Файл: Геометриялы мазмндаы жне кеістік ымын дамытуа арналан тапсырмалар.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.12.2023
Просмотров: 218
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Күні: _________________________Тексерілді:____________________________
Сабақ №8 | Пәні: Логикалық математика | Сыныбы: Күні: | ||
Тақырыбы: Жасырылған сөз (кроссворд) | ||||
Сабаққа негізделген оқу мақсаты: | | |||
Тілдік мақсат | Оқушылар кроссворд туралы біледі, оны қалай шешуді үйренеді, түрлі логикалық тапсырмаларды шешеді. | |||
Оқушының сабаққа қамтылуы | Барлық оқушылар: Топта, жеке жұмыс істеуді үйренеді; Жаңа білім туралы ақпараттарды біледі; Адам өміріне маңыздылығын түсінеді. | |||
Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты күнделікті өмірмен байланыстыра алады, тапсырмаларды түсінеді. | ||||
Кейбір оқушылар: Өз бетімен жұмыс жасау барысында белсенділік танытады; еркін сөйлейді. | ||||
Күтілетін нәтиже | Көркем жаза алады, сыни ойлай алады,топпен жұмыс жасайды. | |||
Алдыңғы тақырып /үй тапсырмасы/ | Логикалық есептер | |||
Жоспар | ||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Ресурстар | ||
Басталуы /Миға шабуыл/ Қызығушылықты ояту 5 мин | Сәлемдесу, журнал толтыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. | Оқушының жұмыс дәптері | ||
Ортасы Мағынаны тану 25 мин | №1. Бос торкөзге тиісті санды қой, ойлан. №2. Өрнектің мәнін тап. №3. Бір қатарға қайталанбайтындай етіп суретті салып, толықтыр. №4. Есепті шығар. 1. 2 кг мақта ауыр ма, 2кг темір ауыр ма? Жауабы: Екеуі тең. 2. Алмұрт алмадан ауыр, ал алма шабдалыдан ауыр. Қайсысы ауыр алмұрт па әлде шабдалы ма? Жауабы: Алмұрт> Алма Алма >Шабдалы Алмұрт шабдалыдан ауыр. 3. Сиыр 4 аяғымен тұрса 200 кг, 2 аяғымен тұрса неше кг болады? Жауабы: 200 кг. №5. "Сиқырлы шаршы" жаса | |||
Соңы /Ой қозғау/ "Кім жылдам?" 10 мин | Айырмашылығын тауып, қаламмен белгілету | |||
Кері байланыс 3мин | Сабақ соңында кері байланыс жазып қалдыру | |||
Бағалау 2 мин | Смайликпен бағалау | |||
Қосымша ақпарат | Ғаламтордан, газет-журналдардан таңдаған тақырыптары бойынша мәліметтер жинау | |||
Саралау | ||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | | |||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
Күні: _________________________Тексерілді:____________________________
Сабақ №9 | Пәні: Логикалық математика | Сыныбы: Күні: | ||||||||||||||||||||||
Тақырыбы: Тест | ||||||||||||||||||||||||
Сабаққа негізделген оқу мақсаты: | | |||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар қорытынды тест тапсырмаларын орындайды. | |||||||||||||||||||||||
Оқушының сабаққа қамтылуы | Барлық оқушылар: Топта, жеке жұмыс істеуді үйренеді; Жаңа білім туралы ақпараттарды біледі; Адам өміріне маңыздылығын түсінеді. | |||||||||||||||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты күнделікті өмірмен байланыстыра алады, тапсырмаларды түсінеді. | ||||||||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар: Өз бетімен жұмыс жасау барысында белсенділік танытады; еркін сөйлейді. | ||||||||||||||||||||||||
Күтілетін нәтиже | Көркем жаза алады, сыни ойлай алады,топпен жұмыс жасайды. | |||||||||||||||||||||||
Алдыңғы тақырып /үй тапсырмасы/ | Жасырылған сөз (кроссворд) | |||||||||||||||||||||||
Жоспар | ||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||
Басталуы /Миға шабуыл/ Қызығушылықты ояту 5 мин | Сәлемдесу, журнал толтыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. | Оқушының жұмыс дәптері | ||||||||||||||||||||||
Ортасы Мағынаны тану 25 мин |
| |||||||||||||||||||||||
Соңы /Ой қозғау/ "Кім жылдам?" 10 мин | Қайталау | |||||||||||||||||||||||
Кері байланыс 3мин | Сабақ соңында кері байланыс жазып қалдыру "Екі жұлдыз, бір тілек" | |||||||||||||||||||||||
Бағалау 2 мин | Смайликпен бағалау | |||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | Ғаламтордан, газет-журналдардан таңдаған тақырыптары бойынша мәліметтер жинау | |||||||||||||||||||||||
Саралау | ||||||||||||||||||||||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | | |||||||||||||||||||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
Күні: _________________________Тексерілді:____________________________
Сабақ №10 | Пәні: Логикалық математика | Сыныбы: Күні: | ||
Тақырыбы: Геометрия еліне саяхат | ||||
Сабаққа негізделген оқу мақсаты: | | |||
Тілдік мақсат | Әр түрлі геометриялық фигуралармен танысады, логикалық есептерді шеше отырып, пәнге деген қызығушылығы артады. | |||
Оқушының сабаққа қамтылуы | Барлық оқушылар: Топта, жеке жұмыс істеуді үйренеді; Жаңа білім туралы ақпараттарды біледі; Адам өміріне маңыздылығын түсінеді. | |||
Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты күнделікті өмірмен байланыстыра алады, тапсырмаларды түсінеді. | ||||
Кейбір оқушылар: Өз бетімен жұмыс жасау барысында белсенділік танытады; еркін сөйлейді. | ||||
Күтілетін нәтиже | Көркем жаза алады, сыни ойлай алады,топпен жұмыс жасайды. | |||
Алдыңғы тақырып /үй тапсырмасы/ | Тест | |||
Жоспар | ||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Ресурстар | ||
Басталуы /Миға шабуыл/ Қызығушылықты ояту 5 мин | Сәлемдесу, журнал толтыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. | Оқушының жұмыс дәптері | ||
Ортасы Мағынаны тану 25 мин | №1. Ойланып көр. №2. Боя, қай фигураны сала аласың, талпынып көр. | |||
Соңы /Ой қозғау/ "Кім жылдам?" 10 мин | | |||
Кері байланыс 3мин | Сабақ соңында кері байланыс жазып қалдыру "Екі жұлдыз, бір тілек" | |||
Бағалау 2 мин | Смайликпен бағалау | |||
Қосымша ақпарат | Ғаламтордан, газет-журналдардан таңдаған тақырыптары бойынша мәліметтер жинау | |||
Саралау | ||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | | |||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
Күні: _________________________Тексерілді:____________________________
Сабақ №11 | Пәні: Логикалық математика | Сыныбы: Күні: | ||||||||||||||||||||
Тақырыбы: Қызықты жаттығулар | ||||||||||||||||||||||
Сабаққа негізделген оқу мақсаты: | | |||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар қызықты жаттығулар, соның ішінде өрнектің мәнін табу және тез есепте тапсырмаларын шешеді. | |||||||||||||||||||||
Оқушының сабаққа қамтылуы | Барлық оқушылар: Топта, жеке жұмыс істеуді үйренеді; Жаңа білім туралы ақпараттарды біледі; Адам өміріне маңыздылығын түсінеді. | |||||||||||||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты күнделікті өмірмен байланыстыра алады, тапсырмаларды түсінеді. | ||||||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар: Өз бетімен жұмыс жасау барысында белсенділік танытады; еркін сөйлейді. | ||||||||||||||||||||||
Күтілетін нәтиже | Көркем жаза алады, сыни ойлай алады,топпен жұмыс жасайды. | |||||||||||||||||||||
Алдыңғы тақырып /үй тапсырмасы/ | Геометрия еліне саяхат | |||||||||||||||||||||
Жоспар | ||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Ресурстар | ||||||||||||||||||||
Басталуы /Миға шабуыл/ Қызығушылықты ояту 5 мин | Сәлемдесу, журнал толтыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. | Оқушының жұмыс дәптері | ||||||||||||||||||||
Ортасы Мағынаны тану 25 мин | №1. Өрнектің мәндерін тауып, жасырын сөзді тап.
№2. "Тез есепте" ойыны
№3. Теңдеуді шешіп көрейік. 1) Мен бір сан ойладым, ол санға 15-ті қосқанда 30 шықты. Мен қандай сан ойладым? 2) Мен бір сан ойладым, ол саннан 20-ны азайтқанда 55 шықты. Мен қандай сан ойладым? №4. Есепті шығар. 1. Ұзындығы 10 метр жіпті әр бөлігі 2 метр болу үшін неше рет қию керек? Жауабы: 4 рет 2. Ержан кешкі сағат 10 - да ұйқыға жатты. Ол сағаттың қоңырауын таңғы 9 - ға қойды. Ол неше сағат ұйықтады? Жауабы:11 сағат ұйықтады. 3.Сенбіден кейін 2 күннен кейін қай күн келеді? Жауабы: Сәрсенбі Биік терек алда тұр Басында көп алма тұр Бұтақ сайын 5 алма 5 бұтақта неше алма Қане ойлап бағайық Шешімін тез табайық. Жауабы: 25 алма. №5. Боя, 9 айырмашылықты тап. | |||||||||||||||||||||
Соңы /Ой қозғау/ "Кім жылдам?" 10 мин | | |||||||||||||||||||||
Кері байланыс 3мин | Сабақ соңында кері байланыс жазып қалдыру "Екі жұлдыз, бір тілек" | |||||||||||||||||||||
Бағалау 2 мин | Смайликпен бағалау | |||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | Ғаламтордан, газет-журналдардан таңдаған тақырыптары бойынша мәліметтер жинау | |||||||||||||||||||||
Саралау | ||||||||||||||||||||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | | |||||||||||||||||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
Күні: _________________________Тексерілді:____________________________
Сабақ №12 | Пәні: Логикалық математика | Сыныбы: Күні: | |||||||||||||||||||||
Тақырыбы: Сиқырлы шаршы | |||||||||||||||||||||||
Сабаққа негізделген оқу мақсаты: | | ||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат | Сиқырлы шаршының тапсырмаларын орындайды, шаршы туралы білімдерін пысықтайды, логикаға деген қызығушылығы артады. | ||||||||||||||||||||||
Оқушының сабаққа қамтылуы | Барлық оқушылар: Топта, жеке жұмыс істеуді үйренеді; Жаңа білім туралы ақпараттарды біледі; Адам өміріне маңыздылығын түсінеді. | ||||||||||||||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты күнделікті өмірмен байланыстыра алады, тапсырмаларды түсінеді. | |||||||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар: Өз бетімен жұмыс жасау барысында белсенділік танытады; еркін сөйлейді. | |||||||||||||||||||||||
Күтілетін нәтиже | Көркем жаза алады, сыни ойлай алады,топпен жұмыс жасайды. | ||||||||||||||||||||||
Алдыңғы тақырып /үй тапсырмасы/ | Қызықты жаттығулар | ||||||||||||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Ресурстар | |||||||||||||||||||||
Басталуы /Миға шабуыл/ Қызығушылықты ояту 5 мин | Сәлемдесу, журнал толтыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. | Оқушының жұмыс дәптері | |||||||||||||||||||||
Ортасы Мағынаны тану 25 мин | №1. "Сиқырлы шаршы" Тігінен де, көлденеңінен де, қиғашынан да сандарды қосқанда бірдей сан шығуы керек.
№2. Суретте неше шаршы бар? Жауабы: ____________________ Жауабы:______________________________ №3. Бір қатарға қайталанбайтындай етіп, сандарды орналастыр. №4. Есепті шығар. 1. Дүйсенбіден кейін 3 күннен кейін қай күн келеді? Жауабы:Жұма 2. Баспалдақ 15 басқыштан тұрады. Баспалдақтың ортасында тұру үшін нешінші басқышты басу керек? Жауабы: 8-ші басқышты басу керек. 3.Үш тауық үш күнде үш жұмыртқа салады. 12 тауық 12 күнде қанша жұмыртқа салады? Жауабы: 12 тауық 12 күнде 12 жұмыртқа салады. №5. Теңдеу құр және шеш. 1) Сөреде бірнеше кітап тұр. Сөреге 17 кітап әкеліп қойғанда, онда 37 кітап болды. Сөреде неше кітап тұрған еді? 2) Акт залда концерт көру үшін бірнеше оқушы отыр. Залға тағы 10 қыз бала және 12 ұл бала кірген кезде, залда 50 оқушы болды. Залда ең алғаш қанша оқушы отыр еді? | ||||||||||||||||||||||