ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 07.12.2023
Просмотров: 1144
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
| білу үшін 100 көлемінде сандарды қосу, азайту амалдарын пайдаланады. 10-тапсырмада «Егер кеше сейсенбі болса, онда бүрсігүні қандай күн болады?» деген сұраққа жауап береді. | | | |
Сабақтың соңы | Рефлексиялық-бағалау кезеңі Оқушылардың оқу мақсаттарына жету бойынша кері байланыс. Мен не үйрендім? «Оқушы үні» Жекелеген оқушылар өз ойларын айтады. Қандай тапсырмалар орындау қиындық туғызғанын, қандай тапсырмалармен жұмыс жасау ұнағанын, кіммен жұптаса, топтаса отырып жұмыс жасау ұнағанын, кімге көмектескені туралы айтылады. | Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. | Кері байланыс: Мен не үйрендім? «Оқушы үні». | |
54-сабақ
Бөлім: | | |
Педагогтің аты-жөні | | |
Күні: | | |
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Шамалардың мәндерін қосу және азайту | |
Оқу бағдарлама- сына сәйкес оқыту мақсаттары | 2.1.3.4. Ұзындық (см, дм, м), салмақ (кг, ц), уақыт (сағ, тәул., ай, жыл) бірліктерін олардың бір-біріне қатынастары негізінде түрлендіру. 2.1.3.3. Ұзындық (см, дм, м), масса (кг, ц), ыдыс көлемі (л), уақыт (сағ, тәул., ай, жыл) бірліктерінің мәндерін салыстырып, шама мәндеріне қосу/алу амалдарын қолдану. | |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар шамалардың бірліктерін түрлендіріп, олардың мәндерін салыстырады, түрлендіреді, шамалдардың мәндеріне қосу, азайту амалдарын орындайды. Оқушылардың көпшілігі шамалардың мәндеріне қосу, азайту амалдарын қолданады, олардың мәндерін салыстырады, түрлендіреді. Кейбір оқушылар есептерді шығару барысында шамалармен амалдар орындау білігін қолданады, түсіндіреді. |
Сабақтың кезеңі/уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы | Кіріспе-қызықтырушылық кезеңі Сызбаға қара. Шамалар жайлы не білесің?
Мақсат қою. Шамалардың бірліктерін түрлендіріп, олардың мәндерін салыстыруды үйренесің. Шамалардың мәндерін қосу және азайту білігіңді дамытасың. | Кестемен жұмыс жасайды. Сұрақтарға жауап береді. | Мұғалімнің мадақтау, қолдау ілтипаты. | Слайд, кесте, тірек сызбалар |
Сабақтың ортасы | Операционалдық-танымдық кезеңі Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырмада берілген қосынды мен айырманың мәндерін есептеу үшін «Өрнектердегі амалдар реті» ережесін қолданады. Амалдарды орындайды. 5 сағ – (87 мин – 27 мин) = 300 мин. – 60 мин. = = 240 мин 2 тәул. + (35 сағ – 11 сағ) = 48 сағ. + 24 сағ. = 92 сағ. 3 м – (37 см + 63 см) = 300 см – 100 см = 200 см 9 ц – (72 кг + 28 кг) = 900 кг – 100 кг = 800 кг 50 л – (9 л – 7 л) = 50 л – 2 л = 48 л 400 кг + (8 ц – 300 кг) = 400 кг + 500 кг = 900 кг
1) Шамалардың мәндерін қосу, азайту үшін біртекті шама мәндеріне түрлендіріп алады, яғни метрді сантиметрге, метрді дециметрге, центнерді килограмға өрнектейді. | Сабақ барысында оқушылар тарапынан іске асатын әрекеттер: шамалардың өлшем бірліктерін түрлендіру және олардың мәндеріне амалдар қолдану; шамалардың мәндерін салыстыру; құрама есептерді шығару алгоритмін пайдалану; әртекті өлшем бірліктерін біртекті өлшем бірліктеріне өрнектеу; өрнектердің мәнін тиімді тәсілмен есептеу; сынық сызықтың ұзындығын өлшеу. | 1-тапсырма. Критерий:
| |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| 2, 3, 4-тапсырмаларда құрама есепті шығару алгоритмін басшылыққа алады.
Көліктер Шығу уақыты Жолдағы Келу уақыт уақыты №1 13 сағ 15 мин 8 сағ 21 сағ 15 мин №2 18 сағ 30 мин 1 тәул. 18 сағ 30 мин №3 20 сағ 2 сағ 22 сағ Үй жұмысына берілген 8-тапсырмада жақшалы, жақшасыз өрнектерді тиімді тәсілмен есептеу әдісін қолданады. 9-тапсырмада әріптерден сөз құрастыра отырып, артық сөзді анықтайды, дәлелдейді. Оқулық соңында берілген ақпаратты материалмен түсіндірме, пікірлесу жұмысы ұйымдастырылады. | | Қалыптастырушы бағалау. Оқушы білімі әр тапсырма дескрипторына сәйкес бағаланады. | |
Сабақтың соңы | Рефлексиялық-бағалау кезеңі Оқушылардың оқу мақсаттарына жету бойынша кері байланыс. Мен не үйрендім? «Оқушы үні» Жекелеген оқушылар өз ойларын айтады. Қандай тапсырмалар орындау қиындық туғызғанын, қандай тапсырмалармен жұмыс жасау ұнағанын, кіммен жұптаса, топтаса отырып жұмыс жасау ұнағанын, кімге көмектескені туралы айтылады. | Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. | Кері байланыс: Мен не үйрендім? «Оқушы үні». | |
Орындалатын қадамдар:
-
сабақ
2В ШАМАЛАР ЖӘНЕ ӨЛШЕМ БІРЛІКТЕР ӨЗІҢДІ ТЕКСЕР!
-
2В бөлімі бойынша жиынтық жұмыс өткізуге дайындау. -
Жұмыстың мақсаты және оны орындау ережесі түсіндіріледі. -
Тапсырмаларды орындау барысында біліміңді пайдалана алдың ба? Мақсатыңа жеттің бе? Тексер.
-
сабақ
Бөлім: | | |
Педагогтің аты-жөні | | |
Күні: | | |
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Жиындарды құру және жіктеу. және таңбалары. | |
Оқу бағдарлама- сына сәйкес оқыту мақсаттары | 2.4.1.2. Сандардың жазылуындағы цифрлар саны, 2-ге бөлінуі, сандық тізбектегі алатын орындары бойынша санды жиындар құру және жіктеу (бөліктеу). 2.5.2.2. Жиынды белгілеу үшін латын әліпбиінің бас әріптерін, жиын элементтерін белгілеу үшін латын әліпбиінің кіші әріптерін, жиынға тиістілігін және тиісті еместігін белгілеу үшін ϵ және таңбаларын қолдану. | |
Сабақтың мақсаты | Оқушылардың барлығы жиын элементтерінің ерекшеліктеріне байланысты жиындарға бөледі, ортақ атау береді, элементтерді атайды, элементтер санын анықтайды. Оқушылардың көпшілігі белсенді сөздік қорына конструкцияның «элемент жиынтыққа тиісті/тиісті емес» түрін қолданады. Ортақ белгілері бойынша нысандардан жиындар құрастырады және оларды жіктейді. Кейбір оқушылар оларға тиісті және тиісті емес элементтері бар жиынтықтарды өз бетінше таңдайды, жиындар құрады. Жиын, жиын элементтері туралы өзіндік пікір ұсынады. |
Сабақтың кезеңі/уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы | Кіріспе-қызықтырушылық кезеңі Дидактикалық материалдармен жұмыс. Жиын элементтерінің ерекшеліктеріне байланысты жиындарға бөлу, ортақ атау беру әрекеттері жүзеге асады. Фигураларды пішіні бойынша және пішіні, түсі, өлшемі бойынша топтарға бөледі. Пішіндері бірдей | Жиын элементтерінің ерекшеліктеріне байланысты жиындарға бөлу, ортақ атау беру әрекеттері жүзеге асады. | Мұғалімнің мадақтау, қолдау ілтипаты. | Дидактикалық материалдар. https://bilimland.kz/ kk/subject/matemat ika/2-synyp/zhiyn- |