Файл: Мектеп айнар мектепгимназия коммуналды мемекеттік мекемесі.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 08.11.2023

Просмотров: 234

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Тексерілді:

Пәні: Қазақ тілі

Cабақ: Түбір сөз және туынды сөз

Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі

Күні: 10. 01.2018

Мұғалімнің аты – жөні: А. Сарбасова

Сынып: 3 «Ә», 3 «Г»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Түбір сөз және туынды сөз туралы түсінік қалыптастыру.

Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын берілген тапсырмалардан таба білу

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді

Кейбір оқушылар орындай алады:

Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Тақырыпты оқып, түсінгендерін айта алады.




Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Түбір сөз және туынды сөз




Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Сөз құрамы




Талқылауға арналған сұрақтар :

- Түбір сөз және туынды сөз дегеніміз не?

- Сөздердің қандай түрлері бар?




Не себепті ... деп ойлайсыз ?

Ишара:

Бағалау критерийі:

1. Түбір сөз және туынды сөзді ажырата алу.

2.Сөздердің мағынасын түсіну.

3.Тапсырмаларды дұрыс орындау.

Дескриптор:

1. Түбір сөз және туынды сөзді ажырата алады.

2.Сөздердің мағынасын түсінеді.

3.Тапсырмаларды орындайды.

Алдыңғы оқу:

Түбір сөз және туынды сөз

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы: 2 минут

3 минут

Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу.

«Ыстық ықылас»

«Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады.



Ортасы:

10 минут

2 минут

10 минут

10 минут

Жаңа сабақ: Түбір сөз және туынды сөз

1-жаттығу. Жалғау жалғанған сөздердің астын сыз.

Сергіту сәті. «Жаттығу жасау»

2-жаттығу. "Тез, ойла!" әдісі

Сөз құрамына талда

3-жаттығу. Туынды сөзді тауып қосымшасын белгіле

4-жаттығу. Туынды сөздерді теріп жаз.

оқулық, оқушы анықтамасы

А4 ақ қағаз, қаламсап

оқулық, дидактикалық материалдар

Соңы: 3 минут

Үйге тапсырма:

6-жаттығу 12 бет

Кері байланыс:

«Сұрақтар легі»

стикер

Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс

(тәрбие элементі)










Рефлексия

Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қай деңгейде өтті?

Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма?

(Тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым ?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?







Қорытынды бағалау




Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1.

2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1.

2.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім.

1.

2 .


Тексерілді:

Пәні: Қазақ тілі

Cабақ: Түбір сөз және туынды сөз

Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі

Күні: 12. 01.2018

Мұғалімнің аты – жөні: А. Сарбасова

Сынып: 3 «Ә», 3 «Г»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Түбір сөз және туынды сөз туралы түсінік қалыптастыру.

Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын берілген тапсырмалардан таба білу

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді

Кейбір оқушылар орындай алады:

Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Тақырыпты оқып, түсінгендерін айта алады.




Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Түбір сөз және туынды сөз




Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Сөз құрамы




Талқылауға арналған сұрақтар :

- Түбір сөз және туынды сөз дегеніміз не?

- Сөздердің қандай түрлері бар?




Не себепті ... деп ойлайсыз ?

Ишара:

Бағалау критерийі:

1. Түбір сөз және туынды сөзді ажырата алу.

2.Сөздердің мағынасын түсіну.

3.Тапсырмаларды дұрыс орындау.

Дескриптор:

1. Түбір сөз және туынды сөзді ажырата алады.

2.Сөздердің мағынасын түсінеді.

3.Тапсырмаларды орындайды.

Алдыңғы оқу:

Түбір сөз және туынды сөз

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы: 2 минут

3 минут

Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу.

«Ыстық ықылас»

«Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады.



Ортасы:

10 минут

2 минут

10 минут

10 минут

Жаңа сабақ: Түбір сөз және туынды сөз

1-жаттығу. Түбірі мен жұрнағын тауып белгіле

Сергіту сәті. «Жаттығу жасау»

2-жаттығу. "Тез, ойла!" әдісі

Сөз құрамына талда

3-жаттығу. Туынды сөзді тауып жаз

4-жаттығу. Зат есімді теріп жаз.

оқулық, оқушы анықтамасы

А4 ақ қағаз, қаламсап

оқулық, дидактикалық материалдар

Соңы: 3 минут

Үйге тапсырма:

6-жаттығу 14 бет

Кері байланыс:

«Сұрақтар легі»

стикер

Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс

(тәрбие элементі)










Рефлексия

Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қай деңгейде өтті?

Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма?

(Тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым ?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?







Қорытынды бағалау




Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1.

2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1.

2.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім.

1.

2 .


Тексерілді:

Пәні: Қазақ тілі

Cабақ: Түбір сөз және туынды сөз

Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі

Күні: 15. 01.2018

Мұғалімнің аты – жөні: Д. Мамыртаева

Сынып: 3 «Ә»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Түбір сөз және туынды сөз туралы түсінік қалыптастыру.

Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын берілген тапсырмалардан таба білу

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді

Кейбір оқушылар орындай алады:

Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Тақырыпты оқып, түсінгендерін айта алады.




Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Түбір сөз және туынды сөз




Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Сөз құрамы




Талқылауға арналған сұрақтар :

- Түбір сөз және туынды сөз дегеніміз не?

- Сөздердің қандай түрлері бар?




Не себепті ... деп ойлайсыз ?

Ишара:

Бағалау критерийі:

1. Түбір сөз және туынды сөзді ажырата алу.

2.Сөздердің мағынасын түсіну.

3.Тапсырмаларды дұрыс орындау.

Дескриптор:

1. Түбір сөз және туынды сөзді ажырата алады.

2.Сөздердің мағынасын түсінеді.

3.Тапсырмаларды орындайды.

Алдыңғы оқу:

Түбір сөз және туынды сөз

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы: 2 минут

3 минут

Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу.

«Ыстық ықылас»

«Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады.



Ортасы:

10 минут

2 минут

10 минут

10 минут

Жаңа сабақ: Түбір сөз және туынды сөз

1-жаттығу. Туынды сөз жаса

Сергіту сәті. «Жаттығу жасау»

2-жаттығу. "Тез, ойла!" әдісі

Туынды сөздерді теріп жаз

3-жаттығу. Сызбаларға сәйкес жаз

4-жаттығу. Туынды сөздерді теріп жаз.

5- жаттығу Туынды сөзге айналдырып жаз.

оқулық, оқушы анықтамасы

А4 ақ қағаз, қаламсап

оқулық, дидактикалық материалдар

Соңы: 3 минут

Үйге тапсырма:

6-жаттығу 16 бет

Кері байланыс:

«Сұрақтар легі»

стикер

Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс

(тәрбие элементі)










Рефлексия

Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қай деңгейде өтті?

Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма?

(Тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым ?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?







Қорытынды бағалау




Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1.

2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1.

2.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім.

1.

2 .


Тексерілді:

Пәні: Қазақ тілі

Cабақ: Түбір мен қосымшаның жазылуы

Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі

Күні: 16. 01.2018

Мұғалімнің аты – жөні: А. Сарбасова

Сынып: 3 «Ә», 3 «Г»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Түбір мен қосымшаның жазылуы туралы түсінік қалыптастыру.

Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын берілген тапсырмалардан таба білу

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді

Кейбір оқушылар орындай алады:

Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Тақырыпты оқып, түсінгендерін айта алады.




Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Түбір мен қосымшаның жазылуы




Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Сөз құрамы




Талқылауға арналған сұрақтар :

- Түбір мен қосымшаның жазылуы дегеніміз не?

- Сөздердің қандай түрлері бар?




Не себепті ... деп ойлайсыз ?

Ишара:

Бағалау критерийі:

1. Түбір мен қосымшаның жазылуын ажырата алу.

2.Сөздердің мағынасын түсіну.

3.Тапсырмаларды дұрыс орындау.

Дескриптор:

1. Түбір мен қосымшаның жазылуын ажырата алады.

2.Сөздердің мағынасын түсінеді.

3.Тапсырмаларды орындайды.

Алдыңғы оқу:

Түбір сөз және туынды сөз

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы: 2 минут

3 минут

Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу.

«Ыстық ықылас»

«Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады.



Ортасы:

10 минут

2 минут

10 минут

10 минут

Жаңа сабақ: Түбір мен қосымшаның жазылуы

1-жаттығу. Буындарды ажырат

Сергіту сәті. «Жаттығу жасау»

2-жаттығу. "Тез, ойла!" әдісі

Сөйлемдерді көшіріп жаз

3-жаттығу. Сөздерді топтап теріп жаз

4-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті қосымшаны қойып жаз.

оқулық, оқушы анықтамасы

А4 ақ қағаз, қаламсап

оқулық, дидактикалық материалдар

Соңы: 3 минут

Үйге тапсырма:

5-жаттығу 18 бет

Кері байланыс:

«Сұрақтар легі»

стикер

Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс

(тәрбие элементі)










Рефлексия

Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қай деңгейде өтті?

Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма?

(Тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым ?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?







Қорытынды бағалау




Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1.

2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1.

2.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім.

1.

2 .


Тексерілді:

Пәні: Қазақ тілі

Cабақ: Түбір мен қосымшаның жазылуы

Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі

Күні: 17. 01.2018

Мұғалімнің аты – жөні: Д. Мамыртаева

Сынып: 3 «Ә»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Түбір мен қосымшаның жазылуы туралы түсінік қалыптастыру.

Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын берілген тапсырмалардан таба білу

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді

Кейбір оқушылар орындай алады:

Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Тақырыпты оқып, түсінгендерін айта алады.




Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Түбір мен қосымшаның жазылуы




Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Сөз құрамы




Талқылауға арналған сұрақтар :

- Түбір мен қосымшаның жазылуы дегеніміз не?

- Сөздердің қандай түрлері бар?




Не себепті ... деп ойлайсыз ?

Ишара:

Бағалау критерийі:

1. Түбір мен қосымшаның жазылуын ажырата алу.

2.Сөздердің мағынасын түсіну.

3.Тапсырмаларды дұрыс орындау.

Дескриптор:

1. Түбір мен қосымшаның жазылуын ажырата алады.

2.Сөздердің мағынасын түсінеді.

3.Тапсырмаларды орындайды.

Алдыңғы оқу:

Түбір мен қосымшаның жазылуы

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы: 2 минут

3 минут

Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу.

«Ыстық ықылас»

Қол алысып, қәне, біз,

Достасайық бәріміз.

Айтарым бар сендерге,

Тез тұрыңдар шеңберге.

Қандай жақсы бір тұру,

Достарменен бір жүру!

Қандай жақсы дос болу!

«Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады.



Ортасы:

10 минут

2 минут

10 минут

10 минут

Жаңа сабақ: Түбір мен қосымшаның жазылуы

1-жаттығу. Екі бағанды салыстыр

Сергіту сәті. «Жаттығу жасау»

2-жаттығу. "Тез, ойла!" әдісі

Қарамен жазылған сөздердің түбірі мен қосымшасын тап

3-жаттығу. Өзгерген сөзді теріп жаз

4-жаттығу. Қосымша қосып жаз.

оқулық, оқушы анықтамасы

А4 ақ қағаз, қаламсап

оқулық, дидактикалық материалдар

Соңы: 3 минут

Үйге тапсырма:

5-жаттығу 19 бет

Кері байланыс:

«Сұрақтар легі»

стикер

Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс

(тәрбие элементі)










Рефлексия

Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қай деңгейде өтті?

Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма?

(Тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым ?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?







Қорытынды бағалау




Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1.

2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1.

2.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім.

1.

2 .