ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.11.2023
Просмотров: 299
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Керекті жабдықтар | |
5 мин | Кері байланыс | Өткен тақырып бойынша түйген ойлары мен түсінбеген сұрақтарына байланысты пікірлерін айтады, ортаға салып, түсініктерін тереңдетеді. | | |
2 мин | Топқа бөлу | Таратылған кеспе қағаздар арқылы топқа бөлініп отырады. | Кеспе қағаздар | |
10 мин | Жаңа сабаққа кіріспе «Постер» қорғау | Жаңа сабақ бойынша алғашқы түсініктерін плакат бетіне түсіріп, ортаға шығып қорғап, бірінің ойын бірі толықтырады, тұжырым жасайды. | Плакат, Маркер | |
8 мин | Миға шабуыл Геометриялық прогрессия мен арифметикалық прогрессияның айырмашылықтары мен ұқсастығын табындар, салыстырыңдар. | Қойылған сұрақтарға әр оқушы жауап береді, бірінші оқушының келесі оқушы жауабын толықтырады. | Сұрақтар | |
17 мин | Оқулықпен жұмыс «Бағдаршам» бағалау стратегиясы | Оқулықтағы тақырыптқа сай есептерді шығарады және бағалау стратегиясы бойынша бірін-біріне көмек береді, қолдау көрсетеді. | Бағдаршам фигуралары, оқулық | |
3 мин | Рефлексия | Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасап, стикерге жазып түсінік парағына жапсырады. | Стикер, Бағалау парағы | |
Не сәтті өтті? | | |||
Не сәтсіз болды? | | |||
Нені дамыта алар едім? | |
Оқу ісі орынбасары: _______________________________
Сыныбы: ____9__________ Пәні: __алгебра______ Мерзімі:______
Сабақ тақырыбы: | Геометриялық прогрессия. Геометриялық прогрессияның п-ші мүшесінің формуласына есептер шығару |
Сабақ мақсаты: | Геометриялық прогрессия, геометриялық прогрессияның еселігі, геометриялық прогрессияның п-ші қосындысының формуласымен және геометриялық прогрессияның қасиеттерін танысу, есептер шығара білу |
Табыс критерийлері: |
|
Сабақ түрі: | Жаңа сабақты меңгерту сабағы – аралас сабақ |
Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Керекті жабдықтар | |
5 мин | Кері байланыс | Өткен тақырып бойынша түйген ойлары мен түсінбеген сұрақтарына байланысты пікірлерін айтады, ортаға салып, түсініктерін тереңдетеді. | | |
5 мин | Ой қозғау Берілген сандардың геометриялық немесе арифметикалық прогрессиялық сандар тізбегі екенін қалай ажыратамыз? | Оқушылар өздерінің түсініктері бойынша жауап береді, тақырып бойынша ой түйіндей алады. | | |
12 мин | «Фишбоун» әдісі «Геометриялық прогрессия және осы тақырыпта есепте шығару» | Жұптық жұмыс жасау арқылы оқушылар бірін-біріне сұрақтар қояды және жауап іздейді. | Плакат, маркер | |
20 мин | «Крестик-нөлдік» әдісі. Жұп бойынша Х және О белгілерін сызылған сызбаға жазу арқылы бәсекелесе есептер шығару керектігін түсіндіру | Оқулықтан тақырыпқа сай берілген есептерді шығару арқылы Х және О белгілерін сызбаға толтыру арқылы бәсекелеседі. | Х-О сызбасы, плакат, маркер | |
3 мин | Рефлексия | Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасап, стикерге жазып түсінік парағына жапсырады. | Стикер, Бағалау парағы | |
Не сәтті өтті? | | |||
Не сәтсіз болды? | | |||
Нені дамыта алар едім? | |
Оқу ісі орынбасары: _______________________________
Сыныбы: ____9__________ Пәні: __алгебра______ Мерзімі:_______
Сабақ тақырыбы: | Геометриялық прогрессия. Геометриялық прогрессияның п-ші мүшесінің формуласына есептер шығару |
Сабақ мақсаты: | Геометриялық прогрессия, геометриялық прогрессияның еселігі, геометриялық прогрессияның п-ші қосындысының формуласымен және геометриялық прогрессияның қасиеттерін танысу, есептер шығара білу |
Табыс критерийлері: |
|
Сабақ түрі: | Жаңа сабақты меңгерту сабағы – аралас сабақ |
Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Керекті жабдықтар | |
5 мин | Кері байланыс | Өткен тақырып бойынша түйген ойлары мен түсінбеген сұрақтарына байланысты пікірлерін айтады, ортаға салып, түсініктерін тереңдетеді. | | |
10 мин | Логикалық сұрақ. Алты таңбалы санның бiрiншi цифры төртiншiсiмен, екiншiсi бiсiншiсiмен, ал екіншiншiсi алтыншы цифрмен беттеседi. Бұл санның 7, 11 және 13 сандарына еселiк екенiн дәлелдеңдер. Шешуi: санның бiрiншi цифрын а, екiншiсiн b, үшiншiсiн с әрiптерiмен белгiлесек, берiлген сан abcabc түрiнде жазылады. Бұдан abcabc=1000abc+abc=1001abc=7*11*13abc | Логикалық сұрақ | ||
17 мин | «Крестик-нөлдік» әдісі. Жұп бойынша Х және О белгілерін сызылған сызбаға жазу арқылы бәсекелесе есептер шығару керектігін түсіндіру | Оқулықтан тақырыпқа сай берілген есептерді шығару арқылы Х және О белгілерін сызбаға толтыру арқылы бәсекелеседі. | Х-О сызбасы, плакат, маркер | |
10 мин | Топтық жұмыс. «Мозайка» әдісі. Геометриялық прогрессия және п-ші мүшесінің формуласына байланысты есептерден құралған пазлдар тарату | Геометриялық прогрессияға берілген есептер мен олардың қасиеттеріне қатысты жазылған пазлдарды құрастыру арқылы белгілі фигураны құрастырады . | Пазлдар, геометрия-лық фигура-лар | |
3 мин | Рефлексия | Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасап, стикерге жазып түсінік парағына жапсырады. | Стикер, Бағалау парағы | |
Не сәтті өтті? | | |||
Не сәтсіз болды? | | |||
Нені дамыта алар едім? | |
Оқу ісі орынбасары: _______________________________
Сыныбы: ____9__________ Пәні: __алгебра______ Мерзімі:_______
Сабақ тақырыбы: | Геометриялық прогрессияның алғашқы п мүшесінің қосындысының формуласына есептер шығару |
Сабақ мақсаты: | Геометриялық прогрессияның алғашқы п мүшесі қосындысының формуласымен танысып, осы формуланы қолдану арқылы есептер шығаруды үйрену |
Табыс критерийлері: |
|
Сабақ түрі: | Жаңа сабақты меңгерту сабағы – аралас сабақ |
Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Керекті жабдықтар | |
5 мин | Кері байланыс | Өткен тақырып бойынша түйген ойлары мен түсінбеген сұрақтарына байланысты пікірлерін айтады, ортаға салып, түсініктерін тереңдетеді. | | |
2 мин | Топқа бөлу | Таратылған кеспе қағаздар арқылы топқа бөлініп отырады. | Кеспе қағаздар | |
13 мин | «Түймедақ» әдісі Топтарға плакат, маркер тарату, геометриялық прогрессия бойынша ұғымдарды қағаз бетіне түсіруін түсіндіру | Геометриялық прогрессия, оның элементтері, геометриялық прогрессия есептерін шығаруда жолдарын плакатқа түсіріп, әрбір топ қорғайды, келесі топ мүшелеріне түсіндіреді. | | |
20 мин | «Крестик-нөлдік» әдісі. Жұп бойынша Х және О белгілерін сызылған сызбаға жазу арқылы бәсекелесе есептер шығару керектігін түсіндіру | Оқулықтан тақырыпқа сай берілген есептерді шығару арқылы Х және О белгілерін сызбаға толтыру арқылы бәсекелеседі. | Х-О сызбасы, плакат, маркер | |
| Табыс критерийлеріне сүйеніп, бағалау жүргізу | Табыс критерийлеріне байланысты өзін-өзі бағалу жүргізу | | |
3 мин | Рефлексия | Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасап, стикерге жазып түсінік парағына жапсырады. | Стикер, Бағалау парағы | |
Не сәтті өтті? | | |||
Не сәтсіз болды? | | |||
Нені дамыта алар едім? | |
Оқу ісі орынбасары: _______________________________
Сыныбы: ____9__________ Пәні: __алгебра______ Мерзімі:______
Сабақ тақырыбы: | Геометриялық прогрессияның алғашқы п мүшесінің қосындысының формуласына есептер шығару |
Сабақ мақсаты: | Геометриялық прогрессияның алғашқы п мүшесі қосындысының формуласымен танысып, осы формуланы қолдану арқылы есептер шығаруды үйрену |
Табыс критерийлері: |
|
Сабақ түрі: | Аралас сабақ |