ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 05.12.2023
Просмотров: 480
Скачиваний: 4
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
СОДЕРЖАНИЕ
барабан,қоңырауаспаптарында әуен ырғағын сезіне еркін ойнауға баулу.
Педагог қорытынды жасайды. Балаларды мадақтайды.
№ 35-36 ҰЙЫМДАСТЫРЫЛҒАН ОҚУ ҚЫЗМЕТІНІҢ ЖОСПАРЫ
Білім беру саласы: Шығармашылық
Бөлімі: Музыка
Тақырыбы: «Бұл қай кезде болады?»
Мақсаты: Шығармалардың эмоциялық мазмұнын, олардың сипатын, көңіл күйін ажырату, әсерлі реңктерін ажырату.
Міндеттері: Әннің сипатын қабылдау, дауысын дұрыс келтіріп орындау. Ұлттық ойындардың көңілді сипатын бере білу, дауыс биіктіктерін ажыратып, үлкен шеңберден кіші шеңберге қайта тұру.
Ойын арқылы балаларды әдептілікке тәрбиелеу.
Жасайды: әннің сипатын қабылдайды, дауысын дұрыс келтіріп орындайды.
Түсінеді: жұмбақ өлеңнің мағынасын түсінеді.
Қолданады: пластикалық, ырғақты, мәнерлі қимылдарды орындайды.
Қолданылатын көрнекі құралдар: бубен, маракас, барабан, қоңырау аспаптары; интерактивті тақта, қыс көріністерін бейнелейтін суреттер, нота хрестоматиясы.
Полилингвальды компонент: шана – сани – sleigh.
Музыка залына көңілді әуенмен келіп, шеңбер бойымен жүріп, жеңіл музыка әуеніне сәйкес би қимылдарын орындайды.
Музыкалық-ырғақтық қимылдар:«Ленталармен жаттығу» (В. Моцарт). Балалар қолдарына лента ұстап, сол лентамен қимылдар жасайды.
Қолдарын жоғары көтеріп, қолды кезектестіріп айналдырып, орындарында тұрып айналып,
қимылдар жасайды.
Музыкатыңдау:«Қыс» (Б. Ерзакович).
Педагог балаларға жұмбақ өлеңді оқып, қыс туралы, ондағы құбылыстар туралы сұхбат жүргізеді. Интерактивті тақтада қыс көріністерін бейнелейтін суреттерін көрсету.
Ән айтар алдында дауыс жаттығуын жасап, әуенді таза айтуға ұмтылу.
Ән айту:«Зырлайды шанамыз» (М. Маңғытаев) Педагог әнді орындап, мазмұны бойынша әңгіме өткізеді.
Балалардан әнде не туралы айтылғанын, әннің көңіл күйін, қандай жылдамдықта орындалғанын сұрау.
Балаларға қайталап, қосылып айтуға үйретеді.
Әнді бір мезгілде бастау және аяқтау, әуенді дұрыс бере білу, дауысын дұрыс келтіріп орындау.
Үйренген «Қыс қызығы» әнін (И. Нүсіпбаев) еске түсіру, сөздерін анық айтуға, ән ырғағымен орындауға баулу.
Билер:«Испан биі» («Билеп үйренейік» жинағынан). Би қимылдарын үйренуді жалғастыру.
Ойындар, хороводтар: «Кешікпе» орыстың халық әуені (өңдеген М. Раухвергер). Педагог ойын шартын түсіндіреді. 1-4такт. Балалар әр бағытта жүгіреді.
5-6такт.Орындарында тұрып, алақандарын шапалақтайды.
Музыкалықаспаптаойнау:«Полька» (А. Филиппенко).
Бубен,маракас,барабан,қоңырауаспаптарында ойнауды үйретуді жалғастыру.
Оқу қызметін қорытындылау, балаларды бағалау, мадақтау.
№ 37-38 ҰЙЫМДАСТЫРЫЛҒАН ОҚУ ҚЫЗМЕТІНІҢ ЖОСПАРЫ
Білім беру саласы: Шығармашылық
Бөлімі: Музыка
Тақырыбы: «Қыс келді»
Мақсаты: Музыканы тыңдай отырып, оның көңіл күйін ажырата білуге баулу. Міндеттері: Музыкалық мәнерлілік құралдары мен сипатын егжей-тегжейлі ажырату қабілетін дамыту. Дағдыларды қалыптастыру: бір дыбыста құрылған әуеннің бөліктерін
дәл ырғағымен дербес орындау. Музыканың ширақ сипатын жеңіл, ырғақты жүгіріспен беру. Түрлі сипаттағы музыкамен байланысты музыкалық-ойын бейнелерін: байсалды, көңілді, шаттанған, мәнерлі жеткізу.Табиғатқа деген қызығушылығын тәрбиелеу.
Жасайды: ән айтады, әуеннің бөліктерін дәл ырғағымен дербес орындайды.
Түсінеді: айтылатын әннің мазмұнын, мәтінін түсінеді.
Қолданады: музыканың сипатына сәйкес қозғалады.
Қолданылатын көрнекі құралдар: композитор Б. Дәлденбайдың суреті, музыкалық аспап металлофон, нота хрестоматиясы.
Полилингвальді компонент: қыс – зима – winter.
Музыка залына көңілді әуенмен келіп, шеңбер бойымен жүріп, жеңіл музыка әуеніне сәйкес би қимылдарын орындайды.
Педагог тақпақ оқиды.
Шаңғы, шана сайла, Конькиіңді байла.
Думандатып ойна, Қыс қызығын тойла!
Музыкалық-ырғақтық
қимылдар:«Марш» (Е. Андосов).
Балалар марш музыкасымен шеңберде жүріп, аяқты нық басып, бойды тік ұстап, тізені жоғары көтеріп, қолды сермеп, ырғақпен жүреді.
Балалармен қыс туралы және қыста ойнайтын ойындар туралы әңгіме өткізу.
Музыка тыңдау:«Көңілді балалар әні» (Б. Дәлденбай). Композитор Б. Дәлденбайдың суретін көрсету.
Балалардан әннің не туралы айтылып отырғанын сұрау. Әннің көңіл күйін сұрау.
Ән айтар алдында дауыс жаттығуын жасап, әуенді таза айтуға ұмтылу.
Әнайту:«Қыс келді» (Б. Жұмабекова).
Ән айтар алдында балаларға ән айту ережелерін еске түсіру. Алдымен педагог әннің әуенін өзі орындап, балаларға үйретеді. Билер:«Қоян биі» (В. Питерцев).
Үйренген «Зырлайды шанамыз» әнін (М. Маңғытаев) еске түсіру, сөздерін анық айтуға, ән ырғағымен орындауға баулу. Жеке және хормен айту.
Балалар музыкаға ілесіп қоянның «шөп жұлу», «үрку», «айбат көрсету» секілді қимылдарын үйренеді.
Ойындар, хороводтар:«Кешікпе» орыстың халық әуені (өңдеген М. Раухвергер). Педагог ойынның шартын түсіндіреді.
1-4такт.Балалар әр бағытта жүгіреді.
5-6такт.Орындарында тұрып, алақандарын шапалақтайды.
Музыкалық аспапта ойнау:«Тамшылар» румын халық әні (өңдеген Т. Попатенко).
Педагог шығарманы орындап, балалардан музыка ырғағына сәйкес қол соғуды сұрайды. Аспаптарды таратып беріп, орындау ретін түсіндіреді.
- 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 40
Рефлексия
Педагог қорытынды жасайды. Балаларды мадақтайды.
-
Бүгінгі оқу қызметінің қай бөлімі сендерге ұнады?
№ 35-36 ҰЙЫМДАСТЫРЫЛҒАН ОҚУ ҚЫЗМЕТІНІҢ ЖОСПАРЫ
Білім беру саласы: Шығармашылық
Бөлімі: Музыка
Тақырыбы: «Бұл қай кезде болады?»
Мақсаты: Шығармалардың эмоциялық мазмұнын, олардың сипатын, көңіл күйін ажырату, әсерлі реңктерін ажырату.
Міндеттері: Әннің сипатын қабылдау, дауысын дұрыс келтіріп орындау. Ұлттық ойындардың көңілді сипатын бере білу, дауыс биіктіктерін ажыратып, үлкен шеңберден кіші шеңберге қайта тұру.
Ойын арқылы балаларды әдептілікке тәрбиелеу.
Күтілетін нәтижелер:
Жасайды: әннің сипатын қабылдайды, дауысын дұрыс келтіріп орындайды.
Түсінеді: жұмбақ өлеңнің мағынасын түсінеді.
Қолданады: пластикалық, ырғақты, мәнерлі қимылдарды орындайды.
Қолданылатын көрнекі құралдар: бубен, маракас, барабан, қоңырау аспаптары; интерактивті тақта, қыс көріністерін бейнелейтін суреттер, нота хрестоматиясы.
Полилингвальды компонент: шана – сани – sleigh.
ҰОҚ барысы
-
Ұйымдастыру кезеңі
Музыка залына көңілді әуенмен келіп, шеңбер бойымен жүріп, жеңіл музыка әуеніне сәйкес би қимылдарын орындайды.
-
Негізгі кезең
Музыкалық-ырғақтық қимылдар:«Ленталармен жаттығу» (В. Моцарт). Балалар қолдарына лента ұстап, сол лентамен қимылдар жасайды.
Қолдарын жоғары көтеріп, қолды кезектестіріп айналдырып, орындарында тұрып айналып,
қимылдар жасайды.
Музыкатыңдау:«Қыс» (Б. Ерзакович).
Педагог балаларға жұмбақ өлеңді оқып, қыс туралы, ондағы құбылыстар туралы сұхбат жүргізеді. Интерактивті тақтада қыс көріністерін бейнелейтін суреттерін көрсету.
-
Бұл жұмбақ өлеңде жылдың қай мезгілі айтылып отыр? -
Қазір жылдың қай мезгілі? -
Қыс сендерге несімен ұнайды?
Ән айтар алдында дауыс жаттығуын жасап, әуенді таза айтуға ұмтылу.
Ән айту:«Зырлайды шанамыз» (М. Маңғытаев) Педагог әнді орындап, мазмұны бойынша әңгіме өткізеді.
Балалардан әнде не туралы айтылғанын, әннің көңіл күйін, қандай жылдамдықта орындалғанын сұрау.
Балаларға қайталап, қосылып айтуға үйретеді.
Әнді бір мезгілде бастау және аяқтау, әуенді дұрыс бере білу, дауысын дұрыс келтіріп орындау.
Үйренген «Қыс қызығы» әнін (И. Нүсіпбаев) еске түсіру, сөздерін анық айтуға, ән ырғағымен орындауға баулу.
Билер:«Испан биі» («Билеп үйренейік» жинағынан). Би қимылдарын үйренуді жалғастыру.
Ойындар, хороводтар: «Кешікпе» орыстың халық әуені (өңдеген М. Раухвергер). Педагог ойын шартын түсіндіреді. 1-4такт. Балалар әр бағытта жүгіреді.
5-6такт.Орындарында тұрып, алақандарын шапалақтайды.
-
такт.Соңғы аккордқа дейін орындықтарға отырып үлгеру үшін, өз орындарына жүгіреді.
Музыкалықаспаптаойнау:«Полька» (А. Филиппенко).
Бубен,маракас,барабан,қоңырауаспаптарында ойнауды үйретуді жалғастыру.
- 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 40
Рефлексия
Оқу қызметін қорытындылау, балаларды бағалау, мадақтау.
-
Бүгінгі оқу қызметінде жылдың қай мезгілін әңгімеледік? -
Қандай әуенге қимылдар жасадыңдар? -
Үйренген жаңа әніміз не туралы?
№ 37-38 ҰЙЫМДАСТЫРЫЛҒАН ОҚУ ҚЫЗМЕТІНІҢ ЖОСПАРЫ
Білім беру саласы: Шығармашылық
Бөлімі: Музыка
Тақырыбы: «Қыс келді»
Мақсаты: Музыканы тыңдай отырып, оның көңіл күйін ажырата білуге баулу. Міндеттері: Музыкалық мәнерлілік құралдары мен сипатын егжей-тегжейлі ажырату қабілетін дамыту. Дағдыларды қалыптастыру: бір дыбыста құрылған әуеннің бөліктерін
дәл ырғағымен дербес орындау. Музыканың ширақ сипатын жеңіл, ырғақты жүгіріспен беру. Түрлі сипаттағы музыкамен байланысты музыкалық-ойын бейнелерін: байсалды, көңілді, шаттанған, мәнерлі жеткізу.Табиғатқа деген қызығушылығын тәрбиелеу.
Күтілетін нәтижелер:
Жасайды: ән айтады, әуеннің бөліктерін дәл ырғағымен дербес орындайды.
Түсінеді: айтылатын әннің мазмұнын, мәтінін түсінеді.
Қолданады: музыканың сипатына сәйкес қозғалады.
Қолданылатын көрнекі құралдар: композитор Б. Дәлденбайдың суреті, музыкалық аспап металлофон, нота хрестоматиясы.
Полилингвальді компонент: қыс – зима – winter.
ҰОҚ барысы
-
Ұйымдастыру кезеңі
Музыка залына көңілді әуенмен келіп, шеңбер бойымен жүріп, жеңіл музыка әуеніне сәйкес би қимылдарын орындайды.
Педагог тақпақ оқиды.
Шаңғы, шана сайла, Конькиіңді байла.
Думандатып ойна, Қыс қызығын тойла!
-
Негізгі кезең
Музыкалық-ырғақтық
қимылдар:«Марш» (Е. Андосов).
Балалар марш музыкасымен шеңберде жүріп, аяқты нық басып, бойды тік ұстап, тізені жоғары көтеріп, қолды сермеп, ырғақпен жүреді.
Балалармен қыс туралы және қыста ойнайтын ойындар туралы әңгіме өткізу.
Музыка тыңдау:«Көңілді балалар әні» (Б. Дәлденбай). Композитор Б. Дәлденбайдың суретін көрсету.
Балалардан әннің не туралы айтылып отырғанын сұрау. Әннің көңіл күйін сұрау.
Ән айтар алдында дауыс жаттығуын жасап, әуенді таза айтуға ұмтылу.
Әнайту:«Қыс келді» (Б. Жұмабекова).
Ән айтар алдында балаларға ән айту ережелерін еске түсіру. Алдымен педагог әннің әуенін өзі орындап, балаларға үйретеді. Билер:«Қоян биі» (В. Питерцев).
Үйренген «Зырлайды шанамыз» әнін (М. Маңғытаев) еске түсіру, сөздерін анық айтуға, ән ырғағымен орындауға баулу. Жеке және хормен айту.
Балалар музыкаға ілесіп қоянның «шөп жұлу», «үрку», «айбат көрсету» секілді қимылдарын үйренеді.
Ойындар, хороводтар:«Кешікпе» орыстың халық әуені (өңдеген М. Раухвергер). Педагог ойынның шартын түсіндіреді.
1-4такт.Балалар әр бағытта жүгіреді.
5-6такт.Орындарында тұрып, алақандарын шапалақтайды.
-
такт.Соңғы аккордқа дейін орындықтарға отырып үлгеру үшін, өз орындарына жүгіреді.
Музыкалық аспапта ойнау:«Тамшылар» румын халық әні (өңдеген Т. Попатенко).
Педагог шығарманы орындап, балалардан музыка ырғағына сәйкес қол соғуды сұрайды. Аспаптарды таратып беріп, орындау ретін түсіндіреді.
- 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 40