ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.01.2024
Просмотров: 565
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бекіту Кері байланы | | Таныстырылым жасайды, көрме ұйымдастырады Өздерін смайликтер арқылы баспалдаққа орналастырады. | Алтын теңгелер беру Қолдау, қолпаштау | Дайын жұмыстар Баспалдақ суреті, смайликтер |
Білім беру ұйымының атауы | | |||||
Пәні: | Еңбекке баулу | |||||
Бөлім: | Менің мектебім | |||||
Педагогтің аты-жөні: | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Табиғи материалдардың түрлері мен оны сақтау жағдайы | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 1.1.3.1 шығармашылық идеялары мен ерекшелігін (пішін, фактурасы, біріктіру тәсілі, дайындау технологиясы ) салыстырып көрсету | |||||
Сабақтың мақсаты |
| |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Сабақтың кезеңі//уақыты | Сабақтың кезеңі//уақыты | Бағалау | Ресурстар | ||
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру | «Достық торы» Топ мүшелерін біріктіру,топта жағымды ахуалды құру, жұмыс белсенділіктерін арттыру. Қатысушылар шеңбер құрып тұрады. Жүргізуші тоқыма жіпті бір саусағына іліп алып,өзі қалаған қатысушыға жылы лебізін білдіріп лақтырады. Жаттығу осылай жалғасады. Соңында «достық торы» пайда болады. Бүгінгі сабақтан жақсы әсер алып,үйге көтеріңкі көңіл-күймен қайтуға тілектеспін. Сұрақ-жауап
Оқушылар табиғи материалдарды жинау туралы нұсқаулық видео көрсетіледі. -Балалар табиғи материалдардан дайындаған заттары: алуан түрлі икэбаналар,сабаннанжасалғанадам, жәндіктер,т.б. кейіпкерлер бір-біріне сыйлық етіп | Сәлемдесу Достық торын құруға қатысады Жылдап сұраққа жауап береді | Мадақтау, қолдау, қолпаштау Жұлдызшалар беру | Жіп Алдыңғы білім, жұлдызша |
Жаңа білім | ұсынуға, мерекелерде ата-аналарыңа, достарыңа сыйға тартуға, топ бөлмелерін безендіруге қолайлы. Әрі мұндай жұмыстардың тәрбиелік мәніде зор. Табиғи материалдарға талдың қабығы, бұтақтар,тал түбірі, құм, жапырақ, гүл күлтелері, кепкенжемістер, сабан және т.б. заттар жатады. Мұндайматериалтүрлеріненпанно,коллаж,икебано,ойыншықтар, қораптар, сурет жақтаушаларын,себеттер жасайды. Әр түрлі бұйымдарды жасамас бұрын оған материалдарды дайындап алу қажет. Ол үшін қолданылатын табиғи материалдарды тазалап кептіріп алады. Кептіру жолдары да әр түрлі. Мысалы, “икебано” жасау үшін өсімдіктерді сол қалпында түбін жіппен байлап іліп қояды. Жапсырмалау технологиясымен панно орындайтын болса, әр өсімдікті қағаз арасына салып, ауыр затпен бастырып кептіреді. Сабаннан бұйым дайындағанда оның ұзындығын бірдей қылып кесіп алады. Ыстық су құйылған ыдысқа сабанды біраз уақыт салып қояды. Өткір қайшымен немесе пышақтың ұшымен екіге жара кесіп, тақтайдың үстіне салып үтіктейді. Үтіктің қызулығына байланысты әр түсті сабан алуға болады. Панно сызбасын дайындап, сабанды желімдеп қиып алады. Қиылған бөлшектерді сурет бойынша құрастырып жапсырмалайды. Бетіне түссіз лак жағады. Ал сабанды өру не тоқу үшін керісінше оны салқын суға салып қояды. Дескриптор
Оқушылармен «Малекула» ойынын ойнау. Оқушылар жеке айналады, команда бойынша,2,3,4 т.с.с. сандарға топтасады | Жаңа ақпаратты мұқият тыңдайы, бейнебаянды көреді, сұқпаттасады | Мақтау, мадақтау | Бейне баян,слайд |
| Шығармашылық жұмыс Қауіпсіздік ережесін еске түсіру
Табиғи материалдар сақтайтын конверт дайындаймыз
Дескриптор 1 .Конверт шаблонын дайындайды 4. Қиып алып жапсырады. «Тендер ұтамыз!» ойын Әр оқушы өзінің жасаған жұмысын қорғайды | Ойынға қатысады Конверт дайындайды | Қолдау, мадақтау | |
Бекіту Кері байланы | | Жұмысын қорғайды | Өзін -өзі бағалау Бірін-бірі бағалау | Қағаз, желім, қайшы Дайын жұмыстар |
Білім беру ұйымының атауы | | |||||
Пәні: | Еңбекке баулу | |||||
Бөлім: | Менің мектебім | |||||
Педагогтің аты-жөні: | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Табиғатқа серуен | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 1.2.1.1 қарапайым әдістер мен тәсілдерді пайдаланып, материалдарды (көркемдік, табиғи және жасанды) және құралдарды қолдану, эксперимент жүргізу 1.2.3.1 қауіпсіздік техникасын сақтап, материалдарды және құралдарды қолдану | |||||
Сабақтың мақсаты |
| |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Сабақтың кезеңі//уақыты | Сабақтың кезеңі//уақыт ы | Бағалау | Ресурстар | ||
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру | Амандасу, оқушыларды түгендеу. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Күніміз көңілді, достықта өтсін деп, бір-бірімізбен қол ұстасып шаттық шеңберін құрып, көңіліді күйімізді сыйлайық. Жылулық шеңбері Біз қандаймыз, қандаймыз? Шұғылалы таңдаймыз. Күлімдеген күндейміз, Ренжуді білмейміз. Балалар келген қонақтарымызбен амандасамыз. Үлкенге де сіз, Кішіге де сіз Бар адамды құрметтеп Бас иеміз,біз -Балалар, бүгін біз сіздермен далаға серуенге шығамыз. Біздің мақсатымыз: Ертеңгі шығармашылық жұмысқа табиғи материалдар жинау. | Амандасады Ойынға | Мадақтау Мадақтау | Алдыңғы білім |
Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім | Қазір күз мезгілі, табиғат түрлі бояуларға боянып, құлпырған кезең. Бізді қоршаған ғажайып табиғатпен танысып, сол сұлулықты өз жұмысымызда көрсете алуымыз керек. Өткен сабақты еске түсіру үшін «Тізбек»ойынын ойнайық. Барлығымыз бір-біріміздің қолымыздан ұстап табиғи материалдарды айтайық. Тізбек үзілмес үшін, жылдам жалғастырамыз. (Мыс: Қабық-кепкен жемі-бұтақ т.б.) Қосымша бейнебаян ұсынылады. Табиғи материалдармен сабақ кезінде жұмыс істеуге, арнайы мақсатты серуендер мен топсеруендерде (экскурсия) жұмыс істеуге қолданылатын материалдардың сапасын анықтап (қатты, жұмсақ, тегіс немесе тікенекті, мамық-үлпілдек, т.б.) өзі дайындайтын затқа лайықтап таңдап алады Дескриптор
Сергіту сәті Тәжірибелік жұмыс (Бейнебаян ұсынылады) Даладан жинаған меатериалдарды сұраптаймыз.Бірінші кезеңде табиғи материалдарды таңдау, талдау жасау (бұтақтар, кепкен жапырақтар, шырша бүрлері, ағаш қабықтары, т.б.) артық бөліктерін алып тастап, белгілі бір бейнеге ұқсату жолдарын ойластырамыз Екінші кезеңде табиғи материалдарды қолданып, негізгі алға қойған міндеттерді шешуде заттың жеке бөліктерін, негізгі бөліктеріне біріктіру, бейнені нақты | қатысады Табиғи материалдард ы атайды. Ақпартты тыңдайды, талқылайды. ҚЕ қайталайды | Мақтау, мадақтау Мадақтау | Слайд https://youtu.be/0Z6E BDCHIE0 Слайд |