Файл: азастан Республикасыны Оуаарту министрлігі.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.01.2024

Просмотров: 528

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.







из бумаги простыми способами, соблюдая правила техники безопасности

- Создает простые композиции из бумаги, используя элементы казахской национальной культуры при создании творческих работ

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өткен білімді еске тұсіру

  1. Оқушылармен амандасу

  2. Жүректен -жүрекке» әдісі арқылы балаларды көтеріңкі көңіл күй сыйлау.

  3. Өткен тақырыпты қайталау

«Викторина»

    1. Қазақтың қаңдай ұлттық өрнектерін сәндік қолданбалы өнерінде қолданады?

    2. Халқымызда қандай түстерді көбірек пайдаланады?

    3. Коллаж дегеніміз не?

Мұғалім мен сыныптастарымен амандасу

Бір біріне сәттілік тілеу

Үй жұмысы бойынша сұрақтарға жауап беру

ФБ: жұмысына талдау




«Миға шабуыл»

Бейнероликті қарап, сабақтың тақырыбын, мақсатын аңықтау:
1.Бейнероликте бөлшектен тұратын суреттерді көріп тұрсыз, қалай ойлайыө осы суреттердің атауы қандай?:

Сабақтың тақырыбын болжау: Көрген суреттер өнерің біз мозаика атаймыз. Сол үшін мозаика өнерімен танысайық.




https://www.youtube

.com/watch?v=NJJN E_gko4A

(1-2 мин) Слайд1

Сабақтың ортасы

Мозаика құрастыру барысында жаңа тақырыпты меңгеру
Мозайка дегеніміз асыл тастар,шыны сынықтарына, түрлі түсті қағаз қиындыларынан құрастырылған сурет. Ол аппликация өнерінің бір түрі. Аппликация өнерін дүние жүзі халықтарының бәрі біледі. Мозаика өнері бізге өте ертеден белгілі. Бұл өнер Батыс Еуропа елдерінде

Материалдарды оқып талдау




Презентация Слайд 2



Дескрипторлар

Қю – өрнектің атайды

Бұйымдардың түсьерін атайды

Коллаж сөзіне аңықтама береді









жақсы дамыған. Сондай-ақ қолөнерінде алатын орны да ерекше
Тапсырма №1 композиция құрастыру үшін материалды дайындау
Мозаика құрастыру үшін бірнеше а4 форматты қағазында түрлі пішінді компоненттер таратылады. (үшбұрыш, квадрат, дөңгелек)


Өздік жұмыс. Оқушылар компоненттің пішінің таңдап, техникалық қауіпсіздігің сақтап пішіні боцынша қағазды қию.


ФБ: Өзара бағалау

«Бағдаршам» техникасы


Слайд 3

Сергіту сәті «Орамжапырақ тұздаймыз»

Шығу үшін шымыр боп Шынығамыз шаршамай. Бұлшық еттер шымырбоп,

Аламыз сосын тынысжай.

Оқушылар сергіту сәтінің жаттығуларын орындайды




Слайд 4

Тапсырма №2 «Мозаика құрастыр»

«Қошқармүйіз» оюының мозаикасың құрастыр


Жұптық жұмыс Оқушылар орнаменттің мозайкасын басқа түспен, артқы фонға басқа түсін таңдайды..

ФБ Өзара бағалау

«Смайликтер» Мұғалімнің бағалауы, мақтау

Слайд 5


Дескрипторы

Үшбұрышты дұрыс

қияды

Квадратты дұрыс

қияды

Дөңгелекті дұрыс

қияды





Дескрипторлар

Оюдың фрагменттерін дұрыс таңдап

орналастырады

Түстерді дұрыс таңдайды






Сабақ соңы

Рефлексия «Баспалдақ»

Сабақты қорытындылау

Мұғаліммен бірге сабаққа талдау жасайды




Слайд 6



Білім беру ұйымының атауы




Пәні




Тарау

Бізді қоршаған әлем

Мұғаілмнің аты жөні




Пән

Еңбекке баулу

Күні




Сынып

1

Сабақ тақырыбы

«Алма» мозаикасын жасаймыз

Оқу мақсаты

1.2.2.2 айқындалған материалдармен (ермексаз, қолданыстан шыққан,қағаз материалдары) қарапайым көлемді пішіндерді жасау

1.2.3.1 қауіпсіздік техникасын сақтап, материалдарды және құралдарды қолдану

Сабақ мақсаты

  • айқындалған материалдармен қарапайым көлемді пішіндерді жасау

  • қауіпсіздік техникасын сақтап, пластилинді қолдану

Бағалау критерийлері

  • «Алма» түрінде қарапайым көлемді пішіндерді жасайды

  • қауіпсіздік техникасын сақтап, пластилинді қолданады

Сабақ барысы

Сабақ

кезеңі

Мұғалімнің әрекеті

Оқушы әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақт ың басы

Ұйымдастыру кезеңі:

  1. Амандасу

  2. Жағымды ахуал орнату: Достарымның барлығын, Сыйлап, жақсы көремін. Алақаным арқылы Жылуымды беремін.

  3. Өткен тақырыпты қайталау

-мозаика деген не?

Мұғаліммен, бір бірімен амандасып, бір діріне сәттілік тілейді

Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді


ҚБ: мұғалімнің бағалауы





Сабақ ортасы

-мозаика жұмысын орындау үшін қандай материал қолдануға болады?













Тақырып пен мақсаттары жариялау Жаңа материал:

Алматы қаласында «Апорт» алмасына арналған субұрқақ орнатылған. Алма субұрқағының авторы

скульптор Е.Рахмадиев.

Жаңа материалды талқылау




Слайд 1 https://www.youtube.co m/watch?v=NJJNE_gk o4A















Бүгін біз пластилинмен жұмыс жасаймыз. Мозаика жұмысын орындау керек.










Пластилинмен жұмыс жасау кезінде сақталатын қауіпсіздік техникасы:

  • Арнайы тақтайшада жұмыс жаса;

  • жұмыс тиісті пластилин түсін таңдап ал;

-керекті мөлшерде ғана пластилин ал;

-қолыңа салып пластилинді жұмсарғанша жылытып ал;

-жұмысты аяқтаған соң қолыңды құрғақ шүберекке сүртіп, сабынмен жуып ал Тапсырма №1

Материалды дайындау: пластилинды жылытып,

жұмсақ етіп алу, түстерді бір бірімен араластырып алуға болады



ҚЕ қайталайды


















Дескриптор:

-түстерді араластыру үшін дұрыс таңдайды

-қаупсіздік ережелерін сақтайды













Жеке жұмыс











Оқушылар түстерді араластырады

ҚБ: мұғалімнің ауызшы бағалауы




Сергіту сәті «Мультжаттығу»

Тапсырма №2. Жұппен сарамандық жұмыс

«Алма» мозаикасын орындау

1.мозаика құрастыратын тақтайшаны дайындап алу 2.сурет бойынша мозаика құрастыру

Жаттығуды орындайды Оқушылар жұптасып

«Алма» мозаикасын құрастырады

ҚБ: Өзара бағалау

«Ауызша бағалау»

https://yandex.kz/video/prev iew/1831888476106503427 5

Сабақт ың соңы









https://yandex.kz/video/prev iew/2645009807972543334




Дескриптор:

- мозаика құрастыратын тақтайшаны дайындайды,

-мозаиканың бөлшектерін дұрыс, мұқият орналастырады

Кері байланыс















Сабақты қорытындылау, ауызша сабақ бойынша пікір білдіру

Сабақты мұғаліммен

бірлесе отырып, қорытындылайды








Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Еңбекке балу

Бөлім:

Бізді қоршаған орта

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Презентация, талдау және бағалау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

1.3.1.1.Өзінің жұмысын қарапайым тәсілдермен таныстыру

1.3.1.1 Шығармашылық жұмысын түсіндіру

Сабақтың мақсаты

-Шығармашылық жұмысты талқылау жіне бағалау.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Баға лау

Ресурстар

Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
Сарамандық жұмыс


Сабақ соңы

Бекіту

Амандасу
Оқушылар бүгінгі сабағымыз ерекше болмақ,өйткені бүгінгі сабағымызда алдыңғы сабақтағы жасаған жұмыстарымыздан көрме ұйымдастырамыз.

Оқушылар өз шығармашылық жұмыстарын сынып оқушыларына және мектеп оқушыларының көрмесіне қоя алады.
Көрмеге қою арқылы оқушылардың қызығушылығын арттырады.
Әр бір оқушының өз ойларын тындау. Бағалауға арналған сұрақтар:

Осы тапсырмада орындауға сізді не шабыттандырды?

Қандай материалдар қолдандыңыз?
Өз жұмысыңызды жетілдіру үшін не істер едіңіз?

Бір-біріне тілек айту

Сұрақтарға жауап

Көрме ұйымдастырады Таныстырылым жасайды


Мад ақта у

Қағаздан жасалынған жүрекшелер

Әр түрлі смайлктер


Слайд

Дайын жұмыстар