ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 05.12.2023
Просмотров: 540
Скачиваний: 4
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
СОДЕРЖАНИЕ
өз музыкалары естілгенде шығып, өздеріне тән қимылдарын жасайды.
Музыкалықаспаптаойнау:«Латыш полькасы» (М. Раухвергер).
Педагог шығарманы орындап, балалардан музыка ырғағына сәйкес қол соғуды сұрайды. Аспаптарды таратып беріп, орындау ретін түсіндіреді.
Балалар аспапта ойнағанда ырғақты ұстап, әуенге ілесе ұрмалы аспаптармен ойнайды.
Педагог қорытынды жасайды. Балаларды мадақтайды.
№ 67-68 ҰЙЫМДАСТЫРЫЛҒАН ОҚУ ҚЫЗМЕТІНІҢ ЖОСПАРЫ
Білім беру саласы: Шығармашылық
Бөлімі: Музыка
Тақырыбы: «Ел қорғауға әзірміз»
Мақсаты: Музыка арқылы балаларды патриоттық сезімге тәрбиелеу.
Міңдеттері: Динамикалық ерекшелікті көрсете отырып, эмоционалды түрде ән айту, тынысты дұрыс алу. Музыкаға сәйкес заттармен қозғалу. Сюжетті ойындарды сахналауға үйрету, бейнелік би қозғалыстарын қолдана отырып, әндерді сахналау. Балаларды батырлыққа, жігерлілікке тәрбиелеу.
Жасайды: бейнелік би қозғалыстарын қолдана отырып, әндерді сахналайды.
Түсінеді: эмоционалды түрде ән айту, тынысты дұрыс алу.
Қолданады: музыканың сипатына сәйкес қозғалады.
Қолданылатын көрнекі құралдар: интерактивті тақта, Жеңіс күні туралы көріністер, Бауыржан Момышұлының суреті, жалаушалар, ұрмалы аспаптар, нота хрестоматиясы.
Полилингвальді компонент: Жеңіс күні – День Победы – Victory day.
Балалар музыка залына Б. Бейсенованың «Жеңіс күні» (үнтаспада) әнімен кіріп, төрт қатарға орналасып, жалаушалармен жаттығу жасайды.
Аяқты нық басып, марш екпінімен жүреді.
Музыкалық-ырғақтық_қимылдар'>Музыкалық-ырғақтық қимылдар:«Ағаш ат»
(Б. Қыдырбекова). Балалар шеңбер бойында жүріп, аттың шабысын музыкамен жасайды. Жеңіл, ойнақы қимылдайды.
Балалар интерактивті тақтадан Жеңіс күні туралы көріністер көріп, еліміздің батырлары туралы мәлімет алады. Жауды жеңген батыр ағаларымызды мақтан тұтып, болашақ Отан қорғайтын азамат болуға ұмтылады.
Музыкатыңдау:«Ел қорғауға әзірміз» (К. Қуатбаев).
Музыка тыңдап, қандай әсерде болғандарын сұрап, балалармен сұхбаттасу, әсерлерімен бөлісу.
Ән айтар алдында дауыс жаттығуын жасап алып, әуенді таза айтуға ұмтылу.
Әнайту:«Момышұлы Бауыржан» (Е. Өміров).
Балаларға Бауыржан атамыздың майдандағы ерлігі туралы мәлімет беру, суретін көрсету. Батыр атамызды мақтан тұтып, әрқашан есте сақтау.
Педагог әнді орындап, мазмұны бойынша әңгіме өткізеді. Балаларға қайталап, қосылып айтуға үйретеді.
Әнді бір мезгілде бастау және аяқтау, әуенді дұрыс бере білу.
Үйренген «Біз бақытты баламыз» әнін (К. Қуатбаев) еске түсіру, сөздерін анық айтуға, ән ырғағымен орындауға баулу.
Билер:«Полька» эстон халық биі.
Балалар би қимылдарын, игерген дағдыларын би кезінде қолданып, жеңіл қимылдар жасап билейді.
Ойындар, хороводтар:«Кешікпе» орыстың халық әуені (өңдеген М. Раухвергер).
Педагог ойын шартын түсіндіреді. Балалар музыка қойылғанда түрлі әрекеттер жасап ойнайды да, музыка біткенде тезірек орындарын тауып отырады, алақандарын шапалақтайды. Кешіккен бала айыбын өз өнерін көрсету арқылы өтейді.
Музыкалықаспаптаойнау:«Құлыншақ» (С. Урбах).
Педагог шығарманы орындап, балалардан музыка ырғағына сәйкес қол соғуды сұрайды. Аспаптарды таратып беріп, орындау ретін
түсіндіреді.
Ұрмалы аспаптармен музыкаға ілесе бірігіп ойнайды.
Педагог қорытынды жасайды. Балаларды мадақтайды.
№ 69-70 ҰЙЫМДАСТЫРЫЛҒАН ОҚУ ҚЫЗМЕТІНІҢ ЖОСПАРЫ
Білім беру саласы: Шығармашылық
Бөлімі: Музыка
Тақырыбы: «Жас ұландар»
Мақсаты: Музыка арқылы батырлыққа, ерлікке тәрбиелеу.
Міндеттері: Музыкалық дыбысталуының сипаттамасына сүйене отырып, бейненің мазмұны мен музыкалық мәнерлілік элементтерімен байланыстыру.
Қолмен бағытын көрсете отырып, әуеннің жоғарғы-төменгі қозғалысын ажырату. Музыка сипатына сәйкес таныс би қимылдарын қолданып, би ойластыру.
Жеңіл әуендерді ансамбльмен, балаларға арналған музыкалық аспаптарда, фортепианоның сүйемелдеуімен, уақытында қосылып айту, ырғақтық бейнесін анық бере отырып ойнауды дамыту. Музыка арқылы балалардың патриоттық сезімдерін ояту.
Жасайды: ән орындайды, музыка сипатына сәйкес таныс би қимылдарын қолданып, би билейді.
Түсінеді: әуеннің жоғарғы-төменгі қозғалысын ажырату.
Қолданады: ойын ойнаудың қарапайым дағдыларын, аспаптарда ойнайды. Қолданылатын көрнекі құралдар: үнтаспа, ұландар туралы көріністер, нота хрестоматиясы.
Полилингвальді компонент: әскер – солдат – soldier.
Балалар марш екпінімен түзу жүріп, ойнақы, көңілді әуеннің ырғағына бір аяқпен келесі аяққа секіртпелі қимыл жасап, бір қырымен аяқтарды бір-біріне тигізе секіріп (боковой галоп), қимылдар жасайды.
Музыкалық-ырғақтық_қимылдар'>Музыкалық-ырғақтық қимылдар:«Ағаш ат» (Б. Қыдырбекова). Балалар шеңбер бойында жүріп, аттың шабысын музыкамен жасайды.
Музыкалықаспаптаойнау:«Латыш полькасы» (М. Раухвергер).
Педагог шығарманы орындап, балалардан музыка ырғағына сәйкес қол соғуды сұрайды. Аспаптарды таратып беріп, орындау ретін түсіндіреді.
Балалар аспапта ойнағанда ырғақты ұстап, әуенге ілесе ұрмалы аспаптармен ойнайды.
- 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40
Рефлексия
Педагог қорытынды жасайды. Балаларды мадақтайды.
-
Бүгінгі оқу қызметінде музыканың қандай жанрымен таныстық? -
Алматыдағы опера және балет театры кімнің есімімен аталған?
№ 67-68 ҰЙЫМДАСТЫРЫЛҒАН ОҚУ ҚЫЗМЕТІНІҢ ЖОСПАРЫ
Білім беру саласы: Шығармашылық
Бөлімі: Музыка
Тақырыбы: «Ел қорғауға әзірміз»
Мақсаты: Музыка арқылы балаларды патриоттық сезімге тәрбиелеу.
Міңдеттері: Динамикалық ерекшелікті көрсете отырып, эмоционалды түрде ән айту, тынысты дұрыс алу. Музыкаға сәйкес заттармен қозғалу. Сюжетті ойындарды сахналауға үйрету, бейнелік би қозғалыстарын қолдана отырып, әндерді сахналау. Балаларды батырлыққа, жігерлілікке тәрбиелеу.
Күтілетін нәтижелер:
Жасайды: бейнелік би қозғалыстарын қолдана отырып, әндерді сахналайды.
Түсінеді: эмоционалды түрде ән айту, тынысты дұрыс алу.
Қолданады: музыканың сипатына сәйкес қозғалады.
Қолданылатын көрнекі құралдар: интерактивті тақта, Жеңіс күні туралы көріністер, Бауыржан Момышұлының суреті, жалаушалар, ұрмалы аспаптар, нота хрестоматиясы.
Полилингвальді компонент: Жеңіс күні – День Победы – Victory day.
ҰОҚ барысы
-
Ұйымдастыру кезеңі
Балалар музыка залына Б. Бейсенованың «Жеңіс күні» (үнтаспада) әнімен кіріп, төрт қатарға орналасып, жалаушалармен жаттығу жасайды.
Аяқты нық басып, марш екпінімен жүреді.
-
Негізгі кезең
Музыкалық-ырғақтық_қимылдар'>Музыкалық-ырғақтық қимылдар:«Ағаш ат»
(Б. Қыдырбекова). Балалар шеңбер бойында жүріп, аттың шабысын музыкамен жасайды. Жеңіл, ойнақы қимылдайды.
Балалар интерактивті тақтадан Жеңіс күні туралы көріністер көріп, еліміздің батырлары туралы мәлімет алады. Жауды жеңген батыр ағаларымызды мақтан тұтып, болашақ Отан қорғайтын азамат болуға ұмтылады.
Музыкатыңдау:«Ел қорғауға әзірміз» (К. Қуатбаев).
Музыка тыңдап, қандай әсерде болғандарын сұрап, балалармен сұхбаттасу, әсерлерімен бөлісу.
Ән айтар алдында дауыс жаттығуын жасап алып, әуенді таза айтуға ұмтылу.
Әнайту:«Момышұлы Бауыржан» (Е. Өміров).
Балаларға Бауыржан атамыздың майдандағы ерлігі туралы мәлімет беру, суретін көрсету. Батыр атамызды мақтан тұтып, әрқашан есте сақтау.
Педагог әнді орындап, мазмұны бойынша әңгіме өткізеді. Балаларға қайталап, қосылып айтуға үйретеді.
Әнді бір мезгілде бастау және аяқтау, әуенді дұрыс бере білу.
Үйренген «Біз бақытты баламыз» әнін (К. Қуатбаев) еске түсіру, сөздерін анық айтуға, ән ырғағымен орындауға баулу.
Билер:«Полька» эстон халық биі.
Балалар би қимылдарын, игерген дағдыларын би кезінде қолданып, жеңіл қимылдар жасап билейді.
Ойындар, хороводтар:«Кешікпе» орыстың халық әуені (өңдеген М. Раухвергер).
Педагог ойын шартын түсіндіреді. Балалар музыка қойылғанда түрлі әрекеттер жасап ойнайды да, музыка біткенде тезірек орындарын тауып отырады, алақандарын шапалақтайды. Кешіккен бала айыбын өз өнерін көрсету арқылы өтейді.
Музыкалықаспаптаойнау:«Құлыншақ» (С. Урбах).
Педагог шығарманы орындап, балалардан музыка ырғағына сәйкес қол соғуды сұрайды. Аспаптарды таратып беріп, орындау ретін
түсіндіреді.
Ұрмалы аспаптармен музыкаға ілесе бірігіп ойнайды.
- 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40
Рефлексия
Педагог қорытынды жасайды. Балаларды мадақтайды.
-
Балалар бүгін қандай музыка тыңдадыңдар? -
Шығарманың сипаты қандай екен? -
Батыр ата-апаларымыз туралы не білесіңдер?
№ 69-70 ҰЙЫМДАСТЫРЫЛҒАН ОҚУ ҚЫЗМЕТІНІҢ ЖОСПАРЫ
Білім беру саласы: Шығармашылық
Бөлімі: Музыка
Тақырыбы: «Жас ұландар»
Мақсаты: Музыка арқылы батырлыққа, ерлікке тәрбиелеу.
Міндеттері: Музыкалық дыбысталуының сипаттамасына сүйене отырып, бейненің мазмұны мен музыкалық мәнерлілік элементтерімен байланыстыру.
Қолмен бағытын көрсете отырып, әуеннің жоғарғы-төменгі қозғалысын ажырату. Музыка сипатына сәйкес таныс би қимылдарын қолданып, би ойластыру.
Жеңіл әуендерді ансамбльмен, балаларға арналған музыкалық аспаптарда, фортепианоның сүйемелдеуімен, уақытында қосылып айту, ырғақтық бейнесін анық бере отырып ойнауды дамыту. Музыка арқылы балалардың патриоттық сезімдерін ояту.
Күтілетін нәтижелер:
Жасайды: ән орындайды, музыка сипатына сәйкес таныс би қимылдарын қолданып, би билейді.
Түсінеді: әуеннің жоғарғы-төменгі қозғалысын ажырату.
Қолданады: ойын ойнаудың қарапайым дағдыларын, аспаптарда ойнайды. Қолданылатын көрнекі құралдар: үнтаспа, ұландар туралы көріністер, нота хрестоматиясы.
Полилингвальді компонент: әскер – солдат – soldier.
ҰОҚ барысы
-
Ұйымдастыру кезеңі
Балалар марш екпінімен түзу жүріп, ойнақы, көңілді әуеннің ырғағына бір аяқпен келесі аяққа секіртпелі қимыл жасап, бір қырымен аяқтарды бір-біріне тигізе секіріп (боковой галоп), қимылдар жасайды.
-
Негізгі кезең
Музыкалық-ырғақтық_қимылдар'>Музыкалық-ырғақтық қимылдар:«Ағаш ат» (Б. Қыдырбекова). Балалар шеңбер бойында жүріп, аттың шабысын музыкамен жасайды.