Файл: азастан Республикасыны Оуаарту министрлігі.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.01.2024

Просмотров: 574

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.





Бекіту

Кері байланыс

сақинаны салфеткаға тағу, сосын тарелкенің ішіне желпуіш сияқты етіп қою. Үлгідегідей:



Жұмыстың критерийлері:

Дескриптор:

берілген құралдардың қолданылуына қатысты қауіпсіздік ережелерін айтады;

желімдеуде таза орындайды;

қайшымен жұмыс істеу барысында қауіпсіздік техникасын сақтайды.

" Сергіту сәті Көңілді күн"

Синтез «Ойлан жұптас бөліс» әдісі Балалар барлық жасалған біткен жұмыстарды үстел үстіндегі тарелкелерге достарымен кеңесе отырып, әдемілеп үйлестіреді. Көрме жасайды. Үздік жұмыстарға смайлик береді.

«Рефлексиялық шеңбер»

Оқушылар шеңберге тұрып, төмендегі сұрақтарға жауап береді.

Сабақ барысында көңіл-күйіңіз қандай болды? Неліктен?

Бүгін не білдіңіз? Сіз үшін не жаңалық болды? Сабаққа қатысуыңызды қалай бағалайсыз?

Сабақта қандай қиындықтар туындады?


Сарамандық жұмысқа орындайды


Жаттығуға қатысады


Өздеріне қошмет көрсету

Видео: салфетканы қалай бүктеу керек? snova- prazdnik

.Үй шаруасына байланысты альбом

СД диск

snova-prazdnik

https://www.youtube.com/wat ch?v=DiN22LKV3kI

«Ойлан жұптас бөліс»

әдісі





критерий

балл

1

Қатырма қағаздан өлшемі 5х15

см болуы керек

1

2

Желім сыртына шықпауы тиіс

1

3

Салфетка катпарлап бүктелуі керек

1

4

Салфеткадағы сақина әдемі

тағылуы керек

1

Практикалық жұмыс.

Оқушылар жұмысқа кіріседі

4






























































Сабақ аяқталғанда көңіл-күйіңіз қандай? Салфетканы әдемілеп бүктеу туралы мәліметтерді интернеттен тауып оқып, өз бетімен

салфетка бүктеп келу.











Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Еңбекке балу

Бөлім:

Менің отбасым және достарым

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қазақ дастарханы

Оқу бағдарламасына сәйкес

оқыту мақсаты:

1.2.1.1 қарапайым әдістер мен тәсілдерді пайдаланып, материалдарды (көркемдік, табиғи және жасанды)

және құралдарды қолдану, эксперимент жүргізу

Сабақтың мақсаты

-Шығармашылық жұмысты орындау материалдары мен техникаларын дамытады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өткен білімді еске түсіру

Жаңа білім

Сәлемдесу. Топқа бөлу

Психологиялық ахуал қалыптастыру:

«Көрші» Мақсаты: әрбір қатысушының сол топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылылық сыйлау.

Нұсқаулық:

Көршіңді оң жақтан құшақта, Көршіңді сол жақтан құшақта.

Оң жақтағы көршіңе бір жымиып, Сол жақтағы көршіңе бір жымиып, Үй тапсырмасын сұрау. «Кір жаю» Миға шабуыл

Балаларға сұрақ қою арқылы

  1. Қайшымен қауіпсіз жұмыс істеу ережелері

  2. Қағазбен жұмыс ітеу барысында қандай құралдар қажет?

  3. Қалып үлгі дегеніміз не?

Қағаз – біреулер үшін тек жазу не сызу құралы болса, енді біреулер үшін қолөнерде таптырмас материал екенін айттық. Қағаздан сан түрлі дүние жасауға болады. Қағаздың қыр-сырын білетіндер оны кәдеге асыру жолдарын да жақсы меңгерген.



Жіпте жайылған фотосуреттерді алып, жауап беру (Көршілер қимыл қозғалыстар арқылы жаттығуды жасайды)
Сұрақтарға жауап


Дұрыс жауап берген оқушылаға смайлк беру.

Мадақтау



Қағаздан жасалынған жүрекшелер Әр түрлі смайлктер
оқулық Слайд



Сарамандық жұмыс
Сергіту сәті

Қағазды қалай болса, солай тастамай, оны өз орнымен жұмсай білу үлкен өнер. Ал оны керегіне жаратып, жаңа дүние жасап шығару – нағыз шеберліктің белгісі.

Шиыршықталған қағаздан әдемі гүлдерден бастап, сан түрлі ою-өрнекті ғажап дүниелерді жасауға болады. Тек қиялыңызға ерік беріп, жаныңызға жақынды тани алсаңыз болғаны.

Жаймалық яғни дастархан түрлерін мынадай материалдардан жасауға болады.

  1. Түрлі түсті қағаздардан

  2. Мата, былғары, жіптерден

  3. Табиғи материалдар яғни кепкен өсімдіктер мен дәнді дақылдардан


Қолымызды жаяйық, Әдемі гүлге ұқсайық Бір жабылып, ашылып, Орнымызға қонайық.
Сарамандық жұмысқа кірісу.
Қағазды жіңішке етіп қиып орау арқылы яғни квиллинг техникасы бойынша «жаймалық» жасаймыз.
Оқушылар өзіне қызымет ететін заттар арқылы еңбекке балу сабағында қолданылатының білді.


Дескриптор

Қағазбен жұмыс жасауды, қиюды бүктеуді біледі. Қауіпсіздік ережесін сақтайды.

Жаймалықты толық аяқтап, шеңбер құрып бір-бірімізге жақсы сөздер айтып жаймалықтарды сыйлаймыз



Оқушыларға бейне материал көрсетіледі. Оқушылар оқулықтағынегізгі тақырыппентанысады.

.

Жаттығу жасайды
Жұмысқа қойылатын талаптар:

1. жұмыс барысында қауіпсіздік ережелерін естен шығармау Қағазды бүктеу арқылы, яғни оригами техникасы бойынша

«құман астына коятын» жаймалық құрастырамыз.

Көрме ұйымдастырады


Мадақтау

https://www.youtub e.com/watch?v=Tfi NeJl3AmY

қазақ дастархан туралы


«Әлемді шарлау» әдісі арқылы түсіндіріледі.

Оқушыларға көңілді музыка қос

Дайын жұмыстар


.



Бекіту


Кері байланыс

Үздік жұмыстарға смайлик беру.

Оқушылар тағыда қандай әдіспен жаймалық яғни дастархан жасауға болады?
Қағаздан жасау сіздерге ұнадыма?
Қағаздан дастархан яғни жаймалық жасау қолыңнан келдіма?
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет әлпеті салынған суреттерді таңдау.
Үздік жұмыстарға смайлик беру.

Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім

Таныстырылым жасайды



Жұлдызшалар беру










Білім беру ұйымының атауы




Пәні

Еңбекке баулу

Бөлім

Бізді қоршаған әлем

Педагогтің аты - жөні




Күні




Сынып

1

Сабақтың тақырыбы

Мозайка өнерімен танысайық

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты

1.2.2.1 қарапайым тәсілдермен пайдаланып, материалдарлы және компоненттерді өлшеу, белгілеу, қию, формасын келтіру, жинақтау, қосу және біріктіру

1.2.2.3 шығармашылық жұмыстарды дайындау барысында қазақ ұлттық мәдениетінің элементтерін

қолдану

Сабақтың мақсаты

  • қарапайым тәсілдермен пайдаланып, материалдарды және компоненттерді өлшеп, белгілеп, техникалық қауіпсіздігің сақтап қию, формасын келтіріп, біріктіру

  • Қазақ ұлттық оюларын қолданып, қағаздан қарапайым композиция жасау

Критерии оценивания

- Измеряет, размечает, вырезает, придает форму, собирает, соединяет, объединяет компоненты мозаики