ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.12.2023
Просмотров: 861
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
| жаттығуға қатысты. Үйге қайтар жолда маған ой салды: «Биіңе «Көңіл ашар» күйі дәл келеді емес пе?» Үйге келіп, билеп көрдім. Тамаша! Өте жақсы болды! Таптым іздегенімді! Қуанғанымнан әкемнің мойнына асылдым. Күй әуені жаттықтырушыма да ұнады. Тапсырма:
| Тапсырмаларды орындайды. | Қолдау көрсету. Мақтау, мадақтау. | Қабырғаларға ілінген нұсқасы |
Диктант жазылып, тапсырмалар орындалып болған соң, жұмыстары басқа топқа беріледі. Әр топ көрші топтың жұмыстарын дұрыс нұсқамен салыстырып тексереді. | | | | |
Дескриптор:
| Оқушылардың жұмысы дескриптор бойынша бағаланады. | 1 балл 1 балл 3 балл 3 балл 2 балл | Дескриптор | |
Соңы | Бекіту. | Оқушылар сабақта | Өзін-өзі | Бағдаршам |
(5 мин) | «Бағдаршам» әдісі арқылы бағдаршам | меңгергендеріне кері | бағалайды. | суретінің |
| түстеріне сәйкес үлестірме қағаздар | байланыс жасап, тиісті | | үлгісі |
| таратылады. Мұғалім олардан сабақты | түсті көтереді. | | |
| түсінген-түсінбегеніне сәйкес үлестірме | | | |
| қағаздарды көтеруін сұрайды. | | | |
239
240
| Жасыл қағаз көтерген оқушылар барлығын түсінген болып есептеледі. «Нетүсіндің?»сұрағы қосымша қойылады. Сары және қызыл қағаз көтергендерден не түсініксіз болғаны айқындалып, тақырып төңірегінде қосымша жұмыстар жүргізіледі. | | | |
| Рефлексия | Көңіл күйлерін | Өзін-өзі | Кесте |
Жасаған жұмыстарына қимылмен кері | білдіреді. | бағалайды. | | |
байланыс береді. | | | | |
– Жүресінен отыру – өте төмен бағалау, | | | | |
жағымсыз сезіну. | | | | |
– Тізені бүгіп тұру – орташа баға, | | | | |
немқұрайды болу. | | | | |
– Екі қолын түсіріп тұру – қанағаттанарлық | | | | |
баға, сабырлы болу. | | | | |
– Қолды шынтақтап көтеру – жақсы баға, | | | | |
оң көзқараста болу. | | | | |
– Қолда жоғары көтеріп шапалақтап, | | | | |
аяқтың ұшымен тұру – өте жоғары баға, | | | | |
қуанышты болу. | | | |
64-сабақ
Бөлім: | Менің туған өлкем | |
Педагогтің аты-жөні | | |
Күні: | | |
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Бақылау диктанты | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 2.3.7.1 сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану; 2.4.2.6 сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу; |
| 2.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу | ||||
Сабақтың мақсаты | Тыңдалған мәтін бойынша қойылған сұрақтарға жауап беріп, мәтінде жалпы не туралы айтылғанын түсінеді. Диалогке қатысады. Мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтай алады. Берілген тақырып бойынша ой қорыта алады. | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Басы (5 мин) | Психологиялық жағымды ахуал орнату. (Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Сабақ мақсатын хабарлау. | Сыныптың оқу әрекетіне қызығушылығын ояту. | | | |
Ортасы (35 мин) | Сабақтың күтілетін нәтижесімен таныстыру: Диктанттың жүру тәртібі: а) диктант тақырыбы тақтаға жазылады, алғашқы сөйлемнің бірінші сөзі жаңа жолдан басталатыны ескертіледі. Диктант мәтінінде кездесетін жазылуы қиын немесе ережелері өтілмеген сөздер алдын ала тақтаға жазылып қойылады; ә) диктант мәтінін мұғалім екі рет дауыстап оқып, жазылуы қиын сөздерді тақтадан қарап алу керектігін ескертеді; б) егерде диктант мәтіні жеке сөздер мен сөз тіркесінен немесе байланысты сөйлемдерден құралған болса, мұндай мәтіндердің әрбір сөзі мен сөйлемін мұғалім үш рет қана қайталап оқиды. Осыған орай диктантты жазар алдында оқушыларға әрбір сөзді немесе сөйлемді көңіл қойып тыңдап, олардың мағынасын ұғып алғаннан кейін ғана жазуға кірісу керектігі ескертіледі. | Бақылау диктантының ережесін мұқият тыңдап, түсініп алады. Жұмыс барысында ережені сақтайды. | «Бас бармақ» әдісі арқылы бағаланады. Қолдау көрсету. | Ереже |
241
16–6937
242
| в) оқушылар диктант мәтінін түгел жазып болғаннан кейін, мұғалім мәтінді бастан-аяқ тағы бір рет оқиды. Осы кезде оқушылар өз жазғандарын мұғалімге ілесе отырып тексереді. Қатесі болса түзетеді. г) тапсырмалармен жұмыс жасап, жұмысты өткізеді. | | | |
Бақылау диктанты Мен Алтайда тұрамын. Ауылдың іргесінде Бұқтырма өзені ағып жатыр. Айнала көк шалғын. Қалың ағаш. Неткен керемет! Жұпар иіс мұрныңды жарады. Ержеткенде бүкіл еңбегімді осы жердің гүлденуіне арнаймын! (27 сөз.) | Мұғалім бақылау диктантын оқып тұрғанда, оқушылар мұқият тыңдап, ілесіп жазып отырады. | Мақтау, мадақтау. | Мәтін | |
Тапсырма:
| Тапсырмаларды толықтай орындайды. | | Тапсырма | |
Дескриптор:
Тапсырмалар толық орындалып болған соң, дәптерлері жиналып алынады. | Оқушылардың жұмысы дескриптор бойынша бағаланады. | 1 балл 1 балл 1 балл 3 балл 2 балл 2 балл | Дескриптор |
Соңы | Бекіту | Сабақтан алған жаңа | Бірін-бірі | Пирамида |
(5 мин) | Сабақ бойынша: | ақпаратты, өзі білетін | бағалайды. | |
| 1. Мен үйренген төрт мәлімет. | ақпаратты, әлі де | | |
| 2. Мен білген үш мәлімет. | талқылауды қажет | | |
| 3. Мен көбірек білгім келетін екі мәлімет. | ететін мәліметті, көңіл | | |
| 4. Есте сақтау керек бір мәлімет. | күйін білдіреді. | | |
| Рефлексия | Сабақтан кейінгі көңіл | Өзін-өзі | Рефлексия |
| – Сабақты толықтай меңгердім ... | күйлерін білдіреді. | бағалайды. | |
| – Кейбір түсінбеген тұстарым ... | | | |
| – Сабақ барысында ең ұнаған тұстары ... | | | |
| – Әлсіз тұстары ... | | | |
| – Ұсыныстарым ... | | | |
| – Осы тақырып бойынша білгім келеді ... | | | |