ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.12.2023
Просмотров: 883
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
74-сабақ
Бөлім: | Дені саудың – жаны сау | |||
Педагогтің аты-жөні | | |||
Күні: | | |||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||
Сабақтың тақырыбы | Түбір мен қосымша | |||
Оқу бағдар- ламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 2.4.2.1 мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату; 2.1.5.1 аудио-бейнежазба мазмұнына өз ойын (ұнайды/ұнамайды, себебі ..., пайдалы/пайдасыз болды, себебі ...) білдіру; 2.1.6.1 интонацияны, вербалды емес тілдік құралдарды (қимыл, ым-ишара) қолданып, тақырыпқа (Сіз қалай ойлайсыз? Сіз не ұсынар едіңіз?) назарын аударту | |||
Сабақтың мақсаты | Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді. Мұғалімнің көме- гімен түбір мен қосымшаны ажыратады. Аудио-бейнежазба мазмұнына өз ойын білдіреді. | |||
Сабақтың барысы | ||||
Сабақтың ке- зеңі/уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Басы (5 мин) | Психологиялық жағымды ахуал қалып- тастыру. – Ал, балалар, сабақты бастамас бұрын өзімізге сәттілік тілейік. | Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы бірге орындайды. | «Бас бармақ» арқылы бағалайды. | |
282
| Барлығы бірге: – Қуан, шаттан! Қуан, шаттан! Қуанатын күн бүгін. Баршаңызға Қайырлы күн! Күліп шықты күн бүгін! | | | |
Ортасы (35 мин) |
Тақтамен жұмыс ұйымдастырылады.
«Өлеңсағанұнайма?Өзіңұнататынкомандажеңіскежеткендеқандайкөңілкүйдеболасың?»сұрақтарына жа- уап беріп, өз көзқарастарын білдіреді. Дескриптор:
| Өлеңді көшіріп жазады. Қарамен жазылған сөздің түбірі мен қо- сымшасын ажыратып, дәлелдейді. Жаңа сабақтан игерген білімдерін пысықтайды. «Өзіңсыныптастарыңафутболойыны туралы хабар жүргізіпкөр»тапсырмасы бойынша топ- тық жұмыс ұйымдастырылады. «Интервью» әдісі бойынша бірі спорт комментаторы болып, басқа топ оқушылары жанкүйерлер бо- лады. Оқушылардың футбол ойы- ны туралы хабар жүргізуіне бас- шылық жасалады. Оқушылардың спорт комментаторының бейнесіне еніп, рөлін жақсы ойнау үшін алдын ала дайындалған қажетті материалдар (микрофон, құлаққап т.б.) пайдаланылады. | Мақұлдау. ҚБ. «Отшашу» арқылы бағалайды. | |
| Сергіту сәті 43-жаттығу саралау тапсырмасы ретінде орындалады. | Жалпы дене жаттығуларын жасау арқылы сергіту сәтін орындайды. Саралау тапсырмасын орындайды. Берілген тірек сөздер мен сурет- | | Сергіту сәтінің танысты- рылымы |
| 1-деңгей.Суреттегілерді ата. 2-деңгей. Олардың арасында қандай байланыс болуы мүмкін? Ұйқасын тап. 3-деңгей. Ат,сусөздеріне жұрнақ жалғап, жаңа сөз жаса. | тердің көмегі арқылы ұйқасын табады. Мысалы: Ат, Су, Атпен шап. Сумен бетіңді жу. Доп, Ау, Допты соқ. Болсын денің сау. Жұрнақ жалғанған сөздер: атбегі,атқосшы,сушы,сулық,судай. | «Бас бар- мақ» әдісі арқылы бағалау. | |
Соңы | Бекіту | Дәптердегі шығармашылық | Өзін-өзі | Түрлі түсті |
(5 мин) | Сабақтан игерген білімдеріне рефлексия | тапсырманы орындайды. Тірек | бағалайды. | қарын- |
| жасату мақсатында жұмыс дәптеріндегі | сөздерді қолданып, | | даштар, |
| тапсырма орындалады. | шаңғысөзіне жұмбақ құрастыра- | | дәптер |
| Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды | ды. Жұмыстарын топта жариялап | | |
| мадақтау. | оқиды. | | |
| Үй тапсырмасы. 42-жаттығу. Көп нүк- | | | |
| тенің орнына тиісті қосымшаны жалғап, | | | |
| мақалдарды көшіріп жазады. Оқулық- | | | |
| тағы ережелерді қайталап, жаттау | | | |
| тапсырылады. | | | |
| Рефлексия. «Тазалық» кері байланысы | Сабаққа, бір-бірінің жасаған жұ- | | |
| | мыстарына кері байланыс береді. | ||
| | Тақырып бойынша алған керекті | ||
| | ақпараттарды шабаданның тұсына | ||
| | жазса, ал әлі де оқуым керек, то- | ||
| | лықтыруым керек дегендері бол- | ||
| | са, еттартқыштың тұсына жазады. |
283
284
75-сабақ
Бөлім: | Дені саудың – жаны сау | ||||
Педагогтің аты-жөні | | ||||
Күні: | | ||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы | Түбір мен қосымша | ||||
Оқу бағдар- ламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау; 2.4.2.1 мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату; 2.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу | ||||
Сабақтың мақсаты | Тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды. Мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажыратады. Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды бай- ланыстырып көлбеу және таза жазады. | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Басы (5 мин) | Психологиялық жағымды ахуал қа- лыптастыру. Бір-бірімізді тыңдаймыз десек, 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек, 2 рет шапа- лақтаймыз! Белсенділік танытамыз десек, 3 рет шапалақтаймыз! | Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы бірге орындайды. | «Бас бар- мақ» арқылы бағалайды. | |
Ортасы (35 мин) |
Өлеңнің үш шумағын мәнерлеп, тізбек- тей оқып шығады. Оқушылар өлеңдегі қарамен жазылған сөздердің түбірі мен қосымшасын ажы- ратып, дәлелдер келтіруіне басшылық етіледі. | Күтілетін нәтижені мұқият тыңдайды. Сурет бойынша әңгіме құрасты- рады. Суретте бейнеленген сәттің алдында не болғаны және кейін не болатынын болжайды. Жұмыста- рын топта талқылайды. «Бағдар- шам» әдісі арқылы ұжыммен жұмыс ұйымдастырылады. Әрбір оқушыға бағдаршам түс- теріне сәйкес үлестірме қағаздар таратылады. Топтық жұмысты тыңдап, бағдар- шам түстеріне сәйкес қағаздарды көрсету арқылы бағалайды. Жасыл түс – негізгі ойды түсініп, мазмұнын толық ашқан. Қызыл түс – мазмұнын ашқан. Әңгіме жүйелі құрылмаған. Сары түс – мазмұнын толық ашпаған. Тақырыптан ауытқыған. Тақырыбы бойынша өлең мазмұ- нын болжайды. Өлеңді түсініп оқиды. Өлең не туралы екені «Сұрақ-жа- уап» әдісі арқылы анықталады. Шынығудың пайдасы туралы өз білімдерін ортаға салады. | Мақұлдау. ҚБ. «Отшашу» арқылы бағалайды. «Бас бар- мақ» арқылы бағалау. | Бағдаршам түстері- не сәйкес үлестірме қағаздар https:// www. youtube. com Денис Тен. Чемпионат мира по фигурному катанию 2013 ж. |