ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.01.2024
Просмотров: 562
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
«ЕҢБЕККЕ БАУЛУ» ПӘНІНЕН ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАРЛАУ ҮЛГІСІ
Білім беру ұйымының атауы | | |||||
Пәні: | Еңбекке баулу | |||||
Бөлім: | Өзім туралы | |||||
Педагогтің аты-жөні: | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Өзін-өзіне қызмет ету деген | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.3.1 шығармашылық идеялары мен ерекшелігін (пішін, фактурасы, біріктіру тәсілі, дайындау технологиясы ) салыстырып көрсету | |||||
Сабақтың мақсаты | -Материалдың түрлерімен танысу барысында қасиеттерінің сипаттамасын біледі -Материалдың атауы мен қолдануын тәжірбиеде пайдалана алады. -Шығармашылық идеяларды дамытады. | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім | Амандасу «Жүректен -жүрекке» әдісі арқылы балаларды көтеріңкі көңіл күй сыйлау. Миға шабуыл Балаларға сұрақ қою
1.Сұрақтарға жауап-беру. 2.Алдыңғы білімін бекіту. «Еңбеккебаулу»пәніноқытудыңмақсаты – жеке тұлғаның қалыптасуы және өз ойын білдіруінің негізі ретінде, рухани-адамгершілік мәдениетін | Бір-біріне тілек айту Сұрақтарға жауап береді Тыңдайды, талқылайды. | Мадақтау Дұрыс жауап берген оқушыларға смайлик беру. Жұлдызшалар беру | Қағаздан жасалынған жүрекшелер Әр түрлі смайликтер Слайд 2 Слайд 2 |
| дамыту, шығармашылық, кеңістіктік- образдық ойлауын, көркемдік- технологиялық білімінің негізін қалыптастыру. «Еңбеккебаулу»оқупәнініңміндеттері:
Еңбекке балу пәніне қажетті құрал- жабдықтар: ине –жіп, қайшы, маталар, сызғыш, тігін машинкасы, түйме, түрлі тоқыма жіптер, сымдар.т.б. Дескриптор:
Сергітусәті. Қане, балалар тұрамыз Үлкен шеңбер құрамыз. Орнымыздан тұрамыз, Құс болып қанат қағамыз. Қайта отырып, Орнымызды табамыз. Тәжірибелік жұмыс: Геометриялық денелер арқылы сізге қызымет ететін заттарды пішіндердің ішіне орналастыр? | Іс-қимылдарды қайталайды. Геометриялық денелер арқылы өзіне қызымет ететін заттарды ішіне орналастырады. | Мадақтау ,қолдау- қолпаштау. | Музыка Төртбұрыш, шеңбер, үшбұрыш, домалақ, сопақша, тік төртбұрышСуреттер. Слайд 4 |
| Мысалы: Үшбұрыш- Төртбұрыш- Шеңбер- Тік төртбұрыш- | | | |
Бекіту | Сопақша- Дескриптор
«Ыстық картоп» тәсілі , сұрақ-жауап Осы заттар өз –өзімізге қандай қызымет жасауға көмектеседі? Үтік- киім үтіктеу үшін Тігін машинасы- тігін тігу үшін Таба- тамақ жасау үшін Тақтай – тағамдар(көгеніс, жеміс- жидек) турау үшін Айна – айнаға қарап сәнденіп, бояну үшін пайдаланамыз. Дескриптор | Доп алған оқушы сұраққа жауап береді. | Жұлдызша беру | Доп, жұлдызша Салайд 5 |
Кері байланыс |
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім | | | |
Білім беру ұйымының атауы | | |||||
Пәні: | Еңбекке баулу | |||||
Бөлім: | Өзім туралы | |||||
Педагогтің аты-жөні: | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | «Мен кішкентай көмекшімін» 1 сағат | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 1.2.3.1 қауіпсіздік техникасын сақтап, материалдарды және құралдарды қолдану | |||||
Сабақтың мақсаты |
| |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім | Оқушылармен амандасу. Білім алушыларды түгендеу. Мектеп құндылықтары мен ереже- тәртіпті еске түсіру. Писихологиялық жағымды ахуал қалыптастыру Оқушыларды қима қағаздағы суреттер арқылы топқа бөлінеді. Әр топтағы оқушылар қима қағаздағы құралдарды атайды. Жауабы: ине –жіп, қайшы, маталар, сызғыш, тігін машинкасы, түйме, түрлі тоқыма жіптер, сымдар.т.б. Дескриптор:Еңбекке баулу сабағына қажетті құралдармен танысады. Балалар әр бір сабаққа кірмес бұрын кабинеттегі жіне құрал-жабдықтар лы қауіпсіздік ережелерді білуіміз керек. Бейнебаян ұсынылады Дескриптор: 1.Жаңа ақпаратты түсінеді. | Оқушылар амандасып , бір- біріне сәттілік тілейді. Топқа бөлінеді. Сұрақтарға жауап ейін қойып тыңдайды. | Дұрыс жауап берген оқушыларға смайлк беру. | Қағазға салынған:1-топ аспаздар, 2-топ тігіншілер, 3-топ шеберлер. Слайд https://youtu.be/s-ukGueBHIE https://youtu.be/Mw2pmw6VYmc https://youtu.be/xyS4WWbtttM |
Бекіту Кері байланыс | 2.Жаңа білімді талқылайды. Сергіту сәті. Жаттығу « Көңілді күн» Тәжірибиелік жұмыс: «Сиқырлы сандық» Оқушылар сандықтың ішіндегі жасырынған құралдырды алып, құралдардың қызметін, жұмыс істеу тәсілдерін, қауыпсіздік ережесін айтады Дескриптор:
«Тізбек» құралдың атауы-ережесі Дескриптор: 1 . Оқушы құралды атайды 2. Құралға байланысты қауіпсіздік ережесін айтады Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім | Бейнебаяндағы қимылдарды қайталады. Сандықтың ішіндегі құралдарды зерттейді. Жауап береді, талқылайды Мимикамен көрсетеді | Мадақтау Мадақтау, мақтау Бірін –бірі бағалайды. Жұлдыздар беру Мадақтау | сандық, құрал-жабдықтар Меңгерген білім . Смайликтер |
Білім беру ұйымының атауы | | |||||
Пәні: | Еңбекке баулу | |||||
Бөлім: | Өзім туралы | |||||
Педагогтің аты-жөні: | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | «Мен кішкентай көмекшімін» 2 сағат | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 1.2.1.1 қарапайым әдістер мен тәсілдерді пайдаланып, материалдарды (көркемдік, табиғи және жасанды) және құралдарды қолдану, эксперимент жүргізу 1.2.2.1 қарапайым тәсілдермен материалдарды және компоненттерді өлшеу, белгілеу, қию, формасын келтіру, жинақтау, қосу және біріктіру | |||||
Сабақтың мақсаты | -Қарапайым әдістер мен тәсілдерді пайдаланып, материалдармен танысу - Өлшеу, белгілеу, қию, формасын келтіру, жинақтау, қосу және біріктіруді үйрену | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім | Оқушылармен амандасу. Білім алушыларды түгендеу. Мектеп құндылықтары мен ереже- тәртіпті еске түсіру. Психалогиялық ахуал қалыптастыру. «Екі жұлдыз-бір тілек» «Қар лақтыру» тәсілі арқылы сұрақ- жауап Дескриптор:
Бейнебаян ұсынылады Қиып жапсыру (аппликация)- жабыстыру немесе қиыстыру арқылы орындалған көркем шығарма. | Оқушылар амандасып , бір- біріне сәттілік тілейді. Жұптасады. Суреттерге байланыстықауіпсіздік ережесін айтады. Зейін қойып тыңдайды Талқылайды | Өздеріне қол шапалақтайды. Дұрыс жауап берген оқушыларға жұлдыз беру. Мадақтау | https://youtu.be/7o00R6Jja_ 4 https://youtu.be/_3X2Hl7Eg -U |