Файл: Мектеп айнар мектепгимназия коммуналды мемекеттік мекемесі.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 08.11.2023

Просмотров: 230

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Тексерілді:

Пәні: Қазақ тілі

Cабақ: Диктант. «Бүлдіргенге барғанда»


Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі

Күні: 19.01.2018

Мұғалімнің аты – жөні: А. Сарбасова

Сынып: 3 «Ә», 3 «Г»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Түбір мен қосымшаның жазылуына сүйеніп, оқиғаның соңын болжау

Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын мәтіннен таба білу

алады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді

Кейбір оқушылар орындай алады:

Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Тақырыпты оқып, түсінгендерін айта алады.




Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

бүлдірген




Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: өзен, бүлдірген




Талқылауға арналған сұрақтар :

- Түбір сөз дегеніміз не?

- Бастауыш пен баяндауыш дегеніміз не?




Не себепті ... деп ойлайсыз ?

Ишара:

Бағалау критерийі:

  1. Түбір мен қосымшаның жазылуына сүйеніп сүйеніп, оқиғаның соңын болжау

  2. Мәтіннің мағынасын түсіну.

  3. Тапсырмаларды дұрыс орындай алу.

Дескриптор:

  1. Оқиғаның соңын болжайды.

  2. Мәтіннің мағынасын түсінеді.

  3. Тапсырмаларды дұрыс орындай алады.

Алдыңғы оқу:

Түбір мен қосымшаның жазылуы

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы: 2 минут

3 минут

Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу.

«Ыстық ықылас»

«Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады.


Ортасы:

30 минут

2 минут

Жаңа сабақ: Диктант. «Бүлдіргенге барғанда» тақырыбы бойынша тапсырмалар беріледі, сол тапсырмалар төңірегінде оқушылар талдайды. Пікір алысу арқылы тапсырманы орындап түсінгендерін бір-біріне жеткізеді.

Сергіту сәті. «Жұмыр қылыш»

оқулық, оқушы анықтамасы

А4 ақ қағаз, қаламсап

оқулық, дидактикалық материалдар

Соңы: 3 минут

Кері байланыс:

«Сұрақтар легі»


стикер

Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс

(тәрбие элементі)










Рефлексия

Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қай деңгейде өтті?

Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма?

(Тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым ?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?






Қорытынды бағалау




Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1.

2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1.

2.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім.

1.

2 .


Тексерілді:

Пәні: Қазақ тілі

Cабақ: Түбір мен қосымшаның жазылуы

Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі

Күні: 22. 01.2018

Мұғалімнің аты – жөні: А. Сарбасова

Сынып: 3 «Ә», 3 «Г»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Түбір мен қосымшаның жазылуы туралы түсінік қалыптастыру.

Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын берілген тапсырмалардан таба білу

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді

Кейбір оқушылар орындай алады:

Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Тақырыпты оқып, түсінгендерін айта алады.




Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Түбір мен қосымшаның жазылуы




Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Сөз құрамы




Талқылауға арналған сұрақтар :

- Түбір мен қосымшаның жазылуы дегеніміз не?

- Сөздердің қандай түрлері бар?




Не себепті ... деп ойлайсыз ?

Ишара:

Бағалау критерийі:

1. Түбір мен қосымшаның жазылуын ажырата алу.

2. Сөздердің мағынасын түсіну.

3.Тапсырмаларды дұрыс орындау.

Дескриптор:

1. Түбір мен қосымшаның жазылуын ажырата алады.

2.Сөздердің мағынасын түсінеді.

3.Тапсырмаларды орындайды.

Алдыңғы оқу:

Түбір мен қосымшаның жазылуы

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы: 2 минут

3 минут

Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу.

«Ыстық ықылас»

Қол алысып, қәне, біз,

Достасайық бәріміз.

Айтарым бар сендерге,

Тез тұрыңдар шеңберге.

Қандай жақсы бір тұру,

Достарменен бір жүру!

Қандай жақсы дос болу!

«Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады.



Ортасы:

10 минут

2 минут

10 минут

10 минут

Жаңа сабақ: Түбір мен қосымшаның жазылуы

1-жаттығу. Түбір мен қосымшаны ажырат

Сергіту сәті. «Жаттығу жасау»

2-жаттығу. "Тез, ойла!" әдісі

Әңгіме құрастырып жаз

3-жаттығу. Қосымша қосып жаз.

4-жаттығу. Түбір сөзді тауып жаз.

оқулық, оқушы анықтамасы

А4 ақ қағаз, қаламсап

оқулық, дидактикалық материалдар

Соңы: 3 минут

Үйге тапсырма:

5-жаттығу 21 бет

Кері байланыс:

«Сұрақтар легі»

стикер

Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс

(тәрбие элементі)










Рефлексия

Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қай деңгейде өтті?

Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма?

(Тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым ?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?







Қорытынды бағалау




Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1.

2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1.

2.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім.

1.

2 .


Тексерілді:

Пәні: Қазақ тілі

Cабақ: Түбір мен қосымшаның жазылуы

Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі

Күні: 23. 01.2018

Мұғалімнің аты – жөні: Д. Мамыртаева

Сынып: 3 «Ә»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Түбір мен қосымшаның жазылуы туралы түсінік қалыптастыру.

Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын берілген тапсырмалардан таба білу

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді

Кейбір оқушылар орындай алады:

Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Тақырыпты оқып, түсінгендерін айта алады.




Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Түбір мен қосымшаның жазылуы




Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Сөз құрамы




Талқылауға арналған сұрақтар :

- Түбір мен қосымшаның жазылуы дегеніміз не?

- Сөздердің қандай түрлері бар?




Не себепті ... деп ойлайсыз ?

Ишара:

Бағалау критерийі:

1. Түбір мен қосымшаның жазылуын ажырата алу.

2. Сөздердің мағынасын түсіну.

3.Тапсырмаларды дұрыс орындау.

Дескриптор:

1. Түбір мен қосымшаның жазылуын ажырата алады.

2.Сөздердің мағынасын түсінеді.

3.Тапсырмаларды орындайды.

Алдыңғы оқу:

Түбір мен қосымшаның жазылуы

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы: 2 минут

3 минут

Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу.

«Ыстық ықылас»

Қол алысып, қәне, біз,

Достасайық бәріміз.

Айтарым бар сендерге,

Тез тұрыңдар шеңберге.

Қандай жақсы бір тұру,

Достарменен бір жүру!

Қандай жақсы дос болу!

«Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады.



Ортасы:

10 минут

2 минут

10 минут

10 минут

Жаңа сабақ: Түбір мен қосымшаның жазылуы

1-жаттығу. Айырмашылығын тап

Сергіту сәті. «Жаттығу жасау»

2-жаттығу. "Тез, ойла!" әдісі

Сөйлемдерді көшіріп жаз

3-жаттығу. Сөз құрамына талда.

4-жаттығу. Көшіріп жаз.

оқулық, оқушы анықтамасы

А4 ақ қағаз, қаламсап

оқулық, дидактикалық материалдар

Соңы: 3 минут

Үйге тапсырма:

5-жаттығу 22 бет

Кері байланыс:

«Сұрақтар легі»

стикер

Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс

(тәрбие элементі)










Рефлексия

Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қай деңгейде өтті?

Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма?

(Тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым ?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?







Қорытынды бағалау




Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1.

2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1.

2.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім.

1.

2 .


Тексерілді:

Пәні: Қазақ тілі

Cабақ: Түбір мен қосымшаның жазылуы

Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі

Күні: 23. 01.2018

Мұғалімнің аты – жөні: Д. Мамыртаева

Сынып: 3 «Ә»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Түбір мен қосымшаның жазылуы туралы түсінік қалыптастыру.

Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын берілген тапсырмалардан таба білу

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді

Кейбір оқушылар орындай алады:

Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Тақырыпты оқып, түсінгендерін айта алады.




Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Түбір мен қосымшаның жазылуы




Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Сөз құрамы




Талқылауға арналған сұрақтар :

- Түбір мен қосымшаның жазылуы дегеніміз не?

- Сөздердің қандай түрлері бар?




Не себепті ... деп ойлайсыз ?

Ишара:

Бағалау критерийі:

1. Түбір мен қосымшаның жазылуын ажырата алу.

2. Сөздердің мағынасын түсіну.

3.Тапсырмаларды дұрыс орындау.

Дескриптор:

1. Түбір мен қосымшаның жазылуын ажырата алады.

2.Сөздердің мағынасын түсінеді.

3.Тапсырмаларды орындайды.

Алдыңғы оқу:

Түбір мен қосымшаның жазылуы

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы: 2 минут

3 минут

Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу.

«Ыстық ықылас»

Қол алысып, қәне, біз,

Достасайық бәріміз.

Айтарым бар сендерге,

Тез тұрыңдар шеңберге.

Қандай жақсы бір тұру,

Достарменен бір жүру!

Қандай жақсы дос болу!

«Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады.



Ортасы:

10 минут

2 минут

10 минут

10 минут

Жаңа сабақ: Түбір мен қосымшаның жазылуы

1-жаттығу. Айырмашылығын тап

Сергіту сәті. «Жаттығу жасау»

2-жаттығу. "Тез, ойла!" әдісі

Сөйлемдерді көшіріп жаз

3-жаттығу. Сөз құрамына талда.

4-жаттығу. Көшіріп жаз.

оқулық, оқушы анықтамасы

А4 ақ қағаз, қаламсап

оқулық, дидактикалық материалдар

Соңы: 3 минут

Үйге тапсырма:

5-жаттығу 22 бет

Кері байланыс:

«Сұрақтар легі»

стикер

Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс

(тәрбие элементі)










Рефлексия

Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қай деңгейде өтті?

Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма?

(Тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым ?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?







Қорытынды бағалау




Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1.

2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1.

2.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім.

1.

2 .


Тексерілді:

Пәні: Қазақ тілі

Cабақ: Түбір мен қосымшаның жазылуы

Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі

Күні: 24. 01.2018

Мұғалімнің аты – жөні: А. Сарбасова

Сынып: 3 «Ә»,3 «Г»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Түбір мен қосымшаның жазылуы туралы түсінік қалыптастыру.

Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын берілген тапсырмалардан таба білу

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді

Кейбір оқушылар орындай алады:

Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Тақырыпты оқып, түсінгендерін айта алады.




Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Түбір мен қосымшаның жазылуы




Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Сөз құрамы




Талқылауға арналған сұрақтар :

- Түбір мен қосымшаның жазылуы дегеніміз не?

- Сөздердің қандай түрлері бар?




Не себепті ... деп ойлайсыз ?

Ишара:

Бағалау критерийі:

1. Түбір мен қосымшаның жазылуын ажырата алу.

2. Сөздердің мағынасын түсіну.

3.Тапсырмаларды дұрыс орындау.

Дескриптор:

1. Түбір мен қосымшаның жазылуын ажырата алады.

2.Сөздердің мағынасын түсінеді.

3.Тапсырмаларды орындайды.

Алдыңғы оқу:

Түбір мен қосымшаның жазылуы

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы: 2 минут

3 минут

Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу.

«Ыстық ықылас»

Қол алысып, қәне, біз,

Достасайық бәріміз.

Айтарым бар сендерге,

Тез тұрыңдар шеңберге.

Қандай жақсы бір тұру,

Достарменен бір жүру!

Қандай жақсы дос болу!

«Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады.



Ортасы:

10 минут

2 минут

10 минут

10 минут

Жаңа сабақ: Түбір мен қосымшаның жазылуы

1-жаттығу. Дұрыстығын тексеру

Сергіту сәті. «Жаттығу жасау»

2-жаттығу. "Тез, ойла!" әдісі

Сөйлемдерді көшіріп жаз

4-жаттығу. Сөйлемдерді көшіріп жаз

5-жаттығу. Мақалды көшіріп жаз.

оқулық, оқушы анықтамасы

А4 ақ қағаз, қаламсап

оқулық, дидактикалық материалдар

Соңы: 3 минут

Үйге тапсырма:

3-жаттығу 23 бет

Кері байланыс:

«Сұрақтар легі»

стикер

Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс

(тәрбие элементі)










Рефлексия

Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қай деңгейде өтті?

Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма?

(Тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым ?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?







Қорытынды бағалау




Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1.

2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1.

2.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім.

1.

2 .