ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.01.2024
Просмотров: 567
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
| Мүсіндеме, мүсін, – бейнелеу өнерінің бір түрі. Мүсіндеме туындылары үш өлшемнен (биіктік, ендік, аумақтық) құралады. Мүсіндеме қатты заттардан немесе пластикалық материалдардан жасалады Сурет - әртүрлі бояулармен: акварельмен (қағазға немесе картон), майлы бояумен (холстқа, картонға, ағашқа), пастельмен (ерекше түрлі- түсті қарындаштармен қағазға немесе картонға) салынатын өнер түрі. Дескриптор: 1.Жаңа ақпаратты түсінеді. 2.Жаңа білімді талқылайды. Сергітусәті. Бала, бала балақан, Кәне, қайсы алақан. Саусақтарын әйбат, Былай-былай ойнат. Топ-топ басайық, Жалаудан күн жасайық. Жаса, жаса алтын күн Жаса, жаса жарқын күн. Тәжірибелік жұмыс:«Сәйкестендір» балаларға түрлі техникада орындалған дайын жұмыстар ұсынылады. Қауіпсіздік ережесін еске түсіру
| Қималдар қайталайды, қосыл айтады Техникалартың атауымен жұмыстарды сәйкестендіреді., оларды атай ды. Кері байланыс парақшасында өзінің әсерін белгілейді | Мадақтау Фигуралар беру | https://youtu.be/yQiks5WV k_w Төртбұрыш,шеңбер, үшбұрыш, домалақ, сопақша, тік төртбұрыш. Жұлдызша, төртбұрыш, үшбұрыш Кері байланыс парақшалары |
Бекіту Кері байланыс | Бүгінгі сабақ арқылы біз қазаздан – аппликация, сазбалшықтан –мүсін, әр түрлі заттармен бояу арқылы – сурет салып жасауға болатының білдік. Дескриптор: 1.Берілген суреттерді орындалған техникасымен сәйкестендіреді 2.Техникаларды атайды. | | Мадақтау | |
Білім беру ұйымының атауы | | ||||
Пәні: | Еңбекке баулу | ||||
Бөлім: | Өзім туралы | ||||
Педагогтің аты-жөні: | | ||||
Күні: | | ||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы: | Алуан түрлі қағаздар | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 1.2.2.1 қарапайым тәсілдермен материалдарды және компоненттерді өлшеу, белгілеу, қию, формасын келтіру, жинақтау, қосу және біріктіру | ||||
Сабақтың мақсаты | 1.Қағаздың түрлерімен танысады, тәжербиеде пайдаланылады 2.Қағаз туралы ақпарат бере алды, түрлерін ажыратады. 3.Шығармашылығын дамытады, өз бетінше қағаз тандай алады. | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | ||
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру | Балалар, мен сендерді көргеніме қуаныштымын. Сендер сондай әдемісіңдер, сондай көңілдісіңдер. Ендеше күніміз көңілді, достықта өтсін деп, бір-бірімізбен қол ұстасып шаттық шеңберін құрып, көңіліді күйімізді сыйлайық. Арайланып таң атты. Күн шуағын таратты Қайырлы таң, қайырлы күн! Қайырлы күн, достарым! «Ішкі, сыртқы шеңбер» сұрақ –жауап
ағашқа), пастельмен (ерекше түрлі- түсті қарындаштармен қағазға немесе картонға) салынатын өнер түрі. Дескриптор: | Оқушылар амандасып , бір- біріне сәттілік тілейді. Жұптасады. Сұрақтар қояды ,сұрақтарғ а жауап береді. | Өздеріне қол шапалақтайды. Дұрыс жауап берген оқушыларға смайлк беру. |
Жаңа білім | 1.Оқушылар өткен тақырып бойынша бір-біріне сұрақтар 2.Сыртқы шеңбердегі оқушы ішкі шеңберге сұрақ қояды. Бейнебаян ұсыныларды.... Қағаз (парсы: كاغد — «кағоз») — өсімдік талшықтарын белгілі бір тәсілмен өңдеу және бір-бірімен ұйыстыра байланыстыру арқылы жұқа парақ түрінде жасалатын материал болып саналады. Италиянша bambagіa, яғни мақта деген ұғымды білдіреді; кейін осыдан барып қағаз сөзі өмірге келдіҚағаздың 600-ден астам түрі бар. Қағаз 11 топқа бөлінеді: 1)Баспалық қағаз2)Жазбалыққағаз
1.Жаңа ақпаратты қабылдайды. 2.Қағаз түрлерімен танысады. Сергіту сәті. Бір дегенім - бәйтерек, Екі дегенім- емен. Үш дегенім - үйеңкі, Төрт дегенім - тұт. Бес дегенім - бетеге, Алты дегенім - арша. Жеті дегенім - жиде, Сегіз дегенім - сексеуіл. Тоғыз дегенім - тораңғы, Он дегенім - орман. Орманға бол қорған. Шығармашылық жұмыс. | Матиралды көреді. Ақпаратты талқылайды | Мадақтау |
Бекіту Кері байланыс | Қатты және жұмсақ қағазды пайдаланып , гүл жасау. Дескриптор:
«Галерия» әдісі арқылы Дескриптор: Оқушылардың жасаған жұмыстарынан көрме жасайды. Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім | Қағазды қию арқылы жапсырады. Жасаған жұмыстарын галерияға өткізеді. Кері байланыс жасайды | Жұлдызшалар беру Бір-бірін бағалау Мадақтау |
Білім беру ұйымының атауы | | |||||
Пәні: | Еңбекке баулу | |||||
Бөлім: | Өзім туралы | |||||
Педагогтің аты-жөні: | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Кеме жасаймыз | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 1.2.3.1 қауіпсіздік техникасын сақтап, материалдарды және құралдарды қолдану | |||||
Сабақтың мақсаты |
| |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Сабақтың кезеңі//уақыты | Сабақтың кезеңі//уақыты | Бағалау | Ресурстар | ||
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру | Амандасу, оқушыларды түгендеу. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Күніміз көңілді, достықта өтсін деп, бір-бірімізбен қол ұстасып шаттық шеңберін құрып, көңіліді күйімізді сыйлайық. Жылулық шеңбері Біз қандаймыз, қандаймыз? Шұғылалы таңдаймыз. Күлімдеген күндейміз, Ренжуді білмейміз. Балалар келген қонақтарымызбен амандасамыз. Үлкенге де сіз, Кішіге де сіз Бар адамды құрметтеп Бас иеміз,біз. Ойын «Кім жылдам» сұарақ жауап 1. Қағаздың түрлерін ата Баспалық қағазЖазбалыққағаз | Сәлемдеседі Жылдам жауап береді | Мадақтау Мақтау, мадақтау | Жағымды музыка Алдыңғы білім |
Жаңа білім | СызбажәнесуретсалуқағазыСіңіргішқағаз Аппараттық қағаз. Көшірмелік қағазОрамдыққағаз Өнеркәсіптік-техникалыққағаз
Дескриптор:
Оқушылар, мұқият тыңдаймыз, жұмбақты шешеміз 1)Астау десе болады, Науа десе болады. Су iшiнде тұрса да, Суға ол қашан толады?(Қайық) . 2)Жаз шыққанда жатпайды, Суға салсаң батпайды. Көмегімен адамның Көлдің бетін таптайды.(Кеме) 3)Аяғы жоқ, қолы жоқ, Не жүретін жолы жоқ. Мініп алсаң заулайды, Бірақ, ізі қалмайды. (катер) 4) Тап-тап, табаны ақ, Табаны жалпақ қоян ақ. Басып кетсе ізі жоқ, Бауыздаса қаны жоқ. (Кеме) Тақтаға қараймыз, суреттерге назар аударамыз Дескриптор: Суда жүзетін транспорттың түрлерімен танысады. Сергітусәті: Пойыз | Жұмбақтарды шешеді | Өзін -өзі бағалау | Слайд |
| Кәне, кімнің бойы ұзын Паровозы сол пойыздың Қатар-қатар тұрайық Пойызды біз құрайық. Ал, паровоз, баста алға Бәрімізді басқар да. Пыш-пыш, пыш-пыш, біз кеттік. Жүрісті тым үдеттік Гу-гу, гу-гу гуілде Қалып қойма бәрің де Жарайсыздар! Бүгін біз сіздермен қағаздан қайық жасайтын боламыз. Нұсқаулыққа қараймыз. Шығармашылық жұмыс Дескриптор:
«Жәрмеңке» әдісі Оқушылар өз жұмыстарын жәрмеңкеде таныстырады «Баспалдақ» әдісі | Іс-қмылды қайталайды Қауіпсіздік ережесін сақтап жұмысты орындайды | Мадақтау | Музыка Нұсқаулық https://youtu.be/0CAIA M6_e8U |