ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.11.2023
Просмотров: 297
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Оқу ісі орынбасары:__________________________________
Сыныбы:
____9_________ Пәні: __алгебра_______ Мерзімі:______
Сабақ тақырыбы: | Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану |
Сабақ мақсаты: | Тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіруді және тригонометриялық тепе-теңдіктерді тепе-теңдіктерді дәлелдеуді үйрену |
Табыс критерийлері: |
|
Сабақ түрі: | Дағды мен білікті машықтындыру сабағы |
Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Керекті жабдықтар | |
5 мин | Кері байланыс | Өткен тақырып бойынша түйген ойлары мен түсінбеген сұрақтарына байланысты пікірлерін айтады, ортаға салып, түсініктерін тереңдетеді. | | |
2 мин | Топқа бөлу | Таратылған кеспе қағаздар арқылы топтарға бөлінеді | Кеспе қағаздар | |
20 мин | «Крестик-нөлдік» әдісі. Топтарға Х және О белгілерін плакатқа сызылған сызбаға жазу арқылы бәсекелесе есептер шығару керектігін түсіндіру | Оқулықтан тақырыпқа сай берілген есептерді шығару арқылы Х және О белгілерін сызбаға толтыру арқылы бәсекелеседі. | Х-О сызбасы, плакат, маркер | |
| Сергіту сәті Ноутбук арқылы 30 сек геометриялық фигуралар көрсетіледі, топтарға сұрақтар қойылады. | Сұрақтарға жауап беру арқылы жұмыстарын қорғайды. 1.Қандай геометриялық фигуралар бейнеленген? 2.Әрбір геом.фигура неше рет бейнеленген? 3.Түзу бойымен қандай фигуралар қиылысқан? | | |
9 мин | «Мозайка» әдісі. Тақырып бойынша берілген есептерден құралған пазлдар құрамасын тарату | Берілген уақыт аралығында пазлдар арқылы фигураны құрастыру | Мозайка пазлдары, | |
3 мин | Рефлексия | Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. | Стикер, Бағалау парағы | |
Не сәтті өтті? | | |||
Не сәтсіз болды? | | |||
Нені дамыта алар едім? | |
Оқу ісі орынбасары:__________________________________
Сыныбы: ____9__________ Пәні: __алгебра______ Мерзімі:_______
Сабақ тақырыбы: | Бақылау жұмысы |
Сабақ мақсаты: | Тригонометриялық функция бойынша берілген есептерді өз беттерінше, еркін шығара алу дағдыларын қалыптастыру |
Табыс критерийлері: | Берілген есептерді тиімді жолдармен есептеп, дұрыс шығара біледі. |
Сабақ түрі: | Сынақ сабағы |
Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Керекті жабдықтар | |
1.Өрнекті ықшамдаңдар. 2.Есептеңдер 3.Көбейтіндінің таңбасын анықтаңдар. 4. Өрнектердің мәндерін анықтаңдар, + tg 5.Функцияның тақ-жұптығын анықтаңдар. | 1.Өрнекті ықшамдаңдар. 2.Есептеңдер 3.Көбейтіндінің таңбасын анықтаңдар. 4. Өрнектердің мәндерін анықтаңдар, ctg 5.Функцияның тақ-жұптығын анықтаңдар. | |||
Не сәтті өтті? | | |||
Не сәтсіз болды? | | |||
Нені дамыта алар едім? | |
Оқу ісі орынбасары: ______________________________
Сыныбы: ____9_________ Пәні: __алгебра_______ Мерзімі:_______
Сабақ тақырыбы: | Келтіру формулалары |
Сабақ мақсаты: | Сүйір бұрыштың тригонометриялық функциясының әрбір бұрышындағы синустың, косинустың, тангенстің, котангенстің келтіру формулаларымен танысып, осы формулаларды тригонометриялық өрнектерді түрлендіруде және есептерді шығару кезінде қолдануды үйрену |
Табыс критерийлері: |
|
Сабақ түрі: | Жаңа сабақты меңгерту |
Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Керекті жабдықтар | |
5 мин | Кері байланыс | Өткен тақырып бойынша түйген ойлары мен түсінбеген сұрақтарына байланысты пікірлерін айтады, ортаға салып, түсініктерін тереңдетеді. | | |
2 мин | Топқа бөлу | Таратылған кеспе қағаздар арқылы топтарға бөлінеді | Кеспе қағаздар | |
6 мин | Формулаларды жатқа айту арқылы еске түсіру | Тригонометриялық функциялардың бұрыштарының мәндерін бірін-біріне сұра-жауап жасайды. | | |
20 мин | «Күлте жапырақ жинау» әдісі. Оқулықтан есептер беру, әрбір топтың мүшесіне дұрыс шығарған есебіне бір күлте жапырақ үлестіру «Бағдаршам» бағалау страгиясын жариялау | Оқулықтан есептер шығарады және дұрыс жауаптарына байланысты күлте жапырақ жинайды, бағалау стратегиясы бойынша бір-біріне көмектеседі. | Күлте жапырақша, бағдаршам | |
9 мин | «Мозайка» әдісі. Тақырып бойынша берілген есептерден құралған пазлдар құрамасын тарату | Берілген уақыт аралығында пазлдар арқылы фигураны құрастыру | Мозайка пазлдары, | |
3 мин | Рефлексия | Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. | Стикер, Бағалау парағы | |
Не сәтті өтті? | | |||
Не сәтсіз болды? | | |||
Нені дамыта алар едім? | |
Оқу ісі орынбасары:_________________________________
Сыныбы: ____9_________ Пәні: __алгебра_______ Мерзімі:_______
Сабақ тақырыбы: | Келтіру формулалары |
Сабақ мақсаты: | Сүйір бұрыштың тригонометриялық функциясының әрбір бұрышындағы синустың, косинустың, тангенстің, котангенстің келтіру формулаларымен танысып, осы формулаларды тригонометриялық өрнектерді түрлендіруде және есептерді шығару кезінде қолдануды үйрену |
Табыс критерийлері: |
|
Сабақ түрі: | Білік пен дағдыны машықтандыру сабағы |
Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Керекті жабдықтар | |||||||||||||||
5 мин | Кері байланыс | Өткен тақырып бойынша түйген ойлары мен түсінбеген сұрақтарына байланысты пікірлерін айтады, ортаға салып, түсініктерін тереңдетеді. | | |||||||||||||||
2 мин | Топқа бөлу | Таратылған кеспе қағаздар арқылы топтарға бөлінеді | Кеспе қағаздар | |||||||||||||||
6 мин | Формулаларды жатқа айту арқылы еске түсіру | Тригонометриялық функциялардың бұрыштарының мәндерін бірін-біріне сұра-жауап жасайды. | | |||||||||||||||
20 мин | «Күлте жапырақ жинау» әдісі. Оқулықтан есептер беру, әрбір топтың мүшесіне дұрыс шығарған есебіне бір күлте жапырақ үлестіру «Бағдаршам» бағалау страгиясын жариялау | Оқулықтан есептер шығарады және дұрыс жауаптарына байланысты күлте жапырақ жинайды, бағалау стратегиясы бойынша бір-біріне көмектеседі. | Күлте жапырақша, бағдаршам | |||||||||||||||
5 мин | Логикалық есеп. 1-12 дейінгі цифрларды қолдана отырып кестенің барлық жағынан санағанда 22 шығатындай етіп қалай жасауға болады?
| Логикалық сұраққа жауап береді, логикалық ойлай білуі мен сыни көзқарасы таныта білу дағдылары қалыптасады. | Логикалыө сұрақ | |||||||||||||||
3 мин | Рефлексия | Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. | Стикер, Бағалау парағы | |||||||||||||||
Не сәтті өтті? | | |||||||||||||||||
Не сәтсіз болды? | | |||||||||||||||||
Нені дамыта алар едім? | |