ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.12.2023
Просмотров: 862
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
429
430
| ралы сюжетті суреттер қолдану арқылы әңгіме жүргізу. Оқулықта берілген тапсырма оқытылып, түсіндіру жұмыста- ры жүргізіледі. «Қол белгісі» әдісі бойынша жұптардың жұмысын бағалау. Дәптермен жұмыс
| кер, бірі тілші болып, бір- бірімен сұхбаттасуына бас- шылық жасалады. Ол үшін бір-біріне сұрақтар әзірлей- ді. Дайындаған сұрақтарын бір-біріне қояды және жауап береді. Жұмыстарын топта жа- риялайды. Берілген сын есімдерді қатыс- тырып, сөйлемдер құрастырып жазады. Жазған сөйлемдерін- дегі сын есімдердің астын ирек сызықпен сызады. Дара, күрделі екенін айтады. Өздері қалаған бір сын есімді таңдап алады. Сол сын есім туралы жоспар бойынша әңгіме- лейді. Мысалы: моншақ.
| | |
| Сергіту сәті. «Саңырауқұлақ» артикуля- циялық жаттығуы. | Артикуляциялық жаттығуды жасайды. Ауыздарын кең ашып, тілдерін таңдайға жапсырып ұстап тұрады. | | |
Соңы (5 мин) | Бекіту Тапсырманы оқып, жазу. Сын есімдерді ажырату. Үй тапсырмасы. 13-жаттығуды орындау және ереже жаттау ұсынылады. | Дәптердегі шығармашылық тапсырманы орындайды. Дәптерде берілген сөздерден күрделі сын есімдерді тауып жазады. | Бір-бірін бағалайды. | Түрлі түсті қарын- даштар |
Рефлексия. «Алма ағашы» әдісі бойын- ша кері байланыс жасалады. | Сабақтан алған әсерлеріне кері байланыс жасайды. | «Алма ағашы» әдісі | Стикерлер, кері байла- ныс тақтай- шасы |
431
124-сабақ
Бөлім: | Саяхат | |
Педагогтің аты-жөні | | |
Күні: | | |
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Сын есімді қайталау | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақ- саттары | 2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау; 2.4.2.3 сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату; 2.4.2.5 дара және күрделі зат есім/сын есім/сан есім/етістікті анықтау |
432
Сабақтың мақсаты | Мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды. Сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажыратады. Дара және күрделі зат есім/сын есім/сан есім/ етістікті анықтайды. | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Басы (5 мин) | Психологиялық жағымды ахуал орнату. Оқушылар шеңбер құрып, өлеңді хормен айту арқылы бір-бірімен амандасады. Қайырлы күн, күнім, далам, орманым. Қайырлы күн, гүлім, құсым, көлдерім. Қайырлы күн, өсімдіктер, жәндіктер. Қайырлы күн, барша тіршілік иесі! | Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы бірге орындайды. | | Танысты- рылым | |
Ортасы (35 мин) | «Допты лақтыру». Мақалдың жалғасын табу. | Мақалдың жалғасын табады. 1. Ойнап сөйлесең де, ... сөйле. (ойлап) | | | |
| |
| ҚБ. «Отшашу» арқылы бағалау. | | |
| | 4. Сөз асылы (мақал) | | Доп | |
| | 5. Жақсы сөз жан сүйдірер, | | | |
| | Жаман сөз жан (күйіндірер) | | | |
| | 6. Жылы-жылы сөйлесе (жы- лан інінен шығады) | | | |
| 14-жаттығу ауызша орындалады. Мәтіндегі негізгі ойды, тақырыбын анықтай алу білігі бағаланады. | Мәтінді QR-код арқылы мұқият тыңдап, мазмұнын айтады. Оқыған- дарының мәтін екендігін дәлел- | | |
|
Дәптермен жұмыс 15-жаттығу жазбаша орындалады. Сын есімді ажырату білігін бағалайды. Қарамен жазылған сөздердің түбірі мен қосымшасын ажырату. | дейді. Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды. Оқушылардан ұшақтың қандай түрлерін білетінін сұрап, әңгіме жүргізіледі. Өлеңнің қатесін түзетіп, көшіріп жазып, сын есімдерді табады. Қара- мен жазылған сөздердің түбірі мен қосымшасын ажыратады. Түсін- діріп, дәлелдейді. | | |
16-жаттығу ауызша орындалады. Берілген әріптер қатарында жасырылған сын есімдерді тауып оқу. Сергіту сәті. Көзге арналған жаттығулар орындалады. | Сын есімдерді тауып оқиды: көк,ала,ақ,лас,әдемі,таза,ірі,қысқа,сарғыш. Көзге арналған жаттығуларды орындайды. | «Бас бар- мақ» әдісі арқылы бағалайды. | ||
Соңы (5 мин) | Бекіту Сызбаның көмегімен хабарламаны оқу. Жазған жұмыстарын жариялау, мазмұ- нына талдау жасау. Үй тапсырмасы. 17-жаттығуды орындау және ереже жаттау ұсынылады. | Дәптердегі шығармашылық тапсыр- маны орындайды. Тышқанның мы- сыққа жазған құпия хабарламасын сызбаның көмегімен оқиды. Шешуі: Шынайы достықсыз өмірдің мәніжоқ. Жазған жұмыстарын топта жария- лап, мазмұнына талдау жасайды. | Бір-бірін бағалайды. | Түрлі түсті қарын- даштар |
433
28–6937
434
| Рефлексия. «Жеке, топта, ұжымда» әдісі | Сабақтан алған әсерлеріне кері бай- | «Кері | Стикерлер, |
арқылы кері байланыс жасалады. | ланыс жасайды. | байланыс» | кері байла- | |
| | әдісі | ныс тақтай- | |
| | | шасы |
125-сабақ
Бөлім: | Саяхат | |||||
Педагогтің аты-жөні | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Сан есім | |||||
Оқу бағдарла- масына сәйкес оқыту мақсат- тары | 2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру; 2.4.2.3 сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату; 2.3.7.1 сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп бел- гісі) қолдану; 2.3.1.1 мұғалімнің көмегімен жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтін- дерін құрап жазу | |||||
Сабақтың мақ- саты | Тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеп, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді. Сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажыратады. Сөйлем түрлерінің айтылу мақсаты- на сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолданады. Мұғалімнің көмегімен жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап жазады. | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |