ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 05.12.2023
Просмотров: 479
Скачиваний: 4
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
СОДЕРЖАНИЕ
Рефлексия
Педагог қорытынды жасайды. Балаларды мадақтайды.
-
Жаңа жыл мерекесінің қандай ерекшеліктері, қуанышты сәттері бар? -
Мерекеге лайық қандай әндер үйрендік?
№ 31-32 ҰЙЫМДАСТЫРЫЛҒАН ОҚУ ҚЫЗМЕТІНІҢ ЖОСПАРЫ
Білім беру саласы: Шығармашылық
Бөлімі: Музыка
Тақырыбы: «Қысқы әуен сыңғырлайды»
Мақсаты: Музыкалық тіркестерге сәйкес қимылдарды өзгерту, жылдамдық пен ептілікті білдіру.
Міндеттері: Шығармалардың эмоциялық мазмұнын, олардың сипатын, көңіл күйін ажырату. Қолмен музыка бағытын (жоғары-төмен) көрсете отырып, әуеннің жоғарғы- төменгі қозғалысын ажырату, әнмен шеңберді айналып жүру.
Ойын арқылы балаларды ұйымшылдыққа баулу.
Күтілетін нәтижелер:
Жасайды: музыка әуенімен дауыс жаттығуын жасайды, ән орындайды. Түсінеді: музыканы қызыға тыңдап, сипатын ажыратып, мағынасын түсінеді. Қолданады: музыкалық аспаптарда жеке және топпен ойнайды.
Қолданылатын көрнекі құралдар: бубен, маракас, барабан, қоңырау аспаптары; текшелер, аққала, диск, үнтаспа, нота хрестоматиясы.
Полилингвальді компонент: қыс – зима – winter.
ҰОҚ барысы
-
Ұйымдастыру кезеңі
Балалар көңілді әуенмен музыка залына келіп, шаттықшеңберін жасайды.
Қараңдаршы далаға! Дала - аппақ, ақша қар. Тал мен үйлер қалада Жамылыпты ақ шатыр!
Жаусын, жаусын, ақша қар Қар лақтырсын балалар!
-
Негізгі кезең
Музыкалық-ырғақтық_қимылдар'>Музыкалық-ырғақтық қимылдар:«Шеңберге тұр» (Л. Бетховен).
Көңілді әуен ырғағына сәйкес шеңбер бойында – шырша айналасында би қимылдарын орындау.
-
Балалар, сендер қыс туралы не білесіңдер? -
Қыс несімен ұнайды? -
Қандай мерекені тойладыңдар және оған кімдер, қандай кейіпкерлер келді?
Музыкатыңдау:«Қыс» (А. Вивальди, үнтаспа).
Балалардан музыкадан алған әсерлерін сұрау, ойларын ортаға салып, бөлісу.
Ән айтар алдында дауыс жаттығуын жасап, әуенді таза айтуға ұмтылу.
Әнайту:«Ақша қар» (К. Қуатбаев).
Әнді педагогтің орындауынан кейін мазмұны туралы айтып, әннің көңіл күйін ажыратып әңгмелеу.
Дауысқа күш түсірмей, табиғи дауыспен орындауға үйретуді жалғастыру. Үйренген әнді «Ақша қар» (Е. Өміров) еске түсіру, сөздерін анық айтуға, ән ырғағымен орындауға баулу. Жеке және хормен айту.
Билер:«Ұлпақарлар биі» («Вальс» П. Чайковский, үнтаспада,
«Билеп үйренейік» жинағынан). Биді әрі қарай билеуді жалғастыру, қимылдарды синхронды түрде біркелкі жасауға талпындыру.
Ойындар,хороводтар:«Жылдам құрастыр» ойыны, музыка аяқталғанша бөлшектерден суреттерді құрастыру. Педагог ойын шартын түсіндіреді.
Музыкалықаспаптаойнау:«Полька» (А. Филиппенко).
Педагог шығарманы орындап, балалардан музыка ырғағына сәйкес қол соғуды сұрайды. Аспаптарды таратып беріп, орындау ретін түсіндіреді.
Бубен,маракас,барабан,қоңырауаспаптарын қолданып, ырғақты сезіне кезекпен және қосыла
ойнауға үйрету.
- 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 40
Рефлексия
Педагог қорытынды жасайды. Балаларды мадақтайды.
-
Бүгінгі оқу қызметі сендерге несімен ұнады? -
Қандай шығарманы тыңдадыңдар? -
Көңіл күйі, сипаты қандай?
№ 33-34 ҰЙЫМДАСТЫРЫЛҒАН ОҚУ ҚЫЗМЕТІНІҢ ЖОСПАРЫ
Білім беру саласы: Шығармашылық
Бөлімі: Музыка
Тақырыбы: «Қыс қызығы»
Мақсаты: Әуеннің би сипатын сезіну, би қимылдарының элементтерін орындау. Міндеттері: Музыкалық шығармаға өзінің қатынасын білдіру, оның мазмұны мен сипаты туралы пікірін айту. Әннің сипатын қабылдау, дауысын дұрыс келтіріп орындау, ырғақтық бейнесі мен динамикасын дәл беру. Әуеннің ырғақтық бейнесін ұрмалы аспаптарда жеке немесе кішігірім топпен ойнау.
Күтілетін нәтижелер:
Жасайды: дауысын дұрыс келтіріп ән орындайды, ырғақтық бейнесі мен динамикасын дәл береді.
Түсінеді: вальс музыкасына қандай қозғалыс жасау керек екенін. Қолданады: пластикалық, ырғақты, мәнерлі қимылдарды орындайды. Қолданылатын көрнекі құралдар: интерактивті тақта, қыс туралы суреттер, нота хрестоматиясы.
Полилингвальді компонент: қыс қызығы – зимние забавы – winter games.
ҰОҚ барысы
-
Ұйымдастыру кезеңі
Балалар көңілді әуенмен музыка залына келіп, шаттықшеңберінжасайды.
Қыс келді, қыс мықты анық, Қайтсе де біз ықпадық.
Қыс келді, қыс уайым ба, Қандық біздер ойынға!
-
Негізгі кезең
Музыкалық-ырғақтық_қимылдар'>Музыкалық-ырғақтық қимылдар:«Аюлар биі» (Е. Тиличеева). Балалар музыкаға
ілесіп, қорбаңдап, аюлардың жүрісін салады.
Ауыр қимылдап отырып-тұрады, отырғанда аяқтарын кезек-кезек созады, айналады.
Интерактивті тақтадан қыс туралы суреттерін көрсету. Қыс мезгіліндегі табиғат құбылыстары туралы әңгімелеу. Музыкатыңдау.«Вальс» (С. Майкапар).
-
Балалар, музыканы көздеріңді жұмып отырып тыңдауға болады. -
Сендер бұл музыкаға қандай қимылдар жасар едіңдер? -
Мұздың үстінде қалықтап сырғанауға болады, аяқтың ұшымен жеңіл жүгіріп, жұбыңмен билеуге болады.
Ән айтар алдында дауыс жаттығуын жасап, әуенді таза айтуға ұмтылу.
Ән айту:«Қыс қызығы» (И. Нүсіпбаев).
Педагог әнді орындап, мазмұны бойынша әңгіме өткізеді.
-
Әнде не туралы айтылған? -
Әннің көңіл күйі қандай?
Балаларға қайталап, қосылып айтуға үйретеді.
Әнді бір мезгілде бастау және аяқтау, әуенді дұрыс бере білу.
Үйренген әнді «Ақша қар» (К. Қуатбаев) еске түсіру, сөздерін анық айтуға, ән ырғағымен орындауға баулу. Жеке және хормен айту.
Билер:«Испан биі» («Билеп үйренейік» жинағынан).
Балалар биге жұптасып қатысады. Қимылдарды анық жасауға ұмтылады.
Ойындар, хороводтар:«Төмен және жоғары дыбыстар» ойыны. Педагог ойын шартын түсіндіреді.
Балаларды жоғары және төменгі дыбыстарды ажыратуға үйрету.
Музыкалықаспаптаойнау:«Полька» (А. Филиппенко).
Педагог шығарманы орындап, балалардан музыка ырғағына сәйкес қол соғуды сұрайды. Аспаптарды таратып беріп, орындау ретін түсіндіреді.
Бубен,маракас,