Файл: азастан Республикасыны Оуаарту министрлігі.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.01.2024

Просмотров: 572

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.








  • Құрастырған денелердің бөліктерінен не байқадыңдар?

Дескриптор:

  • Суреттер арқылы денелерді құрастырады.

  • Денелердің бөліктерінің бірдей екенін анықтайды

Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Симметрия Кез келген заттың оң жағы мен сол жағы сәйкес келсе (бірдей болса), екі жағы бірдей симметрия деп аталады.

2-Тапсырма

«Сұрақ –жауап» әдісі

Симметрия құбылысын қай жерден көруге болады?

Дескриптор:

  • Жан-жануарлар: аңдар, құстар, жәндіктер симметриялы.

  • Ағаштағы жапырақтар, гүлдер, басқа да көптеген заттар симметриялы.

Шығармашылық жұмыс

екенін анықтайды

Жан-жануарлар: аңдар, құстар, жәндіктер симметриялы.

Ағаштағы жапырақтар, гүлдер, басқа да көптеген заттар симметриялы.
Қағаздың бетіне симметриялы

Жарайсыңда р!

Пішіндерді дұрыс құрастырды ңыздар.



ҚБ:

Керемет! Барлықтары ңыз дұрыс жауап бердіңіздер!


http://www.myshared.ru/ slide/1161288/ ермексаз, пышақ(стейк), төсеніш



Бекіту

Кері байланыс


Оқушылар ермексаздан симметриялы фигураларды таңдап жапсырады
Дескриптор:

  • симметриялы фигураларды біледі

  • ермексаздан симметриялы фигураларды жапсырады

Бүгінгі сабақта болған көңіл күйді бет әлпеті салынған суреттерді таңдау.

Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім

фигураларды ермексазбен жабыстырады










Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Еңбекке баулу

Бөлім:

Саяхат

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып: 1

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Көбелек» мүсінін жасау.

Оқу бағдарламасына сәйкес

оқыту мақсаты:

1.2.2.2 айқындалған материалдармен (ермексаз, қолданыстан шыққан, қағаз материалдары)

қарапайым көлемді пішіндерді жасау

Сабақтың мақсаты

  1. Көбелектердің түрлерімен танысады.

  2. Ермексазды пайдаланып, қарапайым көлемді көбелек пішінін жасайды. 3.Көбелекті жасауда шығармашылық идеяларын қолданады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Таңғы шеңберде тұрған оқушылар бір бірімен «Сәлем!» деп амандасады.

Шаттық шеңбері










Сабақ мақсаттарымен оқушыларды таныстырып өту.











Жаңа білім

1- тапсырма

Тақтадағы жасырылған жұмбақты шешеді

Қырда ұшып,қырға қонады.

Жұмбақты шешеді


ҚБ:

-Жақсы!







Гүл боп ұшып,гүлге қонады. (Көбелек)




Жарайсыңдар!Жұ мбақты







2- тапсырма

Ендеше балалар бүгін біз Сіздермен

Ютубтан көбелектер әлемін көреді

шештіңіздер!







«Көбелектер әлемі» туралы ютубтан көреміз.




ҚБ:

Жарайсыңдар!

https://youtu.be/x- 9-j7a7TJA




  • Көбелек туралы не білдіңіздер?

  • Көбелектер немен қоректенеді?




«Көбелектер әлемі» туралы







- Көбелектердің түстері қандай?

Дескриптор

  • көбелектердің түрлерімен танысты;

  • көбелектер немен қоректенетінің




мұқият көрдіңіздер







білді;














- Көбелектердің түстерін ажырата алады.

Сергіту сәті

«Бас,иық, тізе,аяқ»

Шығармашылық жұмыс Алдарыңызда ермексаздың түрлері мен кескіш құралдары тұр.Ермексаздан көбелек мүсінің жасаймыз.



1- Қадам

Ең алдымен көбелектің денесін жасаймыз.Ермексазды алып екі қолымызбен жұмырлап, ширатамыз



2-қадам

Алақанымызға ермексазды шағын үзіп алып, дөңгелек шар тәрізді домалатамыз


3-қадам

Шар тәрізді бөлшектерді бірнеше бөлікке бөлеміз.

Көбелектің қанатың жасауға дайындаймыз.Көбелегіміз өте әдемі


Сергіту сәтін жасайды


Ермексазды жұмырлап, ширату арқылы денесін жасайды
ермексазды шағын үзіп алып, дөңгелек шар тәрізді домалатайды.

Қанатын жасайды


Жарайсыңдар!


ҚБ:

Керемет! Дұрыс пішін шықты!

https://youtu.be/by 8NcRAsRAE


http://www.myshar ed.ru/slide/116128 8/

ермексаз, пышақ(стейк), төсеніш




болу керек.



4-қадам

Дайын шар тәрізді бөлшектерді қолымызбен басып көбелектін қанатын жасаймыз. Тамшы тәріздес етіп,үлкеннен кішіге қоямыз. Түстер үйлесімділігін қараймыз.



5- қадам

Көбелектің жоғары қанатын құрастырып жинаймыз. Ширатылған денесіне таяқша алып үзіп алмай бөлшектейміз.Әдемі симметриялы болу керек.


Қанатын тамшы тәріздес етіп ретімен қояды

Қанатың құрастырады


ҚБ: Жарайсың! Қанатың жасадың!






Бекіту

Кері байланыс



6- қадам

Өз идеямызды қосып әшкелейміз
.


Дескриптор:


Өз идеясын қосады Көрме ұйымдастырады



ҚБ:

Керемет! Көбелек тамаша шықты!










  • ермексаздан көбелектің денесі мен қанатын жасауды білді;

  • көбелектің дене мүшелерін жасауды үйренді;

  • шығармашылық идеяларын қолдана алды.




  • Көбелектердің түрлерін білді.

  • Ермексаздан көбелек мүсінің жасай алды.

  • Өз идеяларын қолдануды үйренді

«Таңдау» әдісі.

  • 1. Мен сабақ қызықты

қызықсыз болды деп ойлаймын.

  • 2. Мен сабақта: үйрендім көп нәрсені

үйренгенім аз болды.

  • 3. Мен басқаларды мұқият

зейінсіз тыңдадым.

  • 4. Мен пікірсайыстарға жиі

сирек қатыстым

  • 5. Мен сабақтағы өз жетістіктеріме ризамынриза емеспін.

  • Бұл карточканы таратып бергенде оқушылар өздерінің сабаққа қатысу деңгейі мен сабаққа деген ынтасын білдіретін сөйлемдердің бірінің тұсына

« белгісін қою тапсырылады










Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Еңбекке баулу

Бөлім:

Салт-дәстүр және әдебиет

Педагогтің аты-жөні:




Күні:





Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Сәндік-қолданбалы өнер дегеніміз не?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

        1. қарапайым тәсілдермен материалдарды және компоненттерді өлшеу, белгілеу, қию, формасын келтіру, жинақтау, қосу және біріктіру

        2. айқындалған материалдармен (ермексаз, қолданыстан шыққан, қағаз материалдары) қарапайым көлемді пішіндерді жасау

        3. шығармашылық жұмыстарды дайындау барысында қазақ ұлттық мәдениетінің элементтерін

қолдану

Сабақтың мақсаты

  1. Сәндік-қолданбалы өнер туралы түсініктері қалыптасады

  2. Сәндік-қолданбалы өнердің қарапайым түрлерін анықтайды, ақпарат бере алады.

  3. Сәндік-қолданбалы өнер түрлерін ажыратады, қарапайым элементері арқылы жұмыс жасай алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Сабақтың кезеңі//уақыты

Сабақтың кезеңі//уақыты

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру

Өткен білімді еске түсіру

Амандасу, оқушыларды түгендеу.

Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Күніміз көңілді, достықта өтсін деп, бір-бірімізбен қол ұстасып шаттық шеңберін құрып, көңіліді күйімізді сыйлайық.

Жылулық шеңбері

Біз қандаймыз, қандаймыз? Шұғылалы таңдаймыз.

Күлімдеген күндейміз, Ренжуді білмейміз.

Балалар келген қонақтарымызбен амандасамыз. Үлкенге де сіз,

Кішіге де сіз

Бар адамды құрметтеп Бас иеміз,біз.
Ойын «Кім жылдам» сұарақ жауап Жануарлар әлеміне саяхат бөлімінен не үйренгенімізді еске түсірейік.

Сәлемдеседі


Жылдам жауап береді


Мақтау, мадақтау

Жағымды музыка

Алдыңғы білім