ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.12.2023
Просмотров: 858
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
229
230
|
| 2 балл 2 балл 1 балл | | |
Дәптермен жұмыс 40-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып, сөйлемді көшіріп жазады. Қарамен жазылған сөйлемдегі сөздердің байланысын табады. Сөйлемдегі сөздердің дұрыс байланысуының қажеттігін дәлелдейді. | Көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып, көшіріп жазады. Қарамен жазылған сөздердің байланысын сұрақ қоя отырып анықтап, астын сызады. | Қолдау көрсету. | Оқулық, дәптер | |
Дәптермен жұмыс Дәптердегі шығармашылық тапсырма орындалады. Сызба бойынша сөйлем құрайды. Сөйлемдегі сөздердің байланысын табады. Дәлелдер келтіреді. Қатені тауып, түзету жұмыстарын жасайды. Сабақтан игерген білімдеріне рефлексия жасату мақсатында жұмыс дәптеріндегі «Өз жұмысыңды бағала» тапсырмасы орындатылады. Бірінші тұрған «Сауатты жазу»; екінші тұрған «Көркем жазу» дөңгелектері тиісті қарындаштармен боятылады. Нәтижелері топта жарияланады. | Оқушылар жұмыс дәптерінде берілген тапсырманы орындап, дұрыс жауапты жасыл түсті қарындашпен бояйды. | Мақтау, мадақтау. | Жұмыс дәптері, түрлі түсті қарындаштар | |
Үйге тапсырма. 39-жаттығу. Жеке сөздерді бір бөлек, өзара байланысқан сөздерді бір бөлек топтастырып жазу. | | | |
Соңы (5 мин) | (МК, Т) Сабақты бекіту және саралау Саралау тапсырмаларын орындату. | | | |
| Шығармашылық үзіліс 41-жаттығу 1-деңгей. Ребусты шеш, шешуін тақырып етіп алып, әңгімелеу мәтінін құрастыр. | Саралау тапсырмаларын орындайды. | Бірін-бірі бағалайды. | Саралау тапсырма- лары |
| 2-деңгей. Пайымдау мәтінін құрастырып жаз. | | | |
| 3-деңгей. Құраған мәтіндегі бір сөйлемді таңдап, сөздердің байланысын сызбамен сызып көрсет. | | | |
| Бекіту. «Бес саусақ» әдісі Бас бармақ – басты мәселе. Бүгінгі сабақта ең құнды мәселе не болды? Балаң үйрек – бірлесу. Мен топта/жұпта | Сабақтан алған жаңа ақпаратты, өзі білетін ақпаратты, әлі де талқылауды қажет | | Бес саусақ |
| қалай жұмыс жасадым? Кімге көмек бердім? Ортан терек – ойлану. Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым? Шылдыр шүмек – шынайылық. Сабақ маған ұнады ма? Неліктен? Кішкентай бөбек – көңіл күй ахуалы. Мен өзімді сабақта қалай сезіндім? | ететін мәліметті айтады. | | |
| Рефлексия Кері байланыс «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы жасалады. Өзінің қай баспалдақта тұрғанын анықтайды. | Оқушылар өздерінің қай баспалдақта тұрғанын анықтайды. | Өзін-өзі бағалайды. | Жетістік баспалдағы |
231
232
61-сабақ
Бөлім: | Менің туған өлкем | |||||
Педагогтің аты-жөні | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Өзіңді тексер | |||||
Оқу бағдарла- масына сәйкес оқыту мақсаттары | 2.2.1.1 сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу/сипаттау/ пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтау; 2.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу; 2.3.7.1 сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану; 2.4.2.6 сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу; 2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 2.3.3.1 оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша мұғалімнің көмегімен жоспар құру және тірек сөздерді пайдалана отырып, мазмұндама жазу | |||||
Сабақтың мақсаты | Сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу/сипаттау/ пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтайды. Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазады. Сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолданады. Сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табады. Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді. Оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша мұғалімнің көмегімен жоспар құрады және тірек сөздерді пайдалана отырып, мазмұндама жазады. | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Басы (5 мин) | Психологиялық жағымды ахуал орнату. (Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Сабақ мақсатын хабарлау. | Сыныптың оқу әрекетіне қызығушылығын ояту. | | |
Ортасы (35 мин) | Дәптермен жұмыс 1-жаттығу. Өлеңді мәнерлеп оқиды. Тиісті тыныс белгілерін қойып, өлеңді көшіріп жазады. Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына қарай ажыратып, сәйкес тыныс белгілерін қолданады. | Өлеңді мәнерлеп, түсініп оқиды. Өлеңдегі негізгі ойды сұрақтар қоя отырып анықтайды. Тиісті тыныс белгілерін қоя отырып, көшіріп жазады. | Мақтау, қолдау. Қолдау көрсету. | Оқулық, дәптер |
| | | | Оқулық |
| 2-жаттығу. Оқушылардың сөйлемдерді оқып, сөйлем түрлеріне қарай ажыратып, сәйкестендіру жасауына басшылық жасалады. Жұмыстарын топта жариялатып, бағалайды. | Сөйлемдерді сөйлем түрлерімен сәйкестендіреді, дәлелдейді. | | |
| Ойсергек! «Жолға шығу» ойыны. Ойын айналадағы заттарға талдау жасауға мүмкіндік береді. «Жолға шыққан жолаушы қандай заттарды алады?» деген сұрақ қойылады. Бірінші топ керекті заттар тізімін айтады, екінші топ ол заттар не үшін қажет екенін айтып беруі керек. | Топта талқыланған ойды қорытындылай отырып, ойын тұжырымдап жазады. | Мақтау, мадақтау. | Ойсергек |
| 3-жаттығу. Көп нүктенің орнына сын- сипатты білдіретін сөздерді қойып, мәтінді көшіріп жазады. Қарамен жазылған сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсетіп, дәлелдер келтіреді. |
сызбаның көмегімен сұрақ қояды. | | |
233
234
| Жұппен жұмыс Оқушылардың мәтін түрлерін ажырату тақырыбынан игерген білімдерін пысықтау жұмыстары жүргізіледі. «Интервью» стратегиясы бойынша жұбымен бірлесіп, оқулықта берілген сызбаға сәйкес бір оқушы әр бөлікке сұрақ қояды, екінші оқушы жауап береді. 4-жаттығу. Мәтінді QR-код арқылы тыңдайды. Оқулықта берілген сұрақтарға жауап береді. Берілген жоспар мен тірек сөздерді пайдаланып, мәтіннің мазмұнын жазады. | Мәтінді мұқият тыңдайды. Мазмұнын жоспар бойынша айтады. Жоспар мен тірек сөздерді қолдана отырып, мазмұндама жазады. Мәтінді оқиды. Қайталанып тұрған сөздерді мағынасы жуық сөздермен алмастырып оқиды. | Бір-бірінің қатесін тауып, түзетіп, орындалған жұмысты өзара бағалайды. | Оқулық, дәптер, сызба Оқулық, суреттер, QR- код, жоспар, тірек сөздер. Оқушылар- дың жазбасы (мазмұндама) |
Дескриптор:
| Оқушылардың жұмысы мұғалімнің жетекшілігімен дескриптор бойынша бағаланады. | 3 балл 3 балл 2 балл 2 балл | Дескриптор | |
Дәптермен жұмыс Дәптердегі шығармашылық тапсырма орындалады. Жағдаяттық тапсырманы шешеді. Өз көзқарасын дәптерге жазып, топта жариялайды. | Оқушылар жұмыс дәптерінде берілген тапсырманы орындап, дұрыс жауапты жасыл түсті қарындашпен бояйды. | | Оқулық, жұмыс дәптері, түрлі түсті қарындаштар |