ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 30.11.2023
Просмотров: 212
Скачиваний: 3
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқамерзімді жоспар
№14-сабақ.
Бөлім: | 12- бөлім. Қазақстанның айтыс өнері мен сөз мәдениеті. Ринат Зайытов пени Аманғали Кәріпжановтың айтысы |
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы: | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Айтыс - қазақтың төл өнері |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 8.1.2.1-тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну,детальді ақпаратты анықтау 8.2.5.1-пікірталасқа қатысушылардың берілген тақырып бойынша өз пікірлерін сенімді дәлелдеуі,қойылған сұрақтарға еркін жауап беру; |
Сабақтың мақсаты: | тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну,детальді ақпаратты анықтай алады; пікірталасқа қатысушылардың берілген тақырып бойынша өз пікірлерін сенімді дәлелдейді,қойылған сұрақтарға еркін жауап бере біледі; |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басы | Ұйымдастыру кезеңі: (Ұ) “Гүлмен тілек” әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру. Слайдта ребус беріледі Оқушылар ребусты шешеді, жаңа сабақ тақырыбын айтады. Оқушыларды сабақ мақсатымен таныстыру,бағалау критерийі тақтада көрсетілді. | | Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны | | |
Сабақтың ортасы | (Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Сөздік жұмыс | Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасайды. Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың айтылым дағдысы қалыптасады. Айтылым Әдеби-литературный Шешен-оратор Тапқырлық-находчивость Маңыз-смысл, содержание Ақындық-поэтический Әдептілік-учтивый, вежливый Сыншы-критик | Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. | | |
| 7-тапсырма Жеке жұмыс Қосымша тапсырма Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы(ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі | Жазылым Айтылым Айтыстың қазақ тілінің сөздік қорын дамытуға қосқан үш маңызды ерекшелігін айтады. Мәтін бойынша «Қос жазба» күнделігін толтырады. Айтылым «Айтыс дегеніміз не?» (топтастыру әдісі) Әр түрлі тақырыпты қамтиды Халық ауыз әдебиетінің бір түрі Ұлттық өнер Айтыс Екі ақынның өлеңмен тартысы Халық өмірінің көрінісі Өнер жарысы Сөз сайысы | Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді | 8-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері | |
| Тапсырма Топтық жұмыс Оқулықта берілген тапсырмаларды орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. 13-тапсырма Жұптық жұмыс Мұғалім бағыт-бағдар береді. Оқушылардың түсінбеген тұстарына көмек береді. | Айтылым «Кім көп біледі?» ойыны. Үш топқа бөлінеді. 1-топ: Айтыс өнері адам бойындағы қандай қасиеттерді қалыптастырады?.» 2-топ: «Ойын ережесі қандай?» Топтық тапсырманы орындау үшін «Кубизм» тәсілін пайдаланады. 3-топ: Сөзжұмбақ құрастырады. Айтылым Сұрақтарға жауап береді. Көршісімен диалог құрады.Болжайды. Диалог барысында «Жуан,жіңішке сұрақтарды» қолданады. | Дескриптор: Жалпы – 5 балл. -Тапсырманы орындайды - Ақпаратпен бөліседі. -Сөзжұмбақ құрастырады -Сипаттайды -Әңгіме құрастырады «Екі жұлдыз, бір тілек» тәсілі. Дескриптор 4 балл -Сұхбат құрады -Сұрақ қояды. | 8-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері Интербелсенді тақта Слайдтар Ақ парақтар | |
Сабақтың соңы Бағалау | 9-тапсырма Оқулықта берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. 10-тапсырма Жеке жұмыс Оқушылардың қате кеткен тұстарын түзетеді. 11- тапсырмав Жеке жұмыс 12- тапсырма Жеке жұмыс «Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім оқушылардың рефлексиясын тыңдайды. Үйге тапсырма | Жазылым Айтысқа қажетті үш талапты жазады.Түсіндіреді.Жазғанын дәлел келтіріп, талдайды. Мәтін бойынша қою қаріппен берілген сөздерге сұрақ қояды. «8 бұрыш ішінде» стратегиясын қолданады. Айтылым Мәтінде: «Айтыскер ақын өлеңді ойдан тез шығаратын дарынды, терең ойлы, ұтқыр жауап беретін, логикалық ойлауы күшті жан болуы керек», - делінген. Ол нені білдіреді? Жазылым Тірек сөздерді қатыстырып, үш- төрт кезектес салалас құрмалас сөйлем құрайды. Айтылым Сұрақтарға жауап береді. Рефлексия Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. 8-тапсырма Айтыс түрлерін жазып келеді. | Дескриптор: Жалпы - 3 балл. - Сөйлем құрайды -Мағынасын ашады Смайликтерді қолданып кері байланыс орнатады. Дескриптор 3 балл -Тапсырманы орындайды Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін» | Плакаттар Кесте | |
Қысқамерзімді жоспар
Бөлім: | 12- бөлім. Қазақстанның айтыс өнері мен сөз мәдениеті. Ринат Зайытов пени Аманғали Кәріпжановтың айтысы | |||||||
Педагогтің аты-жөні: | | |||||||
Күні: | | |||||||
Сыныбы: | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: | |||||||
Сабақтың тақырыбы: | Айтыстың түрлері | |||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 8.2.6.1-кесте,диаграмма,нұсқаулық шартты белгілер мен сызбаларда берілген ақпаратты талдау ,баға бер 8.5.1.1 етістіктің бұйрық райының жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану | |||||||
Сабақтың мақсаты: | кесте,диаграмма,нұсқаулық шартты белгілер мен сызбаларда берілген ақпаратты талдай алады ,баға береді; публицистикалық стильдің (мақала,интервью) тілдік ерешеліктерін талдай алады. | |||||||
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы | (Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
| Дескриптор 3 балл -Сұрақтарға жауап береді ҚБ Бас бармақ | Оқулық, жұмыс дәптерлері. | |||||
| (Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. | Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасайды. Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың айтылым дағдысы қалыптасады. | Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру | | ||||
Сабақтың ортасы | Сөздік жұмысы 1-тапсырма. Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқып түсіндіріп береді, жаттығуларды орындатады. 4-тапсырма Жұптық жұмыс Мұғалім бағыт-бағдар береді. | Жазылым Жұп-пара Сынайды-критиковать Тыңдарман-слушатели Ойын- тойда-на пире Бөл-разделить Жұмбақ-загадка Айтылым Жұмбақ айтып, өзі де шешеді. Жұмбақ айтыстың не екенін түсіндіреді. Мұғалімнің көмегімен жұмбақ айтыс туралы талқылайды. Мысал келтіреді. Айтылым Сыныптасымен жұптасып сурет бойынша талқылау жұмыстарын жүргізеді. Сұрақтарға жауап береді. | Дескриптор: Жалпы – 3 балл. - Тапсырмаларды орындайды. Смайликтер арқылы бағалау. Дескриптор 4 балл -Суретпен жұмыс жасайды. | Оқулық, жұмыс дәптерлері. Сөздіктер Ақ парақтар | ||||
| 3-тапсырма. Оқулықта берілген тапсырмаларды орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. Қосымша тапсырма Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы(ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі | Оқылым 1-топ: Мәтін мазмұнын ұға отырып, айтыстың түрлеріне тоқталып, «Қос жазба» күнделігіне түсіріп, талқылайды. 2-топ: «Тұжырымдамалық карта» тәсілі бойынша мәтінді талдайды. 3-топ: «Аквариум» әдісін қолдана отырып, тапсырманы орындайды. Айтылым | Дескриптор: Жалпы – 5 балл. -Тапсырма орындайды -Тұжырымдайды -Салыстырады -Мәтінді талдайды -Мәтіннің негізгі ойын ашады «Шапалақтау» тәсілі арқылы кері байланыс жасалады. | Оқулық, жұмыс дәптерлері. Интербелсенді тақта Слайдтар | ||||
| 2-тапсырма. Жеке жұмыс Оқулықта берілген тапсырмаларды орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. 5- тапсырма Жеке жұмыс Ойтаразы Жеке жұмыс | Оқылым Айтылым Жазылым Айтыстың түрлерімен танысады. Айтыс туралы білетінін айтады. Сызбаны дәптерге жазады. Қосымша мұғалім ұсынған тапсырманы орындайды. Оқылым Жазылым Айтыс түрлерінің негізгі белгілерін анықтап, кестеге жазады. Айтылым «бес саусақ» тәсілі бойынша өтілген тақырып бойынша қорытындылайды. | Дескриптор: Жалпы – 3 балл. - Сұрақ дайындайды. -Түсіндіреді | Оқулық, жұмыс дәптерлері. | ||||
Сабақтың соңы Бағалау | «Бір ауыз сөз» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Үйге тапсырма | Жеке жұмыс: Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын келесі сөздерді айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, т.б. Қазіргі айтыс ақындары мен бұрынғы кездегі айтыс ақындарын салыстырады. «Венн диаграммасы» тәсілі | Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 балл бойынша әр оқушының балын қойып бағалайды. | |
Қысқамерзімді жоспар
№16-сабақ.
Бөлім: | 12- бөлім. Қазақстанның айтыс өнері мен сөз мәдениеті. Ринат Зайытов пени Аманғали Кәріпжановтың айтысы |
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы: | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Айтыстың түрлері |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 8.3.3.1-прозалық және поэзиялық шығармалардың композициялық құрылымын анықтау,кейіпкердің іс - әрекетіне немесе лирикалық кейіпкердің образына баға беру; 8.4.1.1-мәтіндердің жанрлық және стильдік ерекшелігін сақтап, пікір жазу; |
Сабақтың мақсаты: | прозалық және поэзиялық шығармалардың композициялық құрылымын анықтайды,кейіпкердің іс - әрекетіне немесе лирикалық кейіпкердің образына баға бере біледі; мәтіндердің жанрлық және стильдік ерекшелігін сақтап, пікір жазады; |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы | (Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 1. Бәдік айтысы. 2. Жар-жар. 3. Жануар мен адамның айтысы. 4. Өлі мен тірінің айтысы 5. Жұмбақ айтысы. 6. Салт айтысы: 1) қыз бен жігіт айтысы; 2) ақындар айтысы. 7. Осы күнгі айтыстар. | Дескриптор 3 балл -Айтыстың түрлерін айтып шығады ҚБ Смайликтер | Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны | |||
| (Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. | Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікіін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасайды. Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың айтылым дағдысы қалыптасады | Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. | Бейнежазба | ||
Сабақтың ортасы | Сөздік жұмысы | Айтылым Бөленеді-обрадоваться Қыз ұзату-выдать замуж Қайғы-қасірет-страдание Ықылас-ілтипат-внимание Тәңірі-Бог | | 8-сынып оқулығы, жұмыс дәптері | ||
| №6-тапсырма: Оқулықта берілген тапсырмаларды орындатады, бақылайды, мысал көрсетеді. Қосымша тапсырма Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы(ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі | Оқылым Айтылым Берілген нұсқалардан айтыстың барлық түріне тән ерекшелікті анықтайды. Адасқан сөздерді дұрыс орналастырады. Айтылым «РАПТ» әдісі арқылы өмірмен байланыстырып орындайды. Р – кім? А – кім үшін? П – қандай? Т – кім (не) туралы? | Дескриптор: Жалпы – 3 балл. -Түсіндіерді. «Өзін- өзі бағалау» | 8-сынып оқулығы, жұмыс дәптері | ||
| №11-тапсырма: Жұптық жұмыс Оқулықта берілген тапсырмаларды орындатады, бақылайды, мысал көрсетеді. Тапсырма Топтық жұмыс Тапсырма Жеке жұмыс Сергіту сәті Қосымша ақпарат көздерінен мәлімет береді Тапсырма Жеке жұмыс Мұғалім оқушылардың қате кеткен тұстарына түзету жұмыстарын жасайды. 7- тапсырма Жеке жұмыс 10- тапсырма Жеке жұмыс 9- тапсырма Жеке жұмыс | Айтылым Сұрақтарға жауап береді. Көршісімен жұптасып, айтыс туралы сұхбат құрып, талқылайды. Түсіндіредіү. Жазылым Айтылым 1-топ: «Айтыс- сөз өнері» фотоколлаж дайындайды. Айтыскер ақындар туралы мәліметті пайдаланады, атақты айтыстарға тоқталады. Мысалы, «Біржан-Сара» айтысы. 2-топ: Тақырып бойынша түйінді ойларын «Блум таксономиясы» арқылы білдіреді. Ойбөліс «Айтыскер қандай болу керек». 3-топ: «Кубизм» әдісі арқылы айтыс өнерін сипаттайды. Жазылым Тақырыпқа қатысты берілген сөздермен сөйлем құрайды.«Маңдайдағы он сұрақ» тәсілін қолданып, сұраққа жауап береді. Жазылым Мәтіннен маңызды деп санайтын сөйлемдерді теріп жазып, «Екі жақты күнделігінде» түсіндіреді. Оқылым Айтылым Айтыстың қай түрінде ел басқаратын адамдар әділ сыналады? Жазылым Сөйлемдерді кезектес салалас құрмалас сөйлемге айналдырады. (біресе,кейде) Оқылым Айтылым Ойланып, жауап береді. | Дескриптор: Жалпы - 4 балл. -Сұхбаттасады -Толықтырады «Бағдаршам» тәсілі арқылыы кері байланыс орнатады. Дескриптор 5 балл -Атау жазады -Түйінді ой жазады -Сипаттайды «Бас бармақ» тәсілі Дескриптор 4 балл -Сөйлем құрайды «Бес саусақ» тәсілі арқылы кері байланыс жасалады. Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді -Сөйлем құрайды «Қоқыс жәшігі» тәсілі | 8-сынып оқулығы, жұмыс дәптері Интербелсенді тақта Слайдтар Ақ парақтар Плакаттар | ||
Сабақтың соңы Бағаалу | «Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім оқушылардың рефлексиясын тыңдайды. Үй тапсырмасы | Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. 8- тапсырма | Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», | |
Қысқамерзімді жоспар
№17-сабақ.
Бөлім: | 12- бөлім. Қазақстанның айтыс өнері мен сөз мәдениеті. Ринат Зайытов пени Аманғали Кәріпжановтың айтысы |
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы: | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Қазіргі кездегі айтыс. |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 8.1.5.1 - тірек сөздер, автор көзқарасы мен көңіл күйі арқылы негізгі ойды анықтау 8.1.4.1-орта көлемді прозалық,драмалық және поэзиялық шығармалардан үзінді тыңдау,тақырыбы мен идеясын талдау; |
Сабақтың мақсаты: | тірек сөздер, автор көзқарасы мен көңіл күйі арқылы негізгі ойды анықтай алады; орта көлемді прозалық,драмалық және поэзиялық шығармалардан үзінді тыңдай алады,тақырыбы мен идеясын талдай алады; |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы | І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу Білу және түсіну. Сұрақтарға жауап бер. 1.Қалай ойлайсың, айтыс қазақ халқынан басқа халықтарда бар ма? 2. Қазіргі кезде айтыста қандай мәселелер көтеріледі? 3.Қазіргі кездегі қандай айтыскер ақынды білесің? | Дескриптор 3 балл -Сұрақтарға жауап береді ҚБ Бас бармақ | Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны | |
| (Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. | Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасайды. Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың айтылым дағдысы қалыптасады. | Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. | Интербелсенді тақта |
Сабақтың ортасы | Сөздік жұмысы | Жазылым Майталман-искусный Ділмар-красноречивый Төрелік-судейство Ой түйеді-размышляет | | 8-сынып оқулығы, жұмыс дәптері |
| №1-тапсырма: Жұптық жұмыс Қосымша тапсырма Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы(ЗТГС) жеке қолдау | Айтылым Сұрақтарға жауап береді.. Досымен сұхбат құрады. Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. Айтылым «Шындық, жалған» ойыны. Бұл мәлімет шындық па, жалған ба? Өтілген мәтін бойынша мысалдар келтіреді. Мысалдарды оқуы кезінде оқушылар ол мысалдардың мәтінде бар , жоғын анықтайды. | Дескриптор: Жалпы – 3 балл. -Ойын айтады «Білім қоржыны» тәсілі | 8-сынып оқулығы, жұмыс дәптері |
| Тапсырма: Оқулықта берілген айдарындағы тапсырмаларды орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. 2- тапсырма Топтық жұмыс Мәтінмен жұмыс Тапсырма Жеке жұмыс Мұғалім бағыт- бағдар береді. 3- тапсырма Жеке жұмыс 4- тапсырма Жеке жұмыс Қосымша тапсырма Жеке жұмыс Ойтаразы Жеке жұмыс | Жазылым Сөздерден сөйлем құрайды. «Қос жазба күнделігін» қолданып түсіндіреді. Оқылым Айтылым Мәтінді оқиды. Түсінгендерін айтады. Топта тапсырманы орындайды. 1-топ: «Дана үкі» тәсілі арқылы мәтінді баяндайды. Мәтіннің негізгі ойын айқындап тұрған тірек сөздерді теріп жазып, кластер құрады. 2-топ: Сұрақтарға жауап береді. «6 Неліктен?» деген тәсіл арқылы сұрақтар құрастырады. 3-топ: «Семантикалық карта» бойынша тапсырма орындайды. Мәтін мазмұны бойынша кесте құрып жасайды. Жазылым Сөйлемдердегі сөздерді дұрыс орналастырып жазады. Жазылым Мәтіннен айтыскер ақынға қойылатын үш талапты жаазды. Түсіндіреді. Дәлел келтіріп айтып шығады. Неге таңдаған себебімен бөліседі. Айтылым Ақындар не себепті сол талапқа лайық болуы керек? Ой бөлісіп, өз пікірлерін білдіреді. Жазылым «Айтыс» сөзіне синквейн құрастырып, сипаттайды. Айтылым «Роунд- Робин» тәсілі арқылы тақырып бойынша қорытынды жасайды. | Дескриптор: Жалпы – 3 балл. - Сөйлем құрайды «Бағдаршам» тәсілі Дескриптор 5 балл -Тапсырманы орындайды -Сұрақтарға жауап береді -Мәтінді баяндайды «Өзара бағалау» топ жетекшісі топ мүшелерін бағалайды. Дескриптор 3 балл -Дұрыс орналастырады. «Бас бармақ» стратегиясы. | 8-сынып оқулығы, жұмыс дәптері Интербелсенді тақта Слайдтар Ақ парақтар Плакат |
Сабақтың соңы Бағалау | «Бір ауыз сөз» әдісі. Мұғалім оқушылардың рефлексиясын тыңдайды. Үйге тапсырма | Жеке жұмыс: Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіреді. Мақал- мәтелдер жазып келеді. «Біржан- Сара» айтысының мазмұнын оқып келеді. | Мұғалім 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. | |