Файл: азастан Республикасыны Оуаарту министрлігі.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.01.2024

Просмотров: 575

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



Кері байланыс



Жұмысты аяқтаған соң оқушылар талқылауға және бірін-бірі бағалау үшін салыстыра қояды. Олар бір-бірімен жұмыстарынан алған әсерлерін бөліседі.

Мұғалімдер оқушылардың осы мезетке дейін орындаған әрбір жұмысын бағалау.

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
- нені білдім,

нені үйрендім- нені толық түсінбедім
- немен жұмысты жалғастыру қажет






Мад ақта у




Білім беру ұйымының атауы







Пәні:

Еңбекке баулу




Бөлім:

Саяхат




Педагогтің аты-жөні:







Күні:







Сынып: 1

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Жануарлар әлеміне саяхат

Оқу бағдарламасына сәйкес

оқыту мақсаты:

1.1.1.1 материалдың түрлерімен танысу барысында қасиеттерінің сипаттамасын (жұмсақтығы,

тығыздығы, беріктігі) анықтау

Сабақтың мақсаты

  1. Жануарлардың түрлерімен таныса отырып, ақпарат алады.

  2. Жануарлардың түрлерімен танысу арқылы олардың қасиеттеріне сипаттама береді.

  3. Жануарлардың түрлерімен танысу барысында қасиеттеріне сипаттама бере отырып, тұжырым жасай алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Оқушылармен амандасу.

Шаттық шеңбері

Таңғы шеңберде тұрған оқушылар бір бірімен «Сәлем!» деп амандасады.

Берілген өлеңді түрлі эмоциямен айту. (көңілді, көңілсіз, ашулы)

Бірінші күн- дүйсенбі Екінші күн – сейсенбі Үшінші күн – сәрсенбі Төртінші күн бейсенбі Бесінші күн жұма Алтыншы күн- сенбі Жетінші күн- жексенбі.

Миға шабуыл жасау (әдіс)

-қандай жануарларды білесіздер?

-қай жерде мекен етеді?

-көлемі мен түстерін атау.

Сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысу.

«Жануарлар әлеміне саяхат» презентациясын көру. Оқушылар үй және жабайы жануарларын ажыратады, талдайды.

  • Суретте қандай жануарларды көріп тұрсыздар?

  • Жануарлардың айырмашылығы неде? Көлемі және түсі.

  • Үй және жабайы жануарларлары қайда мекендейді?













Сұрақтарға жауап

ФБ:

-Жақсы! Жарайс ыңдар!




Жаңа білім



Зейін қойып тыңдайды және талдайды.


ФБ:

-Жақсы! Жарайс ыңдар!


Слайд https://martebe.kz/zh abajy-zh-ne-j- zhanuarlaryn- azhyratu-bastauysh- a-arnal-an-saba- zhospary/










https://compedu.ru/p ublication/urok- zhabaiy-andar.html



Бекіту




Дескриптор:

-жануарлардың айырмашылығын түсінеді,

-үй жануарларының көлемі мен атауын ажырата алады,

- үй және жабайы жануарлары қайда мекендейтінін білді.

Сергіту сәті.

Жаттығу « Көңілді күн»

Шығармашылық жұмыс.

Оқушыларға дене бөлшектері арқылы жануарлардың бейнесін құрастыруға ұсынылады. Үй және жабайы жануарларды атайды, қасиеттерін жазады (қойдың жүні – мамық,қылшық, түбіт т.б.)









Мадақта у









ФБ:

Керемет

!

Жарайс ыңдар! Жануарл арды дұрыс құрасты рдыңызд ар.


https://www.youtube

.com/watch?v=xyS4 WWbtttM
Желім, қайшы, қағаз

Видеодағы қимылдарды қайталады.









Дайын жұмыстарына көрме ұйымдастырады





Бағдаршам





Кері байланыс



Дескриптор

  • оқушылар жануарларды құрастыра алады,

-жануарлардың атауын біледі.

-қасиеттерімен танысады.

  • жануарлар туралы білдіңіздер;

  • үй және жабайы жануарлар туралы білді, көлемі мен түсін ажыратты;

  • суреттегі жануарларды құрастыра білді.

Керібайланыс«Бағдаршам» бойынша бағаланады. Жасыл барлығы түсінікті, сары әлі сұрақтарым бар, қызыл маған әлі түсініксіз.




Оқушылар бағдаршамдағы түстерді алады


ФБ:

Керемет

!

Барлық жұмыст арыңыз орындал ды!




Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Еңбекке баулу

Бөлім:

Саяхат

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып: 1

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Жануарлардың көлемді бейнесін жасаймыз. (Мысық пішінін мүсіндейміз)

Оқу бағдарламасына сәйкес

оқыту мақсаты:

1.1.3.1шығармашылық идеялары менерекшелігін (пішін фактурасы, біріктіру тәсілі, дайындау

технологиясы) салыстырып көрсету

Сабақтың мақсаты

  1. Жануарлардың көлемді бейнесін жасай алады.

  2. Мысықтың пішінін мүсіндейді.

  3. Мысықтың пішінін мүсіндей отырып, оны тұрмыстық жағдайда қолданады.


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Ұйымдастыру


Оқушылармен амандасу.

Ертеңгілік шеңбері Қол алысып, қәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу!


Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!



ҚБ:

-Жақсы! Жарайсыңдар

!




Жаңа білім


«Бұл не?» (әдіс) (топтық жұмыс)

Мысықтың суретін бөлікке бөліп, әр топқа бір бөліктен таратып беру. Білім алушылардың міндеті: бөлінген бөлікке қарай отырып, қандай үй жануары екенін табу.






ҚБ:

Жарайсыңдар

! Мысықты дұрыс құрастырдың ыздар.


Ссылка: https://images.app.goo.gl/jV4ipvts 2MtG879J9




Дескриптор:

-Қима бөліктер арқылы қай үй жануарлар екенін анықтайды.

Сергіту сәті.

Жаттығу « Көңілді күн»

Шығармашылық жұмыс:

Видеодағы қимылдарды қайталады.




https://www.youtube.com/watch

?v=xyS4WWbtttM
Жұқа киіз (фетр), қайшы, ине, жіп, түйме.


Бекіту

Белсенді оқу әдісі.

Барлық оқушыларға мысықтың мүсінін жасау үшін жұқа киізден (фетр) тоқсары және сұр түстер таратылып беріледі.

Мұғалімнің көмегімен пішінін жұқа киізге салады.

Пішінді қиады. Қиып алынған пішіндерді қарама-қарсы беттерін біріктіріп ине, жіппен тігуді бастайды. Дайын болған мысық пішіннің ішіне қойдың жұмсақ жүнін толтырады. Дайын болған мысықтың көзі мен мұрнын орналастырады.



Дескриптор

  • Жұқа киізден мысықтың пішінін салып, қиа алады.

  • Мысық пішінін тіге алады.

  • Тігілген мысыққа өз шығармашылық идеаларын қолданады.


Дайын жұмыстарына көрме ұйымдастырылып, оқушылардың жұмыстары бағаланады.
Рефлексия







ҚБ:

Керемет! Барлық жұмыстарың ыз орындалды!



https://images.app.goo.gl/xVDB ZgFCT8stfBzs5


Кері байланыс

Бүгінгі сабақта болған көңіл күйді бет әлпеті салынған суреттерді таңдау.

Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім












Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Еңбекке баулу

Бөлім:

Саяхат

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып: 1

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Симметриялы фигуралар дегеніміз не?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

1.2.1.1 қарапайым әдістер мен тәсілдерді пайдаланып, материалдарды (көркемдік, табиғи және

жасанды) және құралдарды қолдану, эксперимент жүргізу

Сабақтың мақсаты

  1. Қарапайым әдістерді пайдалана отырып, табиғи және жасанды материалдарды қолдана біледі.

  2. Табиғи және жасанды материалдарды қолданудың қарапайым әдіс-тәсілдерді пайдалануды түсінеді.

  3. Қарапайым әдіс-тәсілдерді пайдалана отырып, табиғи және жасанды материалдарды қолдану арқылы зерттеу (эксперимент) жасайды.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Ұйымдастыру


Жаңа білім


Ертеңгілік шеңбері Қол алысып, қәне, біз, Достасайық бәріміз.

Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу!

1- Тапсырма

«Сыңарын тап» әдісі
Түрлі суреттердің қиындыларынан денелерді құрастыру.


Балалар, бір- біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!
Суреттер арқылы денелерді құрастырады
Пішіндердің бөліктерінің бірдей


ҚБ:

-Жақсы! Жарайсыңда р!

ҚБ:


Шаттық шеңбері

https://images.app.goo.gl

/Ydhdkbhc51tvS27c6