ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.12.2023
Просмотров: 890
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
| Дескриптор:
58-жаттығу жазбаша орындалады. Сергіту сәті. Көзге арналған жаттығу. | Сөйлемдерді көшіріп жазады. Сөй- лемдегі қарамен жазылған сөздерді сөз құрамына талдайды. Көзге арналған жаттығулар орын- дайды. | | «Бас бар- мақ» әдісі арқылы бағалау. |
| Жұмбақты оқып, шешуін табады. Шешуі: төреші. Кітап сөзіне -пен, -ханақосымша- ларын жалғап айтады. Қай сөздің мағынасы өзгергенін тауып, талдау жасайды, жұрнақ пен жалғаудың ережесін естеріне түсіреді. | | ||
Соңы | Бекіту | Дәптердегі шығармашылық тапсыр- | Өзін-өзі | Түрлі түсті |
(5 мин) | Сабақтан игерген білімдеріне реф- | маны орындайды. Шешуі: хоккей. | бағалайды. | қарын- |
| лексия жасату мақсатында жұмыс | Хоккей ойыны туралы білетіндерін | | даштар, |
| дәптеріндегі тапсырма орындалады. | айтып, ой бөліседі. | | дәптер |
| Ребусты шешу. Хоккей ойыны туралы | | | |
| білетіндерін айту. | | | |
| Сабаққа белсенді қатысқан оқушылар- | | | |
| ды мадақтау. | | | |
| Үй тапсырмасы. 59-жаттығу. | | | |
| Оқулықтағы ережелерді қайталап, жат- | | | |
| тау тапсырылады. | | | |
| Рефлексия. «Білім ағашы» арқылы бір- | Сабаққа кері байланыс береді. | | Түрлі түсті |
| бірін бағалайды. | | стикерлер |
295
296
79-сабақ
Бөлім: | Дені саудың – жаны сау | ||||
Педагогтің аты-жөні | | ||||
Күні: | | ||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы | Жұрнақ пен жалғау | ||||
Оқу бағдар- ламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау; 2.1.6.1 интонацияны, вербалды емес тілдік құралдарды (қимыл, ым-ишара) қолданып, тақырыпқа (Сіз қалай ойлайсыз? Сіз не ұсынар едіңіз?) назарын аударту; 2.4.2.1 мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату; 2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау | ||||
Сабақтың мақсаты | Тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды. Интонацияға, вербал- ды емес тілдік құралдарға назар аударады. Мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажыратады. Мұғалімнің көмегімен жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап жазады. | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Басы (5 мин) | Психологиялық жағымды ахуал қалып- тастыру. Бала, бала, балақан, Кәне, қайсы алақан? Саусақтарың әйбат, Былай-былай ойнат. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Бір-бірімізге жақсы сөздер ай- тып, күнімізді сәттілікке бөлейік. | Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы бірге орындайды. | ҚБ. «Отшашу» арқылы бағалау. | |
Ортасы (35 мин) | 62-жаттығу ауызша орындалады. Өлеңмен жұмыс жүргізіледі. Қосымша- ның жұрнақ немесе жалғау екенін ажы- рату білігін бағалайды. Оқушылардың сыни ойлау, көшбасшылық дағдыларын дамыту мақсатында «Детектив» әдісі қолданылады. Дескриптор:
| Өлеңді мәнерлеп оқиды. Қарамен жазылған сөздердегі қосымшаның жұрнақ немесе жалғау екенін ажыратады. Берілген сөздерден үш сөйлем құрап жазады. Жұппен жұмыс ұйымдастырылады. Бір-бірінің қатесін тауып, түзетіп, орын- далған жұмысты өзара бағалайды. Жұмыстарын топта оқиды. Оқулықта берілген өлеңді тың- даушының назарын өзіне ауда- рып, дауыс интонациясын, қимыл мен ым-ишараны қолданып оқуы- на басшылық жасалады. Өлең не туралы екенін анықтай- ды. Өлеңдегі қимылды жасайды. | «Бас бар- мақ» әдісі арқылы бағалайды. «Бас бар- мақ» арқылы бағалау. | |
| 66-жаттығу саралау тапсырмасы ретінде орындалады. 1-деңгей. Хабарламадағы етістіктерді оқы. Не байқадың? | Спорт жарысы туралы оқылған хабарламаны оқып, қай сөздің көп қайталанғанын анықтайды. Керекті сөздермен алмастырып, қайта оқиды. | |
297
298
| 2-деңгей. Керекті сөздермен алмастырып, қайта оқы. 3-деңгей. Оқушылар,түрлерінен,Салтанаттарсөздерінде қандай жалғау түрлері кездесті? Осы сөздерді сөз құрамына талда. | Оқушылар,түрлерінен,Салта-наттарсөздерінде -лар,-лер,-таркөптік жалғаулары жалғанғанын анықтайды. | | |
Соңы | Бекіту | Дәптердегі шығармашылық | Өзін-өзі | Түрлі түсті |
(5 мин) | Сабақтан игерген білімдеріне рефлексия | тапсырманы орындайды. Құлыпта | бағалайды. | қарын- |
| жасату мақсатында жұмыс дәптеріндегі | жасырылған сөздерді табу үшін | | даштар, |
| тапсырма орындалады. Құлыпта жасы- | бос торкөздерге кілттегі тиісті | | дәптер |
| рылған сөздерді табу. | әріптерді қойып жазады. Шешуі: | | |
| Мәнерлеп сырғанау туралы өзара пікір | мәнерлепсырғанау. | | |
| алысып, әңгімелеу. | Мәнерлеп сырғанау туралы өзара | | |
| Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды | пікір алысып, әңгімелейді. | | |
| мадақтау. | | | |
| Үй тапсырмасы. 65-жаттығу. | | | |
| Оқулықтағы ережелерді қайталап, жат- | | | |
| тау тапсырылады. | | | |
| Рефлексия. «Білім ағашы» арқылы | Сабаққа кері байланыс береді. | | Түрлі түсті |
| оқушылар бір-бірін бағалайды. | | стикерлер |