Файл: Ф. М. оыратбай, Т. Т. Сарыбаева.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 05.12.2023

Просмотров: 521

Скачиваний: 4

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

СОДЕРЖАНИЕ

Қоңыратбай Ф.М.

ТҮСІНІКТЕМЕ

I жартыжылдық

ІІ жартыжылдық

Шығармашылық білім беру саласы

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтиже:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Рефлексия

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Күтілетін нәтижелер:

ҰОҚ барысы

Пайдаланылған әдебиеттер

Рефлексия


Педагог қорытынды жасайды. Балаларды мадақтайды.

  • Қандай қысқы ойын түрлері ұнайды?

  • Қыс туралы қандай әндер білесіңдер?


39-40 ҰЙЫМДАСТЫРЫЛҒАН ОҚУ ҚЫЗМЕТІНІҢ ЖОСПАРЫ
Білім беру саласы: Шығармашылық

Бөлімі: Музыка

Тақырыбы: «Айнала ақша қар»

Мақсаты: Вальс музыкасының ырғағын өзге музыкалардан ажырата білуге ұмтылдыру. Міндеттері: Музыкалық дыбысталуының сипаттамасына сүйене отырып, бейненің мазмұны мен музыкалық мәнерліліктің элементтерімен байланыстыру, дыбыстарды ажырату, қолымен бағытын көрсете отырып, әуеннің жоғарғы-төменгі қозғалысын ажырату. Музыканың ширақ сипатын жеңіл, ырғақты жүгіріспен беру, тізені көтеріп жүгіруді орындау. Би элементтері арқылы балаларға эстетикалық тәрбие беру.

Күтілетін нәтижелер:


Жасайды: әуеннің жоғарғы-төменгі қозғалысын ажыратады, ән орындайды.

Түсінеді: бейненің мазмұны мен музыкалық мәнерліліктің элементтерімен байланысу.

Қолданады: музыканың сипатына сәйкес қозғалады.

Қолданылатын көрнекі құралдар: Қ. Шілдебаевтың суреті, интерактивті тақтадан қыс көріністерін бейнелейтін суреттер, нота хрестоматиясы.

Полилингвальді компонент: қар снег snow.

ҰОҚ барысы


  1. Ұйымдастыру кезеңі

Балаларды музыка залында көңілді музыка әуенімен қарсы алу.

Айналамда ұшып жүр, Ақ мамық қар себелеп.

Қалт-құлт еткен бейне бір Ақ қанатты көбелек.
  1. Негізгі кезең


Музыкалық-ырғақтық_қимылдар'>Музыкалық-ырғақтық қимылдар:
«Көңілді балалар» литва халық әуені (өңдеген Т. Ломова).

Балалар шеңберде жүріп, музыкаға ілесіп қимылдар жасайды.

Музыкатыңдау:«Вальс» (Қ. Шілдебаев).

Балаларға Қ. Шілдебаевтың суретін көрсетіп, оның өмірі туралы қысқаша мәлімет беру.

«Вальс» би музыкасы, көбіне ол музыкаға жұптасып билейді.

  • Балалар қыс көріністерінің бейнелейтін суреттерге көз салыңдаршы, қандай құбылысты байқадыңдар?

  • Қазір жылдың қай мезгілі?

  • Қыс сендерге несімен ұнайды?

Ән айту:«Айнала ақша қар» (И. Мамақов).

Ән айтар алдында дауысты қалыпқа келтіріп, денені тік ұстап, ережені еске түсіру. Әуенді дұрыс айтуына көңіл аудару.

Өткен оқу қызметінде үйренген әнді еске түсіру.

«Қыс келді» әнін (Б. Жұмабекова) сөздерін анық айтуға, ән ырғағымен орындауға баулу.

Билер:«Қоян биі» (В. Питерцев).

Балалар музыкаға ілесіп қоянның қимылдарын үйренеді, «шөп жұлу», «үрку»,

«айбат көрсету» секілді қимылдарды үйренеді.

Ойындар,хороводтар:«Көлеңке» (К. Қуатбаев).

Педагог ойын шартын түсіндіреді. Балалар шеңбер бойымен тұрады.

Педагог топ ішінен бойы ұзын бір баланы және бойы аласа баланы таңдап алады. Бойы қысқа баланың «көлеңке» болатынын түсіндіреді.

Яғни, әнді айта жүріп, бойы ұзын бала қандай қимыл жасаса, «көлеңке» соның қимылын шатаспай қайталауы тиіс. Ойын шарты бұзылса, айып ретінде тақпақ немесе ән орындап береді.

Музыкалық аспапта ойнау:«Тамшылар» румын халық әні (өңдеген Т. Попатенко). Педагог шығарманы орындап, балалардан музыка ырғағына сәйкес қол соғуды сұрайды. Аспаптарды таратып беріп, орындау ретін түсіндіреді.
  1. 1   ...   21   22   23   24   25   26   27   28   ...   40

Рефлексия


Педагог қорытынды жасайды. Бүгінгі оқу қызметінде жылдың қай мезгілін әңгімеледік?

Қандай әуенге қимылдар жасадық? Балаларды мадақтау.

41-42 ҰЙЫМДАСТЫРЫЛҒАН ОҚУ ҚЫЗМЕТІНІҢ ЖОСПАРЫ
Білім беру саласы: Шығармашылық

Бөлімі: Музыка

Тақырыбы: «Бесік жыры»

Мақсаты: Музыка тыңдай отырып сол музыканың мағынасын ұғынуға үйрету. Міндеттері: Лирикалық вальс ырғағындағы байсалды әуендерді қабылдап, пьесаның билеуге икемді сипатын сезініп, қарқындық өзгерісін белгілеу, фортепианоның сүйемелдеуімен немесе сүйемелдеуінсіз, жалғыз немесе топпен айту.

Бесік жыры арқылы балаларды имандылыққа тәрбиелеу.

Күтілетін нәтижелер:


Жасайды: жақсы таныс әнді музыкалық сүйемелдеумен және сүйемелдеусіз орындайды. Түсінеді: музыкаға сәйкес қозғалыс бағытын жеңіл, еркін және нақты ауыстыра отырып орындау.

Қолданады: музыканың сипатына сәйкес қозғалады.

Қолданылатын көрнекі құралдар: сылдырмақ, қоңырау, тұяқтас, металлофон т.б. аспаптар, нота хрестоматиясы.

Полилингвальді компонент: бесік жыры колыбельная lullaby.

ҰОҚ барысы


    1. Ұйымдастыру кезеңі

Балалар музыка әуенімен музыка залына келіп, аяқтың ұшымен жеңіл жүгіріп, қол ұстасып, баяу тербеледі. Айналып, орнын ауыстырады.
    1. Негізгі кезең


Музыкалық-ырғақтық'>Музыкалық-ырғақтыққимылдар:«Қоян», «Аю» (Е. Тиличеева).

Балалар шеңбер бойында тұрып, қосаяқтап қоянша секіреді де, музыка өзгергенде аюдың жүрісін салып, қорбаңдап жүреді.

Балаларға интерактивті тақтадан «бесікке салу» рәсімдерімен таныстыру. Бесікке салудың қандай пайдасы
бар екенімен таныстыру.

Бесікті не үшін аластайтынын айта кету.

Бала ұйықтар алдында айтылатын әнді «Бесік жыры» дейміз.

Музыкатыңдау:«Бесік жыры» (Ш. Мұхамеджанов).

    • Бесік жыры қалай орындалады?

    • Бесік жыры күннің қай мезгілінде орындалады?

Ән айтар алдында дауыс жаттығуын жасап, әуенді таза айтуға ұмтылу.

Әнайту:«Бесік жыры» (И. Нүсіпбаев).

Ән айту ережелерін еске түсіріп, баяу, бірқалыпты, дауысты көтермей айту. Педагог әнді орындап, мазмұны бойынша әңгіме өткізеді.

Балаларға қайталап, қосылып айтуға үйретеді.

Әнді бір мезгілде бастау және аяқтау, әуенді дұрыс бере білу.

Өткен оқу қызметінде үйренген әнін еске түсіру. «Айнала ақша қар» әнін (И. Мамақов) сөздерін анық айтуға, ән ырғағымен орындауға баулу.

Жеке және хормен айту.

Билер:«Полька» хорват халық әуені (өңдеген В. Герчик).

Балалармен полька музыкасына жеңіл, аяқты жеңіл көтеріп секіру (подскоки) биін үйрену.

Ойындар,хороводтар:«Көлеңке» (К. Қуатбаев).

Педагог ойын шартын түсіндіреді. Балалар шеңбер бойымен тұрады.

Педагог топ ішінен бойы ұзын бір баланы және бойы аласа баланы таңдап алады. Бойы қысқа баланың «көлеңке» болатынын түсіндіреді.

Яғни, әнді айта жүріп, бойы ұзын бала қандай қимыл жасаса, «көлеңке» соның қимылын шатаспай қайталауы тиіс. Ойын шарты бұзылса, айып ретінде тақпақ немесе ән орындап береді.

Музыкалықаспаптаойнау:«Құлыншақ» (С. Урбах).

Педагог шығарманы орындап, балалардан музыка ырғағына сәйкес қол соғуды сұрайды.

Аспаптарды таратып беріп, орындау ретін түсіндіреді.
    1. 1   ...   22   23   24   25   26   27   28   29   ...   40

Рефлексия


Педагог қорытынды жасайды. Балаларды мадақтайды.

    • Бүгінгі ҰОҚ ұнады ма?

    • Бала ұйықтар алдында қандай ән орындалады?


43-44 ҰЙЫМДАСТЫРЫЛҒАН ОҚУ ҚЫЗМЕТІНІҢ ЖОСПАРЫ
Білім беру саласы: Шығармашылық

Бөлімі: Музыка

Тақырыбы: «Менің туыстарым»

Мақсаты: Әуенге ілесе отырып, ырғақты сақтап аспапта ойнауға дағдыландыру. Міндеттері: Музыкалық дыбысталуының сипаттамасына сүйене отырып, бейненің мазмұны мен музыкалық мәнерліліктің элементтерімен байланыстыру.

Динамикалық ерекшелікті көрсете отырып, эмоционалды түрде ән айту.

Музыкаға сәйкес заттармен қозғалу, саптағы орнын өзгерте отырып, кеңістікте еркін бағдарлау. Отбасы мүшелеріне деген сыйластықты дамыту.

Күтілетін нәтижелер:


Жасайды: ән орындайды, музыканың сипатына сәйкес қимылдар жасайды.

Түсінеді: ән мазмұнын түсінеді.

Қолданады: үйренген дағдыларын іс жүзінде қолданады, аспаптарда ойнайды.

Қолданылатын көрнекі құралдар: ұрмалы аспаптар, нота хрестоматиясы.

Полилингвальді компонент: отбасы семья family.

ҰОҚ барысы


  1. Ұйымдастыру кезеңі

Балалар музыка әуенімен музыка залына келіп, аяқтың ұшымен жеңіл жүгіріп, қол ұстасып, баяу тербеледі. Айналып, орнын ауыстырады.
  1. Негізгі кезең


Музыкалық-ырғақтық'>Музыкалық-ырғақтыққимылдар:«Шеңберге тұр» (Л. Бетховен).

Балалар шеңберде тұрып, бір-бірінің қолынан ұстап ортаға жиналып, кері қайтып, қимылдар жасайды.

Кіріспеәңгіме.Балалармен отбасы мүшелері