ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.12.2023
Просмотров: 882
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
375
376
|
Сергіту сәті Орнымыздан тұрайық, Бір отырып, тұрайық. Танып алып би түрін, Билейікші, халайық! | Өлеңді түсініп оқиды, қимыл- ды білдіретін сөздерді теріп жазады. Ережені дауыстап оқиды. Мы- салдар келтіру арқылы ережені естеріне сақтайды. Мәтінді түсініп оқиды. Мазмұ- нына талдау жасайды. Мәтінге ат қояды. Мәтіннен етістіктерді тауып айтады және сөйлем- дерді етістіксіз айтып көреді. Сөйлеуде етістік не үшін қажет екенін анықтайды. Сергіту жаттығуын қимылмен жасайды. | Мақтау, мадақтау. | Оқулық Сергіту жаттығуы жинағы |
Соңы (5 мин) | Бекіту Сабаққа жақсы, белсенді қатысқан оқушы- ларды мадақтап, алғыс білдіру. | | Өзін-өзі бағалайды. | Кесте |
| Үй тапсырмасы. 4-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті етістіктерді қойып, сөйлем- дерді жазады. Ереже дәптерге ережені жа- зып, жаттау тапсырылады. Рефлексия. Кері байланыс: «Білім қоржыны» арқылы кері байланыс жасалады. | Өз ұсыныс, пікірлерін стикерге жазып, қоржынға салады. | «Білім қоржыны» әдісі | Стикерлер |
377
106-сабақ
Бөлім: | Қоршаған орта | |
Педагогтің аты-жөні | | |
Күні: | | |
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Етістік | |
Оқу бағдар- ламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 2.3.1.1 мұғалімнің көмегімен жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтін- дерін құрап жазу; 2.4.2.3 сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату; 2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау; 2.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу | |
Сабақтың мақсаты | Мұғалімнің көмегімен жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап жазады. Сөз таптарын, етістікті ажыратады. Мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды. Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазады. | |
Сабақтың барысы |
378
Сабақтың кезеңі/уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Басы (5 мин) | Психологиялық жағымды ахуал орнату. «Гүлмен тілек» (сергіту және топқа біріктіру) Оқушылар арнайы дайындалып кел- ген гүлді алақандарына салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді және гүлдің астына жазылған сөздер бойынша топқа біріктіріледі. 1-топ: «Жауқазын». 2-топ: «Бәйшешек». 3-топ:«Раушан».
| Оқушылар мұғалімнің сөзін қызығушылықпен тыңдап, әрі қарай жалғастырады. Сөздерді кезекпен айта оты- рып, топқа бірігеді. | ҚБ. «Отшашу» арқылы баға- лау. | |
Ортасы (35 мин) | 5-жаттығу. Суреттердің көмегімен мәтін құрастырып жазу. Мәтінді «Көңілді көктем табиғатты ұйқысынан оятты» деп бастап жазуға кеңес беріледі. Суретте бей- неленген сәттің алдында не болғаны және кейін не болатыны болжатылады.
Дескриптор:
| Көктемде табиғатта қандай өзгерістер болатыны жайында әңгіме жүргізіледі. Оқушылар әңгімедегі негізгі ойды табады. Суретке қарап не айтуға болатынын топта талқы- лайды. Құрастырған мәтінді дәптерге жазады. | «Екі тілек, бір ұсыныс» стратегия- сы арқылы бір-бірінің жұмысын бағалайды. Орындаған жұмыстары- ның екі жақ- сы жағы мен бір кемшілі- гіне ұсы- ныс білдіру арқылы өз | https:// www. youtube. com/ «Гүлдер қалай тарады?» ертегісі Суреттер, тірек сөз- дер |
|
аққу көбелек кеме ...? ұшақ ...? үйрек инелік Дәптермен жұмыс.
Неістеді? Неістейді? сайрады ойлайды үрді жазады Сергіту сәті Біз гүлдерше өсеміз, Жапырағы жайқалған. Сабақтары салалы, Желге ырғалып шайқалған. 9-жаттығу шығармашылық үзіліс ретінде ауызша орындалады. Жағдаяттың мазмұнын түсініп, берілген сұраққа жауап берулеріне басшылық жа- салады. | Берілген сөздердің бәріне ортақ етістікті тауып, дәлелдейді. Сөздерді оқып, оларға қалай сұрақ қойылатынын анықтай- ды, етістік екенін дәлелдейді. Сергіту сәтін қимылмен жасай- ды. Оқулықта берілген жағдаяттық тапсырманы оқиды. | іс-әрекет- теріне кері байланыс жасайды. | Кластер Танысты- рылым |
Соңы (5 мин) | Бекіту Дәптердегі шығармашылық тапсырма орындалады. Суреттерді кестедегі сөздермен сәйкестен- діріп, етістіктерді табады. Сабаққа жақсы, белсенді қатысқан оқушыларды мадақтап, алғыс білдіреді. Үй тапсырмасы. 8-жаттығу. Мақалды көркем жазу тапсырылады. | Дәптердегі шығармашылық тапсырманы орындайды. Суреттерді кестедегі сөздер- мен сәйкестендіріп, етістік- терді табады. Оларға сұрақ қояды. | Өзін-өзі баға- лайды. | Кесте |
379
380
| Рефлексия Кері байланыс: «Тазалық» әдісі арқылы кері байланыс жасалады. | Бүгін сабақтан алған жаңа ақпаратты, өзі білетін ақпарат- ты, әлі де талқылауды қажет ететін мәліметті жазады. | «Тазалық» әдісі | Стикерлер |
107-сабақ
Бөлім: | Қоршаған орта | |||||
Педагогтің аты- жөні | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақы- рыбы | Етістік | |||||
Оқу бағдарлама- сына сәйкес оқы- ту мақсаттары | 2.4.2.3 сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату; 2.3.3.1 оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша мұғалімнің көмегімен жоспар құру және тірек сөздерді пайдалана отырып, мазмұндама жазу | |||||
Сабақтың мақ- саты | Сөз таптарын, етістікті ажыратады. Оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша мұғалімнің көмегімен жоспар құрып және тірек сөздерді пайдалана отырып, мазмұндама жазады. | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың ке- зеңі/уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Басы (5 мин) | Психологиялық жағымды ахуал орнату. Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Он саусақтың саласындай. Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Бiр адамның баласындай. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша! Ендеше, бір-бірімізге қуаныш сыйлайық. | Оқушылар мұғалімнің сөзін қызығушылықпен тыңдап, әрі қарай жалғастырады. | ҚБ. «Отшашу» арқылы бағалау. | Танысты- рылым |