Файл: Оулыты тарауларына арналан сабатарды ысамерзімді жоспарлары саба.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.01.2024
Просмотров: 330
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
-
сабақ
Ортақ тақырып: Бөлімше: | Менің отбасым және достарым 1.1. Мен және менің отбасым | |||||
Педагогтің аты-жөні: | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Отбасындағы қамқорлық | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.1.1.3 – отбасы мүшелерінің арасындағы қамқор қарым-қатынастың маңызын түсіндіріп, мысалдар келтіру. | |||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар:
Көптеген оқушылар:
Кейбір оқушылар:
| |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Басы | ФТ. Мұғалім сабақты бастайды. Сабақта бұл салмақты, Зейінді әрі жан-жақты. Қалып қоймай жазып ал, Сөзді бөлме, құлақ сал. Анық сөйле сөзіңді, Ұқсын десең өзіңді. Мұғалім сабақ тақырыбын хабарлайды. – Сабақта не туралы айтатын боламыз. | Сәлемдесіп, өлең жолдарын тыңдап, түсінгендерімен бөліседі. Сабақтың тақырыбы туралы ойларымен бөліседі. | | Өлең жолдары |
|
арасындағы қарым-қатынас, отбасылық қамқорлық туралы айтатын боламыз. | | | |
Ортасы | ФТ. Мұғалім әңгіме ұйымдастырады.
кімдер кіреді?
тырысады. Тату-тәтті отбасындағы қамқорлық отбасы мүшелерінің арасында бөлінеді, үй тірлігін отбасы мүшелері бірігіп атқарады.
ФТ.Ж. Мұғалім оқулықтағы мәтін мен сұрақтар бойынша жұмыс ұйымдастырады.
| Сұраққа жауап бере отырып, әңгімелеседі. Оқулықтағы мәтін мен сұрақтар бойынша жұмыс орындайды. | ҚБ Тапсырма. Критерий А. Отбасы мүшелері мен олардың істерін бағыттаушы сызықпен қосады. Бұл үй жұмыстарын тағы кім орындай алатынын айтады. Дескриптор
сызықтармен отбасы мүшелері мен олардың атқаратын істерін қосады.
үй шаруасын отбасында кім атқаратынын жазады. | Оқулық Оқулық |
|
жасайсың ба? Өз жақындарыңа қандай істеріңмен қуаныш сыйлайсың? ФТ. Мұғалім сергіту сәтін ұйымдастырады. Үйде нешеу екенбіз? Кел, санайық екеуміз. Бас бармағым – папам. Балаң үйрек – мамам. Ортан терек – ағам. Шылдыр шүмек – мен. Кішкене бөбек – сен. Бір үйде біз нешеуміз, Бір үйде біз бесеуміз. Ж. Мұғалім оқушы дәптерінде тапсырмалардың орындалуын ұйымдастырады. Ж. Жұмыс дәптеріндегі тапсырмалардың орындалуын тексеруді ұйымдастырады. ФТ. Мұғалім оқушылардан сабақтың қорытындысын оқуды сұрайды. Отбасы – адамның ең құнды дүниесі. Отбасыларыңды өз жетістіктеріңмен жиірек қуантуға тырысыңдар.
| Сергіту жаттығуын орындайды. Оқушы дәптеріндегі тапсырмаларды орындайды. Оқи алатын оқушы сабақтың қорытындысын оқиды. | Дескриптор
Тапсырма. Критерий С.1. Суреттері салынған қойылымдарды ойнайды. Өзі қалай істеп, қандай сөздер айтатындығын көрсетеді. Дескриптор
қойылымдарды ойнайды.
| Оқушы дәптері |
| Туысқан және жақын адамдардың өмірін қалай жайлы, жеңіл етуге болады?
Әкеңе, анаңа өз сүйіспеншілігіңді қалай жеткізесің? Отбасының басқа мүшелеріне ше? | Мұғалім – оқушы, оқушы – оқушы диалогі арқылы орындалады. | | |
Соңы | ФТ. Рефлексия.
«Оқушы дәптеріндегі» С.2. тапсырманы орында. Сабақтың соңында өз жетістіктеріне баға береді. Сөйлемдерді жалғастыр: Мен ... біліп алдым. Мен есте сақтадым. Мен істей алдым. ҚБ. Мұғалім: – Жарайсыңдар, балалар! Барлықтарыңа сабақтағы жұмыстарың үшін алғыс білдіремін! | Білгендерімен бөліседі. «Оқушы дәптеріндегі» С.2. тапсырманы орындайды. | ҚБ | Оқушы дәптері |
-
сабақ
Ортақ тақырып: Бөлімше: | Бізді қоршаған әлем 2.1. Жергілікті жерді бағдарлау. | |||||
Педагогтің аты-жөні: | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Бағдарлау дегеніміз не? | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.2.1.1 – жергілікті белгілер бойынша көкжиек тұстарын анықтау. | |||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар:
Көптеген оқушылар:
Кейбір оқушылар:
| |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Басы | ФТ. Мұғалім сабақтың басын ұйымдастырады. – Сәлеметсіңдер ме, қымбатты балалар! Қоңырау сыңғырлап, сабаққа шақырды, Сабақта болыңдар зейінді, ақылды! Табиғатпен дос болып, құпиясын білуге, Үйреніңдер бақылап, жұмбақтарын шешуге. | Сәлемдеседі, сабақтың тақырыбымен танысады. | | |
| Мұғалім сабақтың тақырыбын хабарлайды: – Бүгінгі сабақта үлкен әрі қызықты жұмыс күтіп тұр. Біз бағдарлауды үйренеміз. | | | |
Ортасы | ФТ.Ұ Мұғалім әңгіме ұйымдастырады: – Мектеп ауласы мен мектепте жақсы бағдарлай аламыз ба, соны қайталайық. Мен сендерге жұмбақтар жасырамын, сендер оларды шешіп, қайда орналасқанын айтып, оларға жол сілтейсіңдер. | Әңгімелеседі. | | Жұмбақтар |
| Мектеп маңын қоршаған Балаларды қорғаған. (Мектеп дуалы) | Жұмбақтарды шешеді. | | |
| Ауласында мектептің Әдемі боп өседі. Өсіп қана қоймайды, Күзде жеміс береді. (Жеміс ағаштары) | | | |
| Заттарыңды қалдырып, Сабағыңа барасың. Үйге қайтар кезіңде Қиындықсыз аласың. (Гардероб) | | | |
| Ойшылдар мен білімпаздар мекені, Онда байлық ғасырларға жетеді. (Кітапхана) | | | |
| Секіріп, жүгіріп, Жаттығу жасайтын, | | |
| Мектепте жайлы орын, Денсаулықты шыңдайтын. (Спортзал) Сахнасында ән салып, Мереке өтетін Арнаулы орын бар, Атын оның табыңдар. (Акт залы) Үзілісте барамыз, Ас мәзірін қараймыз. Тамақтанып болған соң, Сыныптарға тараймыз. (Асхана) Денсаулықты тексеріп, Медбике апай жүреді. Арнаулы бір бөлме бар, Балалар оны біледі. (Медкабинет) – Жарайсыңдар, балалар! Сендер мектепте жақсы бағдар жасай аласыңдар. Бірақ көшеде, бейтаныс жерде қалай бағдарлауға болады? ФТ. Мұғалім оқулық бойынша жұмыс ұйымдастырады. Балалар мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді. | Оқушы дәптерімен жұмыс. А. тапсырмасын орындау. Оқулық бойынша жұмыс орындайды. | Тапсырма. Критерий А. Венгр сөзжұмбағын шешеді. Дескриптор
қатысы бар сөздерді табады.
Тапсырма. Критерий В. Сұрақтарға жауап береді. Бағыттаушы сызықтарға көкжиек | Оқушы дәптері Оқулық |
|
жергілікті жердегі белгілер (ерекше айқын белгілер) көмектеседі. Жергілікті белгілерге ағаштар, құрылыстар және т.б. жатады. Ж. Оқулықтағы суреттерді қарастырып, жергілікті белгілер бойынша бағдарлау туралы қорытынды жасаңдар (оқушыларға экран арқылы көрсетуге болатын кесте ұсынуға болады). ФТ. Мұғалім сергіту сәтін ұйымдастырады. Бір, екі, үш Жинап алдық күш, | Суреттерге қарап, жергілікті белгілер бойынша бағдарлау туралы қорытынды жасайды (оқушыларға экран арқылы көрсетуге болатын кесте ұсынуға болады). Сергіту жаттығуын орындайды. | тұстарын жазады. Дескриптор
анықтауға болатынын айтады.
сызықтарға С.О. деп жазады.
Тапсырма. Критерий С. тұсбағдардың суретін салып, оның не үшін қажет екендігін айтады. Дескриптор
екендігін біледі.
| Суреттер |
| Қарлығаш боп ұш. Төрт, бес, алты, Қарлығаш боп қалқы. Жеті, сегіз, тоғыз, он, Қарлығаш боп қон. Соз қолыңды оң жаққа, Соз қолыңды сол жаққа, Қолды айналдыр бұлданбай, Шеңбер жасап тұрғандай. | | | |
Енді сабаққа ораламыз (балалар парталарына отырады). Ж. Мұғалім оқушы дәптеріндегі тапсырмаларды тексеруді ұйымдастырады. | Оқушы дәптеріндегі тапсырмаларды орындайды. | Оқушы дәптері | ||
Соңы | ФТ. Рефлексия
| Үйренгендерімен бөліседі. | ҚБ | |
| «Оқушы дәптеріндегі» тапсырманы орындау. Аталғандардың ішінен таңдайды. ҚБ. – Жарайсыңдар, балалар! Барлықтарыңа сабақтағы жұмыстарың үшін алғыс айтамын! | «Оқушы дәптеріндегі» тапсырманы орындайды. Сабақтағы өз жұмысына баға береді. Белсенді жұмыс істедім. Жақсы жұмыс істедім. Бұдан да жақсы жұмыс істеуге болушы еді. | | Оқушы дәптері |
-
сабақ
Ортақ тақырып: Бөлімше: | Бізді қоршаған әлем 1.3. Менің атамекенім | |||||
Педагогтің аты-жөні: | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып:1 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Менің туған өлкем | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
| |||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар:
Көптеген оқушылар:
Кейбір оқушылар:
| |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Басы | Жұмысқа оң психологиялық көңіл күй қалыптастыру. Сәлемдесу:
| Оң психологиялық көңіл күй қалыптастырады. Сәлемдеседі:
(ұқсас қимыл) | | |