Файл: М. Мметов атындаы орта мектебі кмм сабаты таырыбы 4.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 05.12.2023
Просмотров: 86
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
«М.Мәметов атындағы орта мектебі» КММ
Сабақтың тақырыбы: № 4Натурал көрсеткішті дәреже ұғымы.
Бөлімі: | Натурал көрсеткішті дәреже | |
Мұғалімнің аты – жөні : | Искакбаева Ж.Б. | |
Күні: | 09.09.2022ж. | |
Сынып:7 «Д» | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспаған оқушылар саны: |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 7.1.2.1натурал көрсеткішті дәреже анықтамасын және оның қасиеттерін білу; 7.1.2.2санның дәрежесі қандай цифрға аяқталатынын анықтау; | |
Сабақтың мақсаты: | -натурал көрсеткішті дәреже анықтамасын және оның қасиеттерін білу; санның дәрежесі қандай цифрғааяқталатынын анықтау; натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттерін қолдану; шаршы мен текшеніңсызықтық өлшемдерінің өзгеруіне байланыстыолардыңауданы мен көлемі қалай өзгеретінін бағалау; |
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||
Басы 5 минут | Ынтымақтастық атмосферасын бір – бірімен жылы сәлемдесу арқылы қалыптастырдым. Кешегі өткен сабақ бойынша алған кері байланыста жазылған сұрақтар бойынша, түсінбеген мәліметтер бойынша жұмыс жүргіземін. | | | | ||||||||||||||||||||||||||||||
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу 10 минут | 1. Мозайка жинау 2. - Санның модулі - Пропорцияның негізгі қасиеті 3. Топпен жұмыс- флипчат құрастыру 1 топ - Рационал сандарға арифметикалық амалдарды қолдану 2 топ - Санның модулі 3 топ - Тура және кері пропорционалдық тәуелділіктер
| 1. Формулаларды колданып мозайка жинайды 2. Есептің шығарылу жолына мән береді. Есептің жауабына қарап бірін-бірі тексереді. Жауабын айтады. | Берілген тапсырмалар барысында оқушыларды ынталандырып отыру. Яғни Жарайсың! Бәрекелді! Осы қалпыңнан тайма! | Ә.Е Әбілқасымов Алматы «Мектеп» 2017ж. | ||||||||||||||||||||||||||||||
Топпен жұмыс 15 минут | | Оқушылар бүгінгі сабақ қорытындысы бойынша төмендегі бағалау критерийлерін толтырады.
Алған білімдерін, ойда қалған сұрақтарын жазып салады. | | | ||||||||||||||||||||||||||||||
Соңы 10 минут | Сабақты бекіту Рефлексия:Мысал келтіре отырып, түсіндіру Бағалау: Оқушылардың белсенділігіне байланысбы бағалау. Үйге тапсырма: Жұп есептер, № Қорытындылау, бағалау | | | |
Тексерілді:
«М.Мәметов атындағы орта мектебі» КММ
Сабақтың тақырыбы: №8Бүтін көрсеткішті дәреже ұғымы
Бөлімі: | Бүтін көрсеткішті дәреже | |
Мұғалімнің аты – жөні : | Искакбаева Ж.Б. | |
Күні: | 19.09.2022ж. | |
Сынып:7 "Д" | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспаған оқушылар саны: |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 7.1.2.3нөл және бүтін теріс көрсеткішті дәреженіңанықтамасын және оның қасиеттерінбілу; 7.1.2.4бүтін көрсеткішті дәреженің санды мәнін анықтау және берілген сандарды дәреже түрінде көрсету; | |
Сабақтың мақсаты: | -бүтін көрсеткішті дәреже анықтамасын және оның қасиеттерін білу; санның дәрежесі қандай цифрға аяқталатынын анықтау;бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттерін қолдану; шаршы мен текшеніңсызықтық өлшемдерінің өзгеруіне байланыстыолардыңауданы мен көлемі қалай өзгеретінін бағалау; |
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Басы 5 минут | Ұйымдастыру. Оқушылар тақтаға жазған сандарын топтау арқылы топтарға бірігеді. Әр оқушыға арналған жұмыс дәптерлері таратылып сол бойынша жұмыс жасайды, әр топқа А парағы және бағалау парағы ұсынылады. ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. "Кір жайғыш жіп" әдісі арқылы. Оқушылар жіпке ілінген дұрыс және бұрыс жауаптардың ішінен бұрыстарын алып тастап дұрыс жауаптарды қалдырады. |
| Бағалау жұптра арасында жүреді.Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл. | Ә.Е Әбілқасымов Алматы «Мектеп» 2017ж. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу 10 минут | Сәйкестендіру әдісі. Мәтінге сәйкес келетін формуламен сәйкестендіріңдер:
|
| Әрбір дұрыс жауап 1 балл | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Топпен жұмыс 15 минут | Тізбектелген есeптер топтамасы. Тақтамен жұмыс. Тізбектелген есeптер топтамасына топтың келісімі бойынша тақтаға оқушылар шығарылып тапсырмаларды орындайды және сәйкесінше тиесілі балл алады. |
Формуланы дәлелде. Оқушылар берілген тапсырманы топта біріге отырып постерге жазып орындайды, және түсіндіріп қорғайды. | | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Крестиктер мен нөлдіктер" әдісі бойынша тақырып бекітіледі. Өзара бағалау ( дескриптор бойынша) |
| Сабақ барысында жиналған: "5" - 31-38 балл "4" - 24-30 балл "3" - 18-23 балл | |
Тексерілді:
«М.Мәметов атындағы орта мектебі» КММ
Сабақтың тақырыбы: №9Бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттері
Бөлімі: | Бүтін көрсеткішті дәреже | |
Мұғалімнің аты – жөні : | Әлимұса Д.С | |
Күні: | 21.09.2022ж. | |
Сынып:7 «Б,Г» | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспаған оқушылар саны: |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 7.1.2.6нөл және бүтін теріс көрсеткішті дәреженіңанықтамасын және оның қасиеттерінбілу; 7.2.1.1санды өрнектердің мәндерін табуда бүтін көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолдану; | |
Сабақтың мақсаты: | -бүтін көрсеткішті дәреже анықтамасын және оның қасиеттерін білу; санның дәрежесі қандай цифрғааяқталатынын анықтау; бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттерін қолдану; шаршы мен текшеніңсызықтық өлшемдерінің өзгеруіне байланыстыолардыңауданы мен көлемі қалай өзгеретінін бағалау; |
Сабақ барысы | |||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||
Басы 5 минут | Оқушылармен сәлемдесу, ынтымақтастық атмосферасын орнату. тапсырмалары өткен тақырыптар бойынша жаңа сабақты меңгеруге негіз болатын қайталау тапсырмалары
(-а)п= ап, егер п-жұп болса; -ап, егер п-тақ болса. Бос орынға қажетті дәрежелерді жазыныз. (оқулықпен жұмыс) |
21, 22 , 23, 24;
(-0,5)2 және 0; (-0,5)3және 0; -1,14және (-0,3)4 (-0,5)2 > 0; (-0,5)3< 0; -1,14 < (-0,3)4
| | Ә.Е Әбілқасымов Алматы «Мектеп» 2017ж. | |||||||
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу 10 минут | Венн диаграммасы арқылы негіздері қарама-қарсы дәрежелерді ұқсастығын табыңыз: негізі оң Ұқсастығынегізі теріс сандар Тақырыптың басты идеясы неде?
квадраттары тең және нәтижесі натурал сандар.
Формулаларды қайталау: жазылуы мен оқылуын қадағалау. Кез келген а және в сандарымен кез келген бүтін n және m сандары үшін мынадай теңдіктер орындалады: аm×an=am+n bm÷bn=bm-n an÷an=an-n=a0=1 (abc)n=anbncn (a/b)n=an/bn (an)m =anm a-n=1/an (a/b)-n=(b/a)n | Топтық жұмыс Тест 1. Көбейтіндіні дәреже түрінде жазыңдар, дәреженің негізі мен көрсеткішін анықтаңдар. 1,6*1,6*1,6*1,6*1,6*1,6; А)1,66 В)1,6 С)1,63 Д)-1,66 2. Есептеңдер 74 А) 28 В)2428 С) 2401 Д)4928 3. Берілген санды көрсеткіші 1-ден өзгеше болатын қандай да бір санның дәрежесі түріне келтіріңдер. -100000 А) -105 В) 105 С)10 Д)10-5 4. Санды стандарт түрінде жазыңдар. 7 6000000 А) 7,6*105 В) 76 С) 76*106 Д) 106 5. Өрнекті дәреже түрінде жаз. а12*а52 А)а40 В) а58 С) –а64 Д) а64 6. Көбейтіндіні дәреже түрінде жазыңдар, дәреженің негізі мен көрсеткішін анықтаңдар. а*а*а*а*а -63 көбейткіш А) -а5-63 В) а6-63 С) а4+63 Д) а5-63 7. Есептеңдер (-12)2 А)-12 В)-24 С) 144 Д)-144 8. Берілген санды көрсеткіші 1-ден өзгеше болатын қандай да бір санның дәрежесі түріне келтіріңдер. 6400 А)800 В)882 С)810 Д)802 9. Санды стандарт түрінде жазыңдар. 17 000 000 А) 17 *106 В) 17 *108 С) 104 Д)10*7 10. Өрнекті дәреже түрінде жаз. А) в25 В)в43 С) в33 Д) в53 11. Ең кіші санды табындар: 1) 1. 2) 0,013 , 3) (-3)3 , 4) (-2,5)2 А) 2; В) 1; С) 4; Д) 3. 12. Ең үлкен санды табындар: 1) 0.12 ; 2) (-13)3; 3) (-2,5)25; 4) (-10)3 А) 2; В) 1; С) 4; Д) 3. | Оқушылар критерий арқылы өзге топтың жұмысын бағалайды. | Ә.Е Әбілқасымов Алматы «Мектеп» 2017ж. | |||||||
Топпен жұмыс 15 минут | Әр топқа таратпа материалдар беріледі. Әр карточкада деңгейлік тапсырмалар жазылған. Топта қанша оқушы бар сонша карточка, әр оқушы тапсырманы жеке орындайды. Топ басшы әр оқушының орындаған тапсырмалар бойынша ұпай беріп бағалау парағына белгілейді. Жауаптарын интербелсенді тақтамен салыстырады. І деңгей 1. Негізі 2 болатын дәреже түрінде жаз ІІ деңгей 2. Есептеңдер: 3. Өрнекті ықшамдаңдар: Әр есепке 2 ұпай ІІІ деңгей 4.Өрнекті көбейтіндінің дәрежесі түрінде жазыңдар: 5. Өрнекті ықшамдаңдар: |
Әр есепке 1 ұпай Әр есепке 3 ұпай | Сабақ барысында жиналған: "5" - 31-38 балл "4" - 24-30 балл "3" - 18-23 балл | Деңгейлік есептер қосымша ақпараттар көздернен алынды | |||||||
Соңы 10 минут | Қандай ереже қолданылады? Бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттері. | Оқушылар бүгінгі сабақ қорытындысы бойынша төмендегі бағалау критерийлерін толтырады.
Алған білімдерін, ойда қалған сұрақтарын жазып салады. | | |
Тексерілді:
«М.Мәметов атындағы орта мектебі» КММ
Сабақтың тақырыбы: №10Құрамында дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру
Бөлімі: | Бүтін көрсеткішті дәреже | |
Мұғалімнің аты – жөні : | Искакбаева Ж.Б. | |
Күні: | 23.09.2022ж. | |
Сынып:7 «Д» | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспаған оқушылар саны: |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 7.1.2.5алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәрежелердің қасиеттерін қолдану;7.2.3.1 құрамында дәрежесі бар сандар тізбегінің заңдылығынжәнежетіспейтін мүшелерін анықтау; | |
Сабақтың мақсаты: | алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәрежелердің қасиеттерін қолданады құрамында дәрежесі бар сандар тізбегінің заңдылығынжәнежетіспейтін мүшелерін анықтайды; |