ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 09.12.2023

Просмотров: 856

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


215




216






Дескриптор:

  • берілген сөздердің ішінен табиғатқа қатысты сөздерді табады;

  • тапқан сөздерінің қайсысы сызбадағы сөздерге сәйкес келетінін анықтайды;

  • өзіне ұнаған сөздерді қатыстырып, сөйлем құрап жазады;

  • сөйлемдегі сөздің байланысын сызбамен сызады;

  • каллиграфиялық емлені сақтап жазады;

  • пунктуациялық, орфографиялық қателер жібермейді.


Оқушылардың жұмысы дескриптор бойынша бағаланады.


4 балл
1 балл


  1. балл




  1. балл


1 балл

1 балл


Дескриптор

Сөздікпен жұмыс

Түсіндірме сөздікпен жұмыс ұйымдастырылады. Лебі,ызғарлы,үскірік,ұлпа,шалқарсөздерінің мағынасына назар аудартылады. Талдау жасалады.
Дәптермен жұмыс

Дәптердегі шығармашылық тапсырма орындалады. «Қыс» тақырыбына сызбаға сәйкес мәтін құрастыру.

Жұмыстарын топта оқу. Сабақтан игерген білімдеріне рефлексия жасату мақсатында жұмыс дәптеріндегі «Өз жұмысыңды бағала» тапсырмасы орындатылады.

Бірінші тұрған «Сауатты жазу»; екінші тұрған «Көркем жазу» дөңгелектері тиісті қарындаштармен боятылады. Нәтижелері топта жарияланады.


Түсіндірме сөздіктен қажетті ақпаратты тауып оқиды.


Оқушылар жұмыс дәптерінде берілген тапсырманы орындап, дұрыс жауапты жасыл түсті қарындашпен бояйды.


Оқушылар

«Бағдаршам» әдісі арқылы бір-бірінің жұмысын бағалайды. Өз көзқарастарын білдіреді.
Қолдау


Түсіндірме сөздік

Жұмыс дәптері, түрлі түсті қарындаштар





Үйге тапсырма. 25-жаттығу. Мақалды оқып, жатқа жазу. Сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсету.










Соңы

(5 мин)

(МК, Т) Сабақты бекіту

«Бес саусақ» әдісі

Бас бармақ басты мәселе. Бүгінгі сабақта ең құнды мәселе не болды?

Балаң үйрек бірлесу. Мен топта/жұпта қалай жұмыс жасадым? Кімге көмек бердім? Ортан терек ойлану. Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым?

Шылдыр шүмек шынайылық. Сабақ маған ұнады ма? Неліктен?

Кішкентай бөбек көңіл күй ахуалы. Мен өзімді сабақта қалай сезіндім?

Сабақтан алған жаңа ақпаратты, өзі білетін ақпаратты, әлі де талқылауды қажет ететін мәліметті айтады.

Бірін-бірі бағалайды.


Бес саусақ




Рефлексия

– Менің сабаққа да, өзіме де көңілім толды. Тапсырмаларды өте жақсы орындап, жақсы баға алдым.

  • Сабақ жақсы және қызықты өтті. Сабаққа белсенді қатыстым деп ойлаймын.

  • Сабақтан жақсы ештеңе алған жоқпын. Ештеңе түсінбедім. Қызық емес.

Сабақтан кейінгі көңіл күйлерін білдіреді.

Себебін түсіндіреді.

Өзін-өзі бағалайды.

Рефлексия


217
57-сабақ


Бөлім:

Менің туған өлкем

Педагогтің аты- жөні




Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:



218



Сабақтың тақырыбы

Сөйлемдегі сөздердің байланысы

Оқу бағдарла- масына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру;

2.4.2.6 сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу;

2.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету және құраған сөйлемін толықтыру

Сабақтың мақсаты

Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді. Сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табады. Жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзетеді және құраған сөйлемін толықтырады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

(5 мин)

Психологиялық жағымды ахуал орнату. (Ұ) Ұйымдастыру кезеңі

Сабақ мақсатын хабарлау.

Сыныптың оқу әрекетіне

қызығушылығын ояту.







Ортасы

(35 мин)

26-жаттығу. Мәтінді түсініп оқиды. Оқулықта берілген сұрақтарды толықтырып, оларға жауап береді. Іздену жұмыстарын жүргізіп, өз ойларын ашық айтады, көзқарастарын білдіруіне басшылық жасалады. Мәтінді неліктен ұнатқанын сұрап, дәлелдер келтіріледі.

Мәтінді түсініп оқиды. Мазмұны бойынша берілген сұрақтарға жауап береді.

Оқушылар

«Бағдаршам» әдісі арқылы бір- бірінің жұмысын бағалайды. Өз көзқарастарын білдіреді.

Оқулық




27-жаттығу. Жұмбақты қатесіз көшіріп жазады. Шешуін табады. Жұмбақтағы сөйлемдерден сөздердің байланысын тауып, сызбамен көрсетуіне басшылық жасалады. Жұппен жұмыс. Бір-бірінің қатесін тауып, түзетіп, орындалған жұмысты өзара бағалайды.

Жұмбақты көшіріп жазады. Сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен сызады.

Қолдау көрсету.

Оқулық, дәптер





Дәптермен жұмыс

28-жаттығу. Сыни ойлау, көшбасшылық дағдыларын дамыту мақсатында

«Консенсус» әдісі бойынша оқушылар дұрыс құрастырылмаған мәтінді қайта құрастырып жазады. Мәтіннің қай түріне жататынын анықтайды. Жұппен жұмыс ұйымдастырылады. Бір-бірінің қатесін тауып, түзетіп, орындалған жұмысты өзара бағалайды. Тақтамен жұмыс жасайды.

Сөйлемдегі сөздердің байланысын сызба арқылы көрсетеді.

Мәтінді дұрыс құрастырады. Дұрыс нұсқасын оқиды.

Мәтінге ат қояды.

Мақтау, мадақтау.

Оқулық

Дескриптор:

  • мәтінді дұрыс құрастырып жазады;

  • мәтіннің түрін анықтайды;

  • сөйлемдегі сөздің байланысын сызбамен сызып береді;

  • каллиграфиялық емлені сақтап жазады;

  • пунктуациялық, орфографиялық қателер жібермейді.


Оқушылардың жұмысы дескриптор бойынша бағаланады.


3 балл

1 балл

4 балл
1 балл

1 балл


Дескриптор

Дәптермен жұмыс

Сабақтан игерген білімдеріне рефлексия жасату мақсатында жұмыс дәптеріндегі

«Өз жұмысыңды бағала» тапсырмасы орындатылады. Бірінші тұрған «Сауатты жазу»; екінші тұрған «Көркем жазу» дөңгелектері тиісті қарындаштармен боятылады. Нәтижелері топта жарияланады.


Оқушылар жұмыс дәптерінде берілген тапсырманы орындап, дұрыс жауапты жасыл түсті қарындашпен бояйды.


Қолдау.


Жұмыс дәптері, түрлі түсті қарындаштар

Үйге тапсырма. Дәптердегі тапсырмаларды аяқтау.












219




220



Соңы

(5 мин)

(МК, Т) Сабақты бекіту және саралау

Саралау тапсырмаларын орындату.

Шығармашылық үзіліс 29-жаттығу

Саралау тапсырмаларын орындайды.

Бірін-бірі бағалайды.

Саралау тапсырма- лары




1-деңгей.

Әр қатардағы қайталанып отырған әріптерді сызып, мақалды оқы.













2-деңгей.

Сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен сыз.













3-деңгей.

Сөйлемдегі сөздердің байланысын сұрақ- жауап түрінде жазып көрсет.













Бекіту

«Тазалық» әдісі. Сабақтан алған, өзіне қажет емес немесе білетін, әлі де түсінбеген

Сабақтан алған жаңа

ақпаратты, өзі білетін ақпаратты, әлі де





Кесте




тұстарын айтады.

талқылауды қажет ететін мәліметті

жазады.










«Рефлексия парағы»

Сабақта қиындық кел-




Рефлексия

Бүгін сабақта маған қызықты болды ...

тірген тұстарды және

парағы

Маған қиындық туғызды ...

сабақ соңындағы көңіл




– Менің көңіл күйім ...

күйлерін білдіреді.