ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 29.10.2023
Просмотров: 332
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
8 сыныптар 63 66 Аширбекова Б.Қ, Ельбаева З.С
9 сыныптар 62 65 Ержанова Г.Т,Досбаева Б.Б
10 сыныптар 67 75 Досбаева Б.Б,Суймбаева Г.М
11 сыныптар 92 80 Досбаева Б.Б,Шаршатайқызы Қ.
І-ІІ тоқсан бойынша.Дүниежүзі тарихы.
Сыныбы І тоқсан ІІ тоқсан Пән мұғалімі
5 сыныптар - 80 Ельбаева З.С,Шаршатайқызы Қ.
6 сыныптар - 73 Аширбекова Б.Қ, Ельбаева З.С
7 сыныптар - 64 Аширбекова Б.Қ,Ержанова Г.Т
8 сыныптар - 68 Аширбекова Б.Қ, Ельбаева З.С
9 сыныптар - 75 Ержанова Г.Т,Досбаева Б.Б
10 сыныптар - 73 Досбаева Б.Б,Суймбаева Г.М
11 сыныптар 86 76 Досбаева Б.Б,Шаршатайқызы Қ.
І-ІІ тоқсан бойынша. Құқық негіздері.
Сыныбы І тоқсан ІІ тоқсан Пән мұғалімі
9 сыныптар - 64 Ержанова Г.Т,Досбаева Б.Б
10 сыныптар - 78 Досбаева Б.Б,Суймбаева Г.М
АНЫҚТАМА
Мектеп бойынша физика, информатика және математика пәндерінің берілуі жағдайын тексеру қорытындысы.
мақсаты: МИФ пән мұғалімдерінің жұмыс деңгейін тексеру.
Мектепішілік бақылау жоспарына сәйкес 2017 жылдың қараша айында директордың оқу-әдістемелік жұмыс жөніндегі орынбасары А.Акбуимова математика, информатика және физика пәндерінің оқыту жағдайына тексеріс жүргізді.
Тексеріс:
- мұғалімдердің жұмыс бағдарламалары мен сабақ жоспарларын;
- білім алушылардың сабаққа қатысуын есепке алу;
- білім алушылардың оқу құралдарымен қамтылуын;
- мұғалімнің қызметін зерделеу жолымен іске асырылды.
2017-2018 оқу жылы басынан математика пәнін 4 мұғалім жүргізеді. Оның ішінде:
Иманбекова Ғайни Қожахметқызы жоғары санатты ұстаз. «Математика сабағында дамыта оқытудың әдістерін, жаңа ақпараттық технологияларды қолдану барысында оқушылардың белсенділігін арттыру өз бетінше ойлау қабілеттерін қалыптастыру» шығармашылық тақырыбында жұмыс істейді. Алгебра, геометрия пәндерінен 10 «А», 9 «А» қазақ сыныптарына сабақ береді. 2016 жылы ЦПМ-нан «ҚР орта білім мазмұнын жағарту аясында математика пәнін оқыту» тақырыбында курстан өткен. Күнтізбелік жоспары журналмен сәйкес келеді. Сабақ жоспарлары әдістемелік жағынан дұрыс құрылған. Баға қоры жеткілікті. Оқушылардың арнайы бақылау жұмысы дәптерлері бар.
Сабақ барысында сын тұрғысынан ойлау технологиясын тиімді пайдаланып, оқушыларына топпен жұмыс жасауды қалыптастырып қойған. Бұл әдістердің ерекшелігі оқушының оқыту процесіне қызықтырады. Сабақтың белгілі бір тақырыбын бастау барысында оқушыларға проблемалық тапсырма беріледі. Сондай –ақ, проблемалық шығарма әдістері, презентациялар, кейс-стадийлер, топпен жұмыс, миға шабуыл әдісі, сын тұрғысынан ойлау әдісі, викториналар, іскерлік ойындар, инсерт әдісі, блиц-сұрақтар әдісі, сауалнама алу әдістерін және т.б. инновациялық әдістерін сабақты қызықтыру мақсатында қолданады.
Математика пәнінен әкімшілік бақылау үзбесінің көрсеткіштері мен І тоқсан көрсеткіші
сыныбы | І тоқсан % | Бақылау тест % | Динамика% |
9 «а» | 33% | 40% | +7 |
10 «а» | 78,6% | 60% | -18,6 |
021-2022 ОҚУ ЖЫЛЫНЫҢ І ТОҚСАН БОЙЫНША БЖБ,ТЖБ ҚОРЫТЫНДЫЛАРЫ ТУРАЛЫ АНЫҚТАМА
І тоқсан бойынша БЖБ,ТЖБ қорытындылары туралы
Анықтама
Қаралатын орны: ДЖО
Уақыты: қазан
Мақсаты: І тоқсан бойынша БЖБ,ТЖБ жұмыстарының сапалы орындалуы.
«Білім алушылардың үлгерімін, аралық және қорытынды аттестаттаудың үлгілік ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 18 наурыздағы № 125 бұйрығына сәйкес бағалау өткізіледі.Бірінші тоқсанда педагогтер 2-11 сыныптарда бөлімге (бұдан әрі –БЖБ) 1 жиынтық жұмыс және тоқсанға (бұдан әрі – ТЖБ) 1 жиынтық жұмыс өткізеді.
ҚР БҒМ №125 бұйрығына сәйкес өлшенетін өлшемдерді баллмен пайдалануды сақтайды (БЖБ үшін max балл 1-4 сыныптарда 7-ден кем емес және 15-тен артық емес, 5-11(12) сыныптарда 7-ден кем емес және 20-дан артық емес).
ТЖБ тапсырмалардың техникалық спецификациясы негізінде тоқсан үшін жиынтық жұмыстың тапсырмаларын құрастырады. Орындауға 45 минуттан артық емес уақыт бөлінеді;
Жалпы білім беретін мектептерде тоқсан бойынша жиынтық бағалаудың тапсырмаларын пән мұғалімдері сыныптағы білім алушылардың ерекшеліетерін ескере отырып, құрастырды.Тапсырмалар оқу мақсаты негізінде талапқа сай құрылған.
5-11сыныптардың БЖБ, ТЖБ қорытындысына келсек:
5-11 сыныптарда мектептің 2021жылы 01.10.№42/1 бұйрығы негізінде БЖБ 05.10-15.10. жүргізілді.28.10.2021 жылы №48 бұйрығы негізінде ТЖБ жүргізілді.
5,6 сыныптарда 9 пәннен,7,8 сыныптарда -13 пәннен,9сыныпта-14 пәннен,10 сыныпта-13,11 сыныпта-12 пәннен БЖБ жүргізілді.
5 сыныптар бойынша 15 БЖБ , 6 ТЖБ жүргізілді. БЖБ ,ТЖБ тапсырмалары әр пән мұғалімдері 2 нұсқада оқу мақсаттарына сай әр бірлестікте талданып, құрастырылды.Жиынтық бағалау бойынша әр пәнге мах ұпай берілген сол жинаған ұпай бойынша әр оқушының тапсырманы орындаудағы пайызы шығарылды. 5 сыныптар бойынша жоғары көрсеткіш көрсеткен оқушылар Әмір Б, Ерболатова М, Қожабек А, Куангалиева АЖаңабай Ф,Темірбай М,Асетова М, Қадыр Е, Владимир А, Уалиолла Ш, Сағынғали Ш, Базарбек Е,Ғатауова А,Кирим Х,Тасбай А сынды оқушылар тапсырманың 80-100% орындаса, Тлекқабыл Е, Тлепбергенова А, Давлетова Т,Жексенғали Р,Маратова А,Махсотов М,Нурмуханова О,Бахтияр Т,Серік Р, Ғабит А,Базарбаева А, Габдырахим А, Ерболат А, Зинетден М,Кенжегалиева А,Сисен Е, Темур Е тапсырманың 40-50% жинап отыр.
6 сыныптар бойынша 14 БЖБ , 6 ТЖБ жүргізілді. Жиынтық бағалау бойынша әр пәнге мах ұпай берілген сол жинаған ұпай бойынша әр оқушының тапсырманы орындаудағы пайызы шығарылды. 6 сыныптар бойынша жоғары көрсеткіш көрсеткен оқушылар Мырзакаева А,Жұмаситов Е, Мұратбай Б,Жарасқан С, ,Мусаева С, Ғатау Н,Құрманбек А,Мұратбай Б сынды оқушылар тапсырманың 80-100% орындаса, Жұмағали Қ, ДүйсенбайА, Махсот А, Бердібек А, Кабден Р, Русланқызы М, Бақтығали Н, Самер М Жаксылыков Э, Серік Р,Төлеген А тапсырманың 30-50% аралығында жинап отыр.
7 сыныптар бойынша 22 БЖБ , 5 ТЖБ жүргізілді.Оқушылар берілген тапсырманы өз деңгейінде орындады. Тапсырмаларды жоғары деңгейде орындаған оқушылар ЕсімбекА, Серік Д, Самиғолла Ж,Тұрмұқамбет Г, Еламан Ж,Біржанұлы М,Ерболат А ,тапсырманы төмен деңгейде орындаған Ж,Құсайынов А,Минболат М, Құлсары Е, Бақтыгерей С, Ербөлек А, Шайхат Д, Марат С, Гусманов И, Ондаған Е,Орынғали ЕАнуарбекова Ж, Құсайнов А, Шотаұлы Е.
8 сыныптар бойынша 12 пәннен БЖБ, 5 пәннен ТЖБ жүргізілді. Тапсырманы жоғары деңгейде орындағандар Ербулатова Г, Ербулатова А, Жаңабайқызы М, Асетова А төмен көрсеткіш Сағидоқас М, Молдаш Ә, Нұрмұханов Ж ,Кебеков С, Куанова К, Сисен Б, Галымжан Р, Дюсенов А, Жусупов А,Қойлыбаев А, Утегенов А, Жаксылыков Э, Габдыкәрім Н, Галымжанов Р, Темур И, Жолдығали Ж оқушылары кездесті.
9 сыныптар бойынша 14 пәннен БЖБ, 11 пәннен ТЖБ өтті
Жиынтық бағалау бойынша әр пәнге мах ұпай берілген сол жинаған ұпай бойынша әр оқушының тапсырманы орындаудағы пайызы шығарылды.9 сыныптар бойынша жоғары көрсеткіш көрсеткен оқушы Мұратбай С тапсырманың 80-100% орындаса, Кафиз Р, Кафиз А, Тлепберген С, Әліпқали Қ, Бахытжанов М, Махсот М,Ермаш З, Теміртасов И, Жұмагелді А, Нетеш А, Айткалиева А, Газим Е, Дүйсенбай М, Жаникеев М, Ондаған Қ, Тулегенов Д, Бактыгереев И Ануарбекова Ш тапсырманың 30-50% аралығында жинап отыр.
10 сыныптар бойынша келсек 14 пәннен БЖБ, 11 пәннен ТЖБ өтті. Оқушылар БЖБ, ТЖБ тапсырмаларын орындаған.Жалпы жақсы көрсеткіш көрсеткен оқушылар Әділгерей А Шайхатова Д А, Нурулин Д сынды оқушылар берілген тапсырмалардың мах ұпайдың 85-100% жинап отыр. Төмен деңгейде Бақтыгереев А, Самигуллин А, Ищанов Б,Жумагелдиева А, Насипкалиева М, Ораш Н,Қадірбек А сынды оқушылар тапсырманың 40-49% орындап отыр.,
11 сыныптарға келсек 21 БЖБ,8 ТЖБ өтті. Әр пән бойынша тапсырмалар орындалған.
11 сыныбы бойынша 33 оқушы білім алуда тапсырмаларды орындауда жоғары ұпай жинаған оқушылар Галимжанова А, Самиголлина А, Хамидолла А,Аскеров А, ЖұмажановаС, ҚанатовМ, Нұрмуханова Ш, Мендыхан Д тапсырмаларлдың 80-100 % орындап отыр, төмен көрсеткіш Сағынбай Б, Амиров Б, АсановА, Абил С , Тулегенов С, Ұлықпанов Е,Тұрмағанбет М,Бақтыгереев І, Жасланқызы А бұл оқушылар тапсырманың 25-45%алып отыр.
БЖБ,ТЖБ жұмыстары тест спецификациясына сәйкес жүргізілді.ТЖБ жұмысы қағазға жүргізілді. БЖБ мен ТЖБ жұмыстары шығармашылық сипатта, практикалық тапсырмалар, жобалар, эссе тапсырмалары бағытында жүргізілді. Әрбір жүргізілентін сабақ алдында алдын-ала оқушыларды дайындап,ата-аналарға ескертіліп отырды.Білім алушылардың уақытын тиімді пайдалану мүмкіндіктері мен оқудағы ілгерілеу мақсатындағы шаралар ұйымдасытырылып отырады. бағалау жүйесі 1 БЖБ-25%, формативті бағалау-25%,ТЖБ -50%,Барлығы 100%. қорытындымен тоқсандық шығады.
Аталған көрсеткіштер бойынша төмен жинап отырған оқушылармен қосымша жұмыстар жүргізілу керектігі айтылды.
Ұсыныс:
- Әр тоқсан бойынша оқушыларға БЖБ, ТЖБ сапалы өтуін қадағалау.
-БЖБ,ТЖБ оқушылардың толық қатысуын қамтамасыз етуді бақылауға алу және жұмыстардың уақытында тексерілу
-БЖБ,ТЖБ жазылып болғаннан кейін оқушының жинаған балы рубрика арқылы ата-анаға уақытында хабарлау пән мұғалімдеріне жүктелсін.
Анықтама жазған: С.М.Акшолакова
Бжб, тжб қорытындысы бойынша әр пәнге келетін болсақ:
1 тоқсан бойынша барлық сыныпта стандартқа сәйкес бжб,тжб жұмыстары жүргізіліп, жинаған балл ұпайлары күнделікке түсіріліп, тоқсандық баға шықты.
Қазақ тілі мен әдебиеті пәні 5 сыныптарда қазақ тілі КТЖ сәйкес БЖБ саны 2, ТЖБ-1, әдебиет БЖБ саны -2. ТЖБ саны-1, 6 сыныптарда КТЖ сәйкес БЖБ саны 2,ТЖБ-1, әдебиет БЖБ саны -2.ТЖБ саны-1; 7 сыныптарда КТЖ сәйкес БЖБ саны 2,ТЖБ-1, әдебиет БЖБ саны -2.ТЖБ саны-1; 8 сыныптрада КТЖ сәйкес БЖБ саны 2,ТЖБ-1, әдебиет БЖБ саны -2.ТЖБ саны-1; 10 сыныпта қазақ тілі КТЖ сәйкес БЖБ саны 2, , әдебиет БЖБ саны -2.ТЖБ саны-1; 11 сыныптарда қазақ тілі КТЖ сәйкес БЖБ саны 2 , әдебиет БЖБ саны -2.ТЖБ саны-1.
5 сынып қазақ тілі бойынша жиынтық бағалау қорытындысына келсек:
Мақсаты: Оқушылардың стандарт талабына сай оқу жетістіктері нәтижесінің деңгейін анықтау
Сынып: 5 «А» 5 «Б»
Педагог: Сұлтанғалиева Д.А. Қабиева Б.Қ
Қиындық тудырған мақсаттар
-
Өз ойын білдіруде. -
Сұрақтарды дұрыс құрастыра алмау -
Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу
ТЖБ қорытындысы бойынша:
Тапсырмаларды орындау барысында білім алушыларға туындаған қиындықтар тізбесі:
Кейбір оқушылар:
- Мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беруде қате жіберген.