ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.11.2023
Просмотров: 300
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Керекті жабдықтар | |
5 мин | Кері байланыс | Өткен тақырып бойынша түйген ойлары мен түсінбеген сұрақтарына байланысты пікірлерін айтады, ортаға салып, түсініктерін тереңдетеді. | | |
2 мин | Топқа бөлу | Таратылған кеспе қағаздар арқылы топқа бөлініп отырады. | Кеспе қағаздар | |
13 мин | «Джиксо» әдісі Топтарға плакат, маркер тарату. «Геометриялық прогрессия ұғымы» | Берілген тақырып бойынша топтар өз ойларын плакатқа түсіреді, уақыт бойынша келесі топтың жұмысын жалғастырады, ойларын жинақтайды, қателерді түзейді. Қорытынды ойларын айтады. | Плакат, маркер | |
20 мин | «Крестик-нөлдік» әдісі. Жұп бойынша Х және О белгілерін сызылған сызбаға жазу арқылы бәсекелесе есептер шығару керектігін түсіндіру | Оқулықтан тақырыпқа сай берілген есептерді шығару арқылы Х және О белгілерін сызбаға толтыру арқылы бәсекелеседі. | Х-О сызбасы, плакат, маркер | |
| Табыс критерийлеріне сүйеніп, бағалау жүргізу | Табыс критерийлеріне байланысты өзін-өзі бағалу жүргізу | | |
3 мин | Рефлексия | Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасап, стикерге жазып түсінік парағына жапсырады. | Стикер, Бағалау парағы | |
Не сәтті өтті? | | |||
Не сәтсіз болды? | | |||
Нені дамыта алар едім? | |
Оқу ісі орынбасары: _______________________________
Сыныбы: ____9__________ Пәні: __алгебра
______ Мерзімі:_______
Сабақ тақырыбы: | Шексіз кемімелі геометриялық прогрессия мүшелерінің қосындысының формуласы |
Сабақ мақсаты: | Шексіз кемімелі геометриялық прогрессия ұғымымен, шексіз кемімелі геометриялық прогрессияның қосындысының формуласымен танысып, осы формуланы қолданып есептер шығаруды үйрену |
Табыс критерийлері: |
|
Сабақ түрі: | Жаңа сабақты меңгерту сабағы – аралас сабақ |
Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Керекті жабдықтар | |
5 мин | Кері байланыс | Өткен тақырып бойынша түйген ойлары мен түсінбеген сұрақтарына байланысты пікірлерін айтады, ортаға салып, түсініктерін тереңдетеді. | | |
2 мин | Топқа бөлу | Таратылған кеспе қағаздар арқылы топқа бөлініп отырады. | Кеспе қағаздар | |
10 мин | «Постер» әдісі Топтарға плакат, маркер тарату, тақырып бойынша алғашқы пайымдаулары бойынша ұғымдарды қағаз бетіне түсіруін түсіндіру | Геометриялық прогрессия, оның элементтері, геометриялық прогрессия есептерін шығаруда жолдарын плакатқа түсіріп, әрбір топ қорғайды, келесі топ мүшелеріне түсіндіреді. | Плакат, маркер | |
20 мин | Оқулықпен жұмыс Табыс критерийлеріне сүйеніп, бағалау жүргізу | Оқулықтан тақырыпқа сай берілген есептерді шығарады, табыс критерийлерін құрастырады және бағалау жүргізеді. | Оқулық, дидактика-лық материал-дар | |
5 мин | Логикалық сұрақ Қазір немересі 4 жаста, ал атасы 59 жаста. Қанша жылдан кейін атасы немересінен 6 есе үлкен болады? Ж: 6(х+4)=х+59 (7 жылдан соң) | Логикалық сұраққа жауап береді, логикалық ойлай білуі мен сыни көзқарасы таныта білу дағдылары қалыптасады. | Логикалыө сұрақ | |
3 мин | Рефлексия | Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасап, стикерге жазып түсінік парағына жапсырады. | Стикер, Бағалау парағы | |
Не сәтті өтті? | | |||
Не сәтсіз болды? | | |||
Нені дамыта алар едім? | |
Оқу ісі орынбасары: _______________________________
Сыныбы: ____9__________ Пәні: __алгебра______ Мерзімі:_______
Сабақ тақырыбы: | Шексіз кемімелі геометриялық прогрессия мүшелерінің қосындысының формуласына есептер шығару |
Сабақ мақсаты: | Шексіз кемімелі геометриялық прогрессия ұғымымен, шексіз кемімелі геометриялық прогрессияның қосындысының формуласымен танысып, осы формуланы қолданып есептер шығаруды үйрену |
Табыс критерийлері: |
|
Сабақ түрі: | Аралас сабақ |
Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Керекті жабдықтар | |
5 мин | Кері байланыс | Өткен тақырып бойынша түйген ойлары мен түсінбеген сұрақтарына байланысты пікірлерін айтады, ортаға салып, түсініктерін тереңдетеді. | | |
2 мин | Топқа бөлу | Таратылған кеспе қағаздар арқылы топқа бөлініп отырады. | Кеспе қағаздар | |
10 мин | «Фишбоун» әдісі Топтарға плакат, маркер тарату. «Шексіз кемімелі геометриялық прогрессия мүшелерінің қосындысы» | Берілген тақырып бойынша топтар өз ойларын плакатқа түсіреді, уақыт бойынша келесі топтың жұмысын жалғастырады, ойларын жинақтайды, қателерді түзейді. Қорытынды ойларын айтады. | Плакат, маркер | |
15 мин | «Крестик-нөлдік» әдісі. Жұп бойынша Х және О белгілерін сызылған сызбаға жазу арқылы бәсекелесе есептер шығару керектігін түсіндіру | Оқулықтан тақырыпқа сай берілген есептерді шығару арқылы Х және О белгілерін сызбаға толтыру арқылы бәсекелеседі. | Х-О сызбасы, плакат, маркер | |
10 мин | Шағын тест құрастыру | Тақырыпқа сай топтар тест құрастырады және бір-бірімен алмастырады, жауабын шешеді. | Тест | |
3 мин | Рефлексия | Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасап, стикерге жазып түсінік парағына жапсырады. | Стикер, Бағалау парағы | |
Не сәтті өтті? | | |||
Не сәтсіз болды? | | |||
Нені дамыта алар едім? | |
Оқу ісі орынбасары: ______________________________
Сыныбы: ____9__________ Пәні: __алгебра______ Мерзімі:_______
Сабақ тақырыбы: | Математикалық индукция әдісі |
Сабақ мақсаты: | Математикалық индукция әдісімен танысып, осы әдісті қолдану арқылы есептер шығаруды үйрену |
Табыс критерийлері: |
|
Сабақ түрі: | Жаңа сабақты меңгерту |
Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Керекті жабдықтар | |
5 мин | Кері байланыс | Өткен тақырып бойынша түйген ойлары мен түсінбеген сұрақтарына байланысты пікірлерін айтады, ортаға салып, түсініктерін тереңдетеді. | | |
2 мин | Топқа бөлу | Таратылған кеспе қағаздар арқылы топқа бөлініп отырады. | Кеспе қағаздар | |
10 мин | «Постер» әдісі Топтарға плакат, маркер тарату. «Математикалық индукция ұғымы» | Берілген тақырып бойынша топтар өз ойларын плакатқа түсіреді, уақыт бойынша келесі топтың жұмысын жалғастырады, ойларын жинақтайды, қателерді түзейді. Қорытынды ойларын айтады. | Плакат, маркер | |
15 мин | «Крестик-нөлдік» әдісі. Жұп бойынша Х және О белгілерін сызылған сызбаға жазу арқылы бәсекелесе есептер шығару керектігін түсіндіру | Оқулықтан тақырыпқа сай берілген есептерді шығару арқылы Х және О белгілерін сызбаға толтыру арқылы бәсекелеседі. | Х-О сызбасы, плакат, маркер | |
10 мин | Шағын тест құрастыру | Тақырыпқа сай топтар тест құрастырады және бір-бірімен алмастырады, жауабын шешеді. | Тест | |
3 мин | Рефлексия | Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасап, стикерге жазып түсінік парағына жапсырады. | Стикер, Бағалау парағы | |
Не сәтті өтті? | | |||
Не сәтсіз болды? | | |||
Нені дамыта алар едім? | |
Оқу ісі орынбасары: ______________________________
Сыныбы: ____9__________ Пәні: __алгебра______ Мерзімі:_______
Сабақ тақырыбы: | Математикалық индукция әдісіне есептер шығару |
Сабақ мақсаты: | Математикалық индукция әдісімен танысып, осы әдісті қолдану арқылы есептер шығаруды үйрену |
Табыс критерийлері: |
|
Сабақ түрі: | Жаңа сабақты меңгерту |