

Вивчення нормативно-правових засад діяльності закладу (з аналізом специфічних проблем життєдіяльності установи та шляхів їх вирішення)

1-5

3

Вивчення нормативно-правової бази та документації професійної діяльності соціального педагога навчально-виховного закладу

1-5

4

Оволодіння прийомами та технологіями організаційної, діагностичної, прогностичної, консультативної, корекційно-реабілітаційної, захисної, профілактичної діяльності СП

1-10

5

Здійснення соціального супроводу проблемних клієнтів (сім'ї)

1-10

6

Науково-дослідна діяльність, яку проводив студент-практикант під час практики

1-10

7

Участь у виконанні творчого завдання

1-10

8

Якість оформлення звітної методичної папки

1-10

9

Самоаналіз професійної діяльності в межах практики

1-5

10

Ступінь володіння професійно-значущими знаннями та вміннями, аргументація добору методів та технологій соціально-педагогічного впливу, що були застосовані студентом у процесі практики (за результатами співбесіди)

1-10

11

Сумлінність, старанність, відповідальність, ініціативність

1-10

12

Інший вид робіт (зазначити):

1-10

13

Заохочувальні бали за: отримання подяки від керівництва установи-бази практики, ініціацію і проведення соціально-педагогічних заходів інноваційного характеру; висвітлення роботи в межах практики у засобах масової інформації

1-10

14

Штрафні бали за: несвоєчасне подання звітної документації, порушення трудової дисципліни, недотримання вимог професійної етики

1-10

100





ВИД ПРАКТИКИ: НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНА (VІ КУРС, МАГІСТРИ)

І. Загальні положення.

  1. Педагогічна навчально-виховна та науково-дослідна практика є складовою частиною професійної підготовки спеціалістів на освітньо-кваліфікаційному рівні "Магістр".

  2. Метою педагогічної практики є оволодіння магістрантами сучасними методами і формами організації навчально-виховного процесу в системі освіти, поглиблення фахової підготовки, набуття досвіду самостійної, науково-методичної і організаційно-керівної діяльності, оволодіння новими освітніми технологіями, методикою проведення лекційних, практичних і лабораторних занять з фахових дисциплін у ВНЗ та освітніх закладах нового типу (ліцеях, гімназіях, колегіумах та ін.), уміння застосовувати здобуті знання у професійній діяльності та подальшій самоосвіті.

  3. Згідно навчальних планів практика проводиться на VI курсі загальною тривалістю 4 тижні в першому семестрі й 6 тижнів у другому.

  4. Базами проходження педагогічної практики студентів-магістрів є відповідні кафедри факультету університету. Для проходження практики студенти можуть бути скеровані і в інші навчальні підрозділи (коледжі, ліцеї), де викладаються відповідні дисципліни спеціалізації і здійснюється підготовка спеціалістів за бакалаврською програмою.

ІІ. Основні завдання практики:

- поглиблення і розширення теоретичних знань із спеціальних і психолого-педагогічних дисциплін, набутих студентами, застосування їх у вирішенні конкретних педагогічних завдань під час практики;

  • формування у студентів-магістрів психолого-педагогічних та методичних умінь викладання відповідних навчальних дисциплін у системі вищої школи;

  • вироблення умінь організації основних форм навчання у вищій школі, застосування сучасних технологій і методик навчання;

  • формування умінь професійного і педагогічного спілкування зі студентською аудиторією;

  • виховання у магістрів досвіду викладацької роботи, морально-етичних якостей викладача вищої школи, індивідуального творчого стилю педагогічної діяльності, потреби в самоосвіті.


Завдання магістрантам на період навчально-виховної практики. І семестр.

І. Планування навчальної роботи у вищому навчальному закладі.

  1. Ознайомитись з підрозділами університету, проаналізувати статут та нормативно-правову базу ГНПУ, визначити:

  • структуру, завдання. права і обов’язки університету як об’єкта і суб’єкта діяльності;

  • права і обов’язки учасників навчально-виховного процесу;

  1. Проаналізувати систему планування роботи у ВНЗ, робочий навчальний план (спеціальність за фахом);

  • план засідань вченої ради факультету

  • план роботи факультету;

  • план роботи кафедри;

  • розклад занять;

  • планування навчального навантаження на кафедрі;

  • картки навчального навантаження викладача;

  • індивідуальний план викладача і методику його підготовки.