Файл: Ф. М. оыратбай, Т. Т. Сарыбаева.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 05.12.2023

Просмотров: 515

Скачиваний: 4

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

СОДЕРЖАНИЕ

Қоңыратбай Ф.М.

ТҮСІНІКТЕМЕ

I жартыжылдық

ІІ жартыжылдық

Шығармашылық білім беру саласы

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтиже:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Пайдаланылған әдебиеттер

туралы әңгімелесу.

  • Сендер отбасы дегенді қалай түсінесіңдер?

  • Отбасы мүшелеріне кімдер жатады және олар қайда тұрады?

Музыкатыңдау:«Жан анам» (Е. Өміров).

Әнді тыңдап, әнде кім туралы айтылып отырғанын сұрау.

  • Сендер аналарыңа қандай көмек көрсетесіңдер? Ананың еңбегі туралы балаларға түсіндіру.

Ән айтар алдында дауыс жаттығуын жасап, әуенді таза айтуға ұмтылу.

Ән айту:«Екеуміз әйбат баламыз» (И. Нүсіпбаев). Педагог әнді орындап, мазмұны бойынша әңгіме өткізеді. Балаларға қайталап, қосылып айтуға үйретеді.

Әнді бір мезгілде бастау және аяқтау, әуенді дұрыс бере білу. Әннің мазмұнына тоқталып, әуенді дұрыс айтуына көңіл аудару. Өткен оқу қызметінде үйренген әнін еске түсіру, «Бесік жыры»

(И. Нүсіпбаев) сөздерін анық айтуға, ән ырғағымен орындауға баулу.

Билер:«Тырналар биі» (Д. Абиров).

Балалар екі топқа бөлініп, екі бұрыштан шығады. Жеңіл, құстарға тән қимылдар жасайды. Екі шеңберде жүруді үйренеді.

Ойындар,хороводтар:«Төлдер» (Д. Ботбаев).

Педагог ойын шартын түсіндіреді. Шеңбер бойында жүріп әндетіп сұрақ қойып, оған жауап береді. Төлдердің қылығына лайық қимылдар жасайды.

Музыкалықаспаптаойнау:«Атқа мініп шабамыз» (В. Агафонников).

Педагог шығарманы орындап, балалардан музыка ырғағына сәйкес қол соғуды сұрайды. Аспаптарды таратып беріп, орындау ретін түсіндіреді.

Балалар аспапта ойнағанда ырғақты ұстап, әуенге ілесе ұрмалы аспаптармен ойнайды.
  1. 1   ...   23   24   25   26   27   28   29   30   ...   40

Рефлексия


Педагог қорытынды жасайды. Балаларды мадақтайды.

  • Бүгінгі оқу қызметінде кімдермен таныстық?

  • Өз отбасың туралы не айта аласың?



45-46 ҰЙЫМДАСТЫРЫЛҒАН ОҚУ ҚЫЗМЕТІНІҢ ЖОСПАРЫ
Білім беру саласы: Шығармашылық

Бөлімі: Музыка

Тақырыбы: «Ақ әжем»

Мақсаты: Музыкалық-ырғақты қимылдарды бірге жасау дағдыларын қалыптастыру. Міндеттері: Музыкалық дыбысталуының сипаттамасына сүйене отырып, бейненің мазмұны мен музыкалық мәнерлілік элементтерімен байланыстыру, шығарманы сипаттай білу. Сезіммен, ырғаққа сәйкес, ырғақтық бейнесін сақтай отырып, сөздерді анық және таза тыныс алып, бастап айту. Музыкаға сәйкес қозғалыс бағытын жеңіл, еркін және нақты ауыстыра отырып орындау, би бейнелерін беру. Жеңіл әуендерді ансамбльмен, балаларға арналған музыкалық аспаптарда, фортепианоның сүйемелдеуімен, уақытында қосылып айту, ырғақтық бейнесін анық бере отырып ойнау. Үлкенге ілтипат, кішіге қамқор болуға тәрбиелеу.

Күтілетін нәтижелер:


Жасайды: ән орындайды, сөздерді анық және таза тыныс алып, бастап айтады, музыканың сипатына сәйкес қозғалады.

Түсінеді: сезіммен, ырғақтық бейнесін сақтау отырып айтуды.

Қолданады: аспаптарда ойнаудың қарапайым дағдыларын.

Қолданылатын көрнекі құралдар: «Әже мен немересі», «Менің әжем» суреттері, ұрмалы аспаптар, нота хрестоматиясы.

Полилингвальді компонент: әже бабушка grandmother.

ҰОҚ барысы


  1. Ұйымдастыру кезеңі

Балалар музыка әуенімен музыка залына келіп, аяқтың ұшымен жеңіл жүгіріп, қол ұстасып, баяу тербеледі. Айналып, орнын ауыстырады.
  1. Негізгі кезең



Музыкалық-ырғақтық'>Музыкалық-ырғақтыққимылдар:«Сағат» (Е. Андосов).

Балалар шеңбер бойында жүріп, қолды белге қойып, сағат тілі секілді оңға, солға иіліп, сол ырғақпен ортаға жиналып, кері қайтып, қимылдар жасайды.

«Әже мен немересі», «Менің әжем» суреттерін көрсету.

Балалармен отбасындағы анамыздың, әкеміздің аналары әже туралы сұхбат жүргізу. Әжелеріңнің сүйікті немересісіңдер, оларға қамқор болуды ұмытпаңдар.

Музыкатыңдау:«Ақ әжем» (К. Қуатбаев).

  • Әнде кім туралы айтылып отыр?

  • Ән қандай көңіл күйде жазылған?

  • Әжелерің сендерді қалай еркелетеді?

Ән айтар алдында дауыс жаттығуын жасап, әуенді таза айтуға ұмтылу.

Әнайту:«Әже тілегі» (Т. Қоңыратбай).

Әннің мәтінін балаларға түсіндіріп, әуенін үйрету. Ән айту кезіндегі ережелерді еске түсіріп, бір-бірін тыңдай отырып, қатты айғайламай, мәнерлеп айту.

Өткен оқу қызметінде үйренген әнді еске түсіру. «Екеуміз әйбат баламыз» (И. Нүсіпбаев), ән сөздерін анық айтуға, ән ырғағымен орындауға баулу.

Билер:«Полька» эстон халық биі.

Балаларға полька қимылдарын жасату, аяқты тізеден бүгіп жоғары көтеру дағдыларын қайталап үйрету.

Ойындар,хороводтар:«Қоянды ұстаңдар» (К. Қуатбаев).

Педагог ойын шартын түсіндіреді. Балалар шеңбер бойында тұрады да, ортада бір бала қоян болады, ортадағы қоянның қимылдарын шеңберде тұрған балалар қайталайды.

Қоян шеңберден шығуға тырысады, балалар жібермейді.

Музыкалықаспаптаойнау:«Янка» беларусь халық биі.

Педагог шығарманы орындап, балалардан музыка ырғағына сәйкес қол соғуды сұрайды.
Аспаптарды таратып беріп, орындау ретін түсіндіреді.

Балалар аспапта ойнағанда ырғақты ұстап, әуенге ілесе ұрмалы аспаптармен ойнайды.
  1. 1   ...   24   25   26   27   28   29   30   31   ...   40

Рефлексия


Педагог қорытынды жасайды. Балаларды мадақтайды.

    • Бүгінгі оқу қызметінің қай бөлімі сендерге ұнады?

    • Әже деген кім? Өз әжелерің туралы не айта аласыңдар?


47-48 ҰЙЫМДАСТЫРЫЛҒАН ОҚУ ҚЫЗМЕТІНІҢ ЖОСПАРЫ
Білім беру саласы: Шығармашылық

Бөлімі: Музыка

Тақырыбы: «Ана өмір шырағы»

Мақсаты: Әлемдегі ең асыл жан – анаға деген сүйіспеншіліктерін музыка арқылы жеткізе білуге үйрету.

Міндеттері: Музыкалық мәнерлілік құралдары мен сипатын егжей-тегжейлі ажырату қабілетін дамыту. Дағдыларды қалыптастыру: бір дыбыста құрылған әуеннің бөліктерін дәл ырғағымен дербес орындау. Сюжетті ойындарды сахналауға үйрету.

Жеңіл әуендерді ансамбльмен балаларға арналған музыкалық аспаптарда фортепианоның сүйемелдеуімен, уақытында қосылып, ырғақтық бейнесін анық бере отырып ойнау.

Анаға сүйіспеншілігін арттыру, анаға қамқор болуға, құрметтеуге тәрбиелеу.

Күтілетін нәтижелер:


Жасайды: бір дыбыста құрылған әуеннің бөліктерін дәл ырғағымен дербес орындайды, музыканың сипатына сәйкес қозғалады.

Түсінеді: әннің мазмұнын түсінеді.

Қолданады: таныс әнді музыкалық сүйемелдеумен және сүйемелдеусіз орындайды. Қолданылатын көрнекі құралдар: Е. Хасанғалиевтің портреті, аналардың суреттері, түрлі түсті ленталар; ұрмалы аспаптар асатаяқ, биге арналған «сабау»-таяқшалар,

нота хрестоматиясы.

Полилингвальді компонент: ана мама mother.

ҰОҚ барысы


  1. Ұйымдастыру кезеңі

Балалар музыка әуенімен музыка залына келіп, шеңбер бойымен жүріп, әуен