Файл: Геометриялы мазмндаы жне кеістік ымын дамытуа арналан тапсырмалар.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.12.2023
Просмотров: 220
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Күні: _________________________Тексерілді:____________________________
Сабақ №3 | Пәні: Логикалық математика | Сыныбы: Күні: | ||
Тақырыбы: "Кім жылдам?", "Тез ойла" математикалық ойындар | ||||
Сабаққа негізделген оқу мақсаты: | | |||
Тілдік мақсат | "Кім жылдам?", "Тез ойла" математикалық ойындардың есептерін шеше отырып, логикаға деген қызығушылығы артады. | |||
Оқушының сабаққа қамтылуы | Барлық оқушылар: Топта, жеке жұмыс істеуді үйренеді; Жаңа білім туралы ақпараттарды біледі; Адам өміріне маңыздылығын түсінеді. | |||
Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты күнделікті өмірмен байланыстыра алады, тапсырмаларды түсінеді. | ||||
Кейбір оқушылар: Өз бетімен жұмыс жасау барысында белсенділік танытады; еркін сөйлейді. | ||||
Күтілетін нәтиже | Математикалық ойындардың тапсырмаларын орындауды үйренеді. Логикалық тапсырмаларды орындай отырып, математика сабағына қызығушылығы артады. | |||
Алдыңғы тақырып /үй тапсырмасы/ | Құпия сандар | |||
Жоспар | ||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Ресурстар | ||
Басталуы /Миға шабуыл/ Қызығушылықты ояту 5 мин | Сәлемдесу, журнал толтыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. | Оқушының жұмыс дәптері | ||
Ортасы Мағынаны тану 25 мин | №1. Тез ойла. №2. №3. Бір қатарға қайталанбайтындай етіп суретті салып, толықтыр. №4. Есепті шығар. 1. Ағашта 3 ұзақ пен 2 қарға отырды. Екі құс ұшып кетті. Неше және қандай құстар ағашта қалуы мүмкін? Жауабы:2+3=5 5-2=3 2. Жол бойына үйеңкі мен жөке ағаштары отырғызылды. Әрбір екі үйеңкінің ортасына екі жөке ағаштары отырғызылған. Егер үйеңкі 20 болса, жөке ағашы нешеу? Жауабы: үүжжүүжжүүжжүүжжүүжжүүжжүүжжүүжжүүжжүү Жөке ағашы 18. 3. Аянур 30 теңгеге бәліш сатып алды. Осындай 3 бәліш қанша теңге тұрады? Жауабы: 30•3=90 Үш бәліш 90 теңге тұрады. №5. Есепте. | |||
Соңы /Ой қозғау/ "Кім жылдам?" 10 мин | Айырмашылығын тауып, қаламмен белгілету | |||
Кері байланыс 3мин | Сабақ соңында кері байланыс жазып қалдыру | |||
Бағалау 2 мин | Смайликпен бағалау | |||
Қосымша ақпарат | Ғаламтордан, газет-журналдардан таңдаған тақырыптары бойынша мәліметтер жинау | |||
Саралау | ||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | | |||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
Күні: _________________________Тексерілді:____________________________
Сабақ №4 | Пәні: Логикалық математика | Сыныбы: Күні: | ||
Тақырыбы: Теңдіктер мен теңсіздіктер | ||||
Сабаққа негізделген оқу мақсаты: | | |||
Тілдік мақсат | Теңдіктер мен теңсіздіктерге арналған логикалық тапсырмаларды шешеді. | |||
Оқушының сабаққа қамтылуы | Барлық оқушылар: Топта, жеке жұмыс істеуді үйренеді; Жаңа білім туралы ақпараттарды біледі; Адам өміріне маңыздылығын түсінеді. | |||
Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты күнделікті өмірмен байланыстыра алады, тапсырмаларды түсінеді. | ||||
Кейбір оқушылар: Өз бетімен жұмыс жасау барысында белсенділік танытады; еркін сөйлейді. | ||||
Күтілетін нәтиже | Теңдіктер мен теңсіздіктерді ажырата алады, математика сабағына қызығушылығы артады. | |||
Алдыңғы тақырып /үй тапсырмасы/ | "Кім жылдам?", "Тез ойла" математикалық ойындар | |||
Жоспар | ||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Ресурстар | ||
Басталуы /Миға шабуыл/ Қызығушылықты ояту 5 мин | Сәлемдесу, журнал толтыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. | Оқушының жұмыс дәптері | ||
Ортасы Мағынаны тану 25 мин | №1. Үлгіні пайдаланып, келесі тапсырманы орында №2. Аулада қаздар жүр. Мансур 6 аяқ санады. Сонда аулада қанша қаз жүр? Жауабы: Аулада 3 қаз жүр. Балалар балабақшаға бір-біреуден шар әкелді. Сонда балабақшаға неше шар әкелді? Жауабы: 7 шар әкелінді. №3. Бір қатарға қайталанбайтындай етіп фигураларды салып, толықтыр. №4. Есепті шығар. 1. Спортшы бірінші күні 10 км жүгірді. Содан соң күнде 2 км артық жүгіріп жүрді. Спротшы 3-і күні неше км жүгірді? Жауабы:3-күні 14 километр жүрді. 2. Мотоцикл жүргізушісі ауылға келе жатқанда жолдан өзіне қарсы үш жеңіл машина және бір камазды кездестірді. Ауылға неше машина бара жатыр? Жауабы: Ауылға 1 машина бара жатыр. 3. Суретші Худабеднов бір айда 42 картина салды. Олардың 17-і орман, 9-ы өзен, ал 13-і орманда, өзенде салынған. Қалған картинкаларда түсініксіз суреттер бар. Қанша түсініксіз суреттер бар? Жауабы: 42-17-9-13=3 Түсініксіз 3 сурет бар. №5. Өрнектің мәнін тап. | |||
Соңы /Ой қозғау/ "Кім жылдам?" 10 мин | Айырмашылығын тауып, қаламмен белгілету | |||
Кері байланыс 3мин | Сабақ соңында кері байланыс жазып қалдыру | |||
Бағалау 2 мин | Смайликпен бағалау | |||
Қосымша ақпарат | Ғаламтордан, газет-журналдардан таңдаған тақырыптары бойынша мәліметтер жинау | |||
Саралау | ||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | | |||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
Күні: _________________________Тексерілді:____________________________
Сабақ №5 | Пәні: Логикалық математика | Сыныбы: Күні: | ||
Тақырыбы: Уақыт өлшемдері | ||||
Сабаққа негізделген оқу мақсаты: | | |||
Тілдік мақсат | Қазақтың уақыт өлшемдерімен танысады, уақыт өлшемдері туралы түрлі логикалық тапсырмаларды шешеді. | |||
Оқушының сабаққа қамтылуы | Барлық оқушылар: Топта, жеке жұмыс істеуді үйренеді; Жаңа білім туралы ақпараттарды біледі; Адам өміріне маңыздылығын түсінеді. | |||
Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты күнделікті өмірмен байланыстыра алады, тапсырмаларды түсінеді. | ||||
Кейбір оқушылар: Өз бетімен жұмыс жасау барысында белсенділік танытады; еркін сөйлейді. | ||||
Күтілетін нәтиже | Оқушылардың уақыт өлшемдері туралы білімдері нығаяды, логикалық тапсырмаларды орындай отырып математика сабағына қызығушылығы артады. | |||
Алдыңғы тақырып /үй тапсырмасы/ | Теңдіктер мен теңсіздіктер | |||
Жоспар | ||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Ресурстар | ||
Басталуы /Миға шабуыл/ Қызығушылықты ояту 5 мин | Сәлемдесу, журнал толтыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. | Оқушының жұмыс дәптері | ||
Ортасы Мағынаны тану 25 мин | №1. Сағат қанша болды? №2. Бауырсақ орманға қай жолмен жете алады? №3. Бір қатарға қайталанбайтындай етіп, сандарды орналастыр. | |||
Соңы /Ой қозғау/ "Кім жылдам?" 10 мин | Айырмашылығын тауып, қаламмен белгілету | |||
Кері байланыс 3мин | Сабақ соңында кері байланыс жазып қалдыру | |||
Бағалау 2 мин | Смайликпен бағалау | |||
Қосымша ақпарат | Ғаламтордан, газет-журналдардан таңдаған тақырыптары бойынша мәліметтер жинау | |||
Саралау | ||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | | |||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
Күні: _________________________Тексерілді:____________________________
Сабақ №6 | Пәні: Логикалық математика | Сыныбы: Күні: | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Тақырыбы: Көңілді есептер | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабаққа негізделген оқу мақсаты: | | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат | Көңілді логикалық есептер шығаруды үйренеді, графикалық диктантты қалай орындауымен танысады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқушының сабаққа қамтылуы | Барлық оқушылар: Топта, жеке жұмыс істеуді үйренеді; Жаңа білім туралы ақпараттарды біледі; Адам өміріне маңыздылығын түсінеді. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты күнделікті өмірмен байланыстыра алады, тапсырмаларды түсінеді. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар: Өз бетімен жұмыс жасау барысында белсенділік танытады; еркін сөйлейді. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күтілетін нәтиже | Танымдық тапсырмаларды тез орындауды үйренеді. Математика сабағына қызығушылығы артады. Шапшаңдыққа және топпен жұмыс жасай білуге бейімделеді | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы тақырып /үй тапсырмасы/ | Уақыт өлшемдері | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Басталуы /Миға шабуыл/ Қызығушылықты ояту 5 мин | Сәлемдесу, журнал толтыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. | Оқушының жұмыс дәптері | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Ортасы Мағынаны тану 25 мин | №1.
№2. Графикалық диктант "Тасбақа" №3. Бір қатарға қайталанбайтындай етіп суретті салып, толықтыр. №4. 1. Мен анам, әкем, атам, әжем және қарындасыммен тұрамын. Олардың әрқайсысында бір жұп аяқ киім болуы үшін, барлығы неше аяқ киім қажет? Жауабы: 6 жұп, 12 аяқ киім қажет. 2. Екі адам шахматты 2 сағат ойнады. Бір адам неше сағат ойнайды? Жауабы: 2 сағат. 3. Қос ат жегілген арба 40 шақырым жүрді. Бір ат неше шақырым жүрді?Жауабы: Бір ат 40 шақырым жүрді. №5. Ойлан тап. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Соңы /Ой қозғау/ "Кім жылдам?" 10 мин | Айырмашылығын тауып, қаламмен белгілету | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Кері байланыс 3мин | Сабақ соңында кері байланыс жазып қалдыру | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау 2 мин | Смайликпен бағалау | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | Ғаламтордан, газет-журналдардан таңдаған тақырыптары бойынша мәліметтер жинау | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
Күні: _________________________Тексерілді:____________________________
Сабақ №7 | Пәні: Логикалық математика | Сыныбы: 2 Күні: 13.10.2017 ж | ||
Тақырыбы: Логикалық есептер | ||||
Сабаққа негізделген оқу мақсаты: | | |||
Тілдік мақсат | Өрнектің мәнін табуды, логикалық тапсырмаларды орындауды үйренеді. | |||
Оқушының сабаққа қамтылуы | Барлық оқушылар: Топта, жеке жұмыс істеуді үйренеді; Жаңа білім туралы ақпараттарды біледі; Адам өміріне маңыздылығын түсінеді. | |||
Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты күнделікті өмірмен байланыстыра алады, тапсырмаларды түсінеді. | ||||
Кейбір оқушылар: Өз бетімен жұмыс жасау барысында белсенділік танытады; еркін сөйлейді. | ||||
Күтілетін нәтиже | Логикалық есептерді шеше отырып, математика сабағына деген қызығушылығы артады. Шапшаңдыққа және топпен жұмыс жасай білуге бейімделеді. | |||
Алдыңғы тақырып /үй тапсырмасы/ | Көңілді есептер | |||
Жоспар | ||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Ресурстар | ||
Басталуы /Миға шабуыл/ Қызығушылықты ояту 5 мин | Сәлемдесу, журнал толтыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. | Оқушының жұмыс дәптері | ||
Ортасы Мағынаны тану 25 мин | №1. Өрнектің мәнін тауып, тиісті түспен боя. 4 8 6 №2. Бұзауға енесіне барар жолды көрсет. №3. Тігінен де, көлденеңінен де қайталанбайтындай етіп, сандарды орналастыр.№4. Есепті шығар. 1.Қайрат пен Талғат сурет салды. Олардың бірі тікұшақ пен ұшақты екіншісі машина мен кемені салды. Талғат кемені салды. Қайрат қай суретті салды. Жауабы: Қайрат тікұшақ пен ұшақты салды. 2. Ыдыстағы лимондар мен апельсиндер саны 3, ал апельсиндер мен мандариндер саны 5. Ыдыста неше лимон, неше апельсин және неше мандарин бар? 3.4 жұмыртқа 4 минут піссе, бір жұмыртқа неше минут піседі? Жауабы: 4 минут піседі. №5. Боя. 36-сары, 37-көк, 60-қоңыр, 62-қызыл, 63- сәбіз сары, 70-сұр, 29-малина түспен, 28-қара көк, 78-жасыл, 85-ашық жасыл, 74-сирень түспен боя. | |||
Соңы /Ой қозғау/ "Кім жылдам?" 10 мин | Айырмашылығын тауып, қаламмен белгілету | |||
Кері байланыс 3мин | Сабақ соңында кері байланыс жазып қалдыру | |||
Бағалау 2 мин | Смайликпен бағалау | |||
Қосымша ақпарат | Ғаламтордан, газет-журналдардан таңдаған тақырыптары бойынша мәліметтер жинау | |||
Саралау | ||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | | |||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |