ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.01.2024
Просмотров: 537
Скачиваний: 5
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
| 3) Абай атаның қай әнін,қандайөлеңінбілесің? | | | |
3. Ойтолғаныс | Оқушылар тапсырмаларды орындап болған соң, балл қою арқылы әр оқушының өзін-өзі бағалауына мүмкіндік береді. | (Т) Қажетті ақпараттарды белгілейді. Өзін-өзі бағалайды. | Дескрипторы: өзін-өзі бағалайды. ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»әдісі | Оқулық |
№91 сабақ
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы: 2-сынып | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Саяхатқа шығамыз |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 2.1.5.1 өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу 2.3.3.1 шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттер арқылы ұсыну |
Сабақтың мақсаты: | Білімділік: тақырыпқа қатысты өз ойы мен пікірін білдіреді. Шығармашылық жұмыс орындайды. Дамытушылық: өз бетімен кейіпкерді сипаттап жаза алады. Тәрбиелік: табиғат аясына саяхат жасау арқылы табиғатқа жақын болатынын түсінеді. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
1. Қызығушылығын ояту | Мұғалім оқулықтағы кесте бойынша сұрақтар қойып, оқушылардың ойын тыңдайды. Қолайлысөзінің мағынасын ашып түсіндіреді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. | (Ұ) «Оқуменжазуғадаярлық»әдісі Бұл тапсырмада балалар саяхатқа шығудың қолайлы мезгілін, саяхат киімін, баратын көлігін таңдайды. Оқушылар төмендегі сұрақтарға жауап береді.
| Дескрипторы: өз ойы мен пікірін білдіреді. | Оқулық |
2. Мағынаны тану | Мәтінмен жұмыс Мұғалім оқушыларға | (Ж) «Түсініпоқы»әдісі Оқушылар жұптаса отырып, «Саяхатшылар жыры» өлеңін оқиды, талқылайды. | Дескрипторы: өлеңді түсініп, мәнерлеп оқиды. | Оқулық |
| кітаптағы өлеңді жұптасып оқуды ұсынады. | Мұғалім берген тапсырмаларды орындайды. | ҚБ: мұғалімнің қолдау сөздері. | |
| Мұғалім оқушылардың өлеңде кездескен қиын сөздердің мағынасын дұрыс түсінуіне көмектеседі. | (Ұ) «Сөздік жұмысы» айдары жапандала– елсіз мекен | Кері байланыс: мұғалімнің, сыныптастарының қолдау сөздері. | Оқулық, дәптер |
| Оқушылардың өз бетімен сұрақтарға жауап беріп, ізденуіне мүмкіндік тудырады. Мұғалім оқушыларға кейіпкердің қайда саяхаттағысы келгендігін мәтіннен тауып оқуды тапсырады. Оның саяхатта кімдермен жолықпақшы болғанын анықтатады. | (Т) «Анықта»әдісі Оқушылар төмендегі сұрақтарға жауап іздейді: – Кейіпкердіңқайдасаяхаттағысыкеледі? – Олсаяхаттакімдерменжолықпақшы? | Дескрипторы: сұрақтарға жауап береді. ҚБ: «Ду қолшапалақ»әдісі | Оқулық |
Шығармашылық тапсырма | Мұғалім оқушылардың шығармашылық тапсырманы орындауын қадағалап, мадақтайды. | (Ұ) Өлеңге ән сазын ойлап тауып, хормен шырқайды. | Дескрипторы: шығармашылық тапсырманы орындайды. ҚБ: «Ду қолшапалақ»әдісі | |
| Мұғалім оқушылардың тапсырмаға байланысты ойын сұрайды. Саралау: оқушыларға бір тапсырма беріледі, алайда оны орындауда балалар мұғалім тарапынан әртүрлі қолдау алады. | (Т) «Салыстыр» айдары Суреттегі заттарды неліктен «саяхатшыға» ұқсататындарын айтады. | Дескрипторы: сын тұрғысынан ойлайды. ҚБ: «Ду қолшапалақ»әдісі | Ақ парақтар |
Дәптермен жұмыс | Мұғалім оқушылардың сауатты жазуын қадағалайды. 2-тапсырмада мұғалім оқушыларға көлік түрлері туралы ақпарат береді. | Оқушы өлеңнен табиғат сипатын білдіретін шумақты көшіріп жазады. 2-тапсырмада оқушы өзі үшін қандай көлік саяхаттауға қолайлы екендігін айтып, суретін салады. | Дескрипторы: сауатты, қатесіз жазады. | Оқулық, жұмыс дәптері |
3. Ойтолғаныс | Мұғалім оқушыларға саяхат кезіндегі қауіпсіздік ережелерін қайталатады. | (Ө) «Қорытындыла» айдары Саяхатқа шығу үшін қажет дайындық жұмыстарының тізімін жасайды. Жұмысты постер түрінде ұсынуға болады. | Дескрипторы: шығармашылық жұмыс орындайды. ҚБ: «Ду қолшапалақ»әдісі | |
Үй тапсырмасы | | Фотосуреттерді пайдаланып, өзі саяхаттаған жер туралы әңгімелеуге дайындалу. | | |
№92 сабақ
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы: 2-сынып | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Көмірлі өлкеге саяхат |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 2.3.1.1 мұғалімнің көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру 2.2.9.1 сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салу |
Сабақтың мақсаты: | Білімділік: оқушылар мәтінді бөлімдерге бөліп оқып, жоспар бойынша мазмұндайды. Мұғалімнің көмегімен түрлі дереккөзден ақпарат алады. Дамытушылық: өзгенің пікіріне өз көзқарасын айта алу дағдысы артады. Сөздік қоры молаяды. Тәрбиелік: оқушыларды адамгершілікке, табиғатты сүюге, еліміздің қазба байлықтарын бағалауға тәрбиелеу. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
1. Қызығушылығын ояту | Мұғалім оқушыларға оқулықтағы сурет бойынша сұрақ қойып, тақырыпты ашуға жетелейді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. | (Ұ) «Оқуменжазуғадаярлық»әдісі Оқушылар суретке зейін салып қарайды. Қаптың ішінде не болуы мүмкін екенін болжайды. | Дескрипторы: суретке қарап, болжам жасайды. | Оқулық |
2. Мағынаны тану | Оқушылардың тізбекті үзбей, мәнерлеп, түсініп оқуына қолдау көрсетеді. Өз ойын еркін жеткізуіне көмектеседі. | (Т) «Түсініпоқы»әдісі Балалар «Екібастұз» мәтінін тізбекпен оқиды. Түсінгенін өз сөзімен айтып береді. Екібастұз жерінде «жанатын тастың» табылуына кім немесе не себеп болғаны | Дескрипторы: мәтінді оқып, өз сөзімен айтып жеткізеді. ҚБ: «Ду қолшапалақ»әдісі | Оқулық |
| | туралы сұраққа жауап береді. Жауаптардың біреуін таңдап, түсіндіреді. | | |
| Мұғалім оқушылардың мәтінде кездескен түсініксіз сөздердің мағынасын дұрыс түсінуіне көмектеседі. | (Ұ) «Сөздік жұмысы» айдары керуен – алыс жерге жүк таситын көлік тізбегі шөпшек– қураған бұта, шөптердің қалдығы тезек – малдың кепкен қиы, отын ретінде қолданады | Кері байланыс: мұғалімнің қолдау сөздері. | Оқулық, дәптер |
Дәптермен жұмыс | Мұғалім оқушыларға мәтін мазмұнына сәйкес өз пікірін айтқызып, мәтінді бөліктерге бөлгізеді. Әр бөлікке ат қоя отырып, жоспар құрғызады. | (Т) «Бағала» айдары
| Дескрипторы: қатесіз, сауатты жазады. ҚБ: «Отшашу»әдісі | Оқулық, жұмыс дәптері |
| QR-код бойынша тыңдалым ұйымдастырылады. | (Ұ) «Ізде» айдары Екібастұзда қазіргі кезде қандай кен орны бар екенін анықтайды. Балалар картамен саяхат жасап, еліміздің басты көмір шығатын жерлерін біледі. | Дескрипторы: дереккөздерден ақпарат алады. | Оқулық QR-код |
3. Ойтолғаныс | Мұғалім оқушылардың сөздік қорын молайтып, білетін сөздерін қолдана алуына көмектеседі. Тапсырмаларды орындау барысында бағыт беріп отырады. | «Қорытындыла» айдары – Өзің тұратын үй қыста қандай отынменжылынады? Оқушылар сұраққа жауап береді. Оқулықтағы дайын кестеге салып, топтастырып ұсынады. | Дескрипторы: жылу көздерін атап, топтастырады. ҚБ: «Смайл» әдісі | Оқулық |
Үй тапсырмасы | Мұғалім үй тапсырмасын орындау жолын түсіндіреді. | Өзі тұратын жерде қандай қазба байлығы бар екенін сұрастыру. | | |
№93 сабақ
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы: 2-сынып | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Аспан әлемі қызықтырады |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 1.2.9.1 сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салу 2.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану |
Сабақтың мақсаты: | Білімділік: өлеңнен қажетті ақпаратты тауып, берілген кестеге салады. Сөйлеу барысында вербалды емес тілдік құралдарды қолданады. Дамытушылық: оқушылардың ойлау қабілеті, логикасы, ой-өрісі дамиды. Тәрбиелік: Отанға деген сүйіспеншілік сезімі артады. |